Nawigacja Wiadomości branżowe

Zwycięzcy Global Mobile Awards 2013 – relacja z Barcelony serwisu cokupić.pl

Teaser

Ogłoszono zwycięzców prestiżowego konkursu Global Mobile Awards zorganiozwanego podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.      Jury, składające się z ekspertów i dziennikarzy, wybrało między innymi najlepszego smartfona i najlepszy tablet ubiegłego roku, zwycięzcami zostali: Samsung Galaxy S III oraz Asus Google Nexus 7.

Już na początku lutego ogłoszono nominowanych w 32 kategoriach. Jury musiało wybrać nie tylko najlepsze – ich zdaniem – urządzenia, ale także aplikacje, czy też firmy, które przyłożyły się do rozwoju całego rynku mobilnego. Jednak konsumentów i dziennikarzy najbardziej interesowało, kto zwycięży w takich kategoriach, jak chociażby najlepszy smartfon czy najlepszy tablet.

Najlepszym smartfonem 2012 roku okazał się Samsung Galaxy S III. Ten telefon od początku był uznawany za głównego faworyta w tym wyścigu. Świetna jakość i jeszcze lepsze wyniki sprzedaży. Wybór Samsunga Galaxy S III nie powinien nikogo dziwić. Galaxy S III pokonał takich konkurentów jak:  Apple iPhone 5, HTC J Butterfly, Nokia Lumia 920 oraz innego Samsunga Galaxy Note II.

W kategorii tabletów zwycięzcą został Asus Google Nexus 7. Nie powinno to nikogo dziwić. Na pewno nie jest to urządzenie najwydajniejsze i najlepsze, więc czym zasłużyło sobie na zwycięstwo? Przede wszystkim tym, że Asus i Google pokazały, że można stworzyć bardzo dobry tablet, który nie będzie kosztował ponad tysiąc złotych. I chociażby dlatego zasłużył sobie na miano najlepszego sprzętu ubiegłego roku. Tablet pobił następujących konkurentów :  Amazon Kindle Fire HD 8.9, Apple iPad Mini, Apple iPad Retina (najnowszy iPad 4), Asus Transformer Infinity oraz Samsung Galaxy Note 10.1.

Relację z targów można śledzić na bieżąco : http://cokupic.pl/news/Telefony-i-akcesoria/MWC-2013-Barcelona—relacja-z-targow-na-zywo

 

 

< 235594" >

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy