Urządzenia

Vigor 2960 router i koncentrator VPN dla firm

Informacja prasowa
26 marca, 2013

Vigor 2960 – router i koncentrator VPN dla firm
DrayTek: zmień firmę w fortecę z Vigor 2960
DrayTek wprowadził do Polski kolejną nowość – wydajny, wielozadaniowy, przewodowy router Vigor 2960. Urządzenie jest przeznaczone dla firm średniej wielkości, które przy jego pomocy mogą korzystać z szybkiego internetu w swojej centrali, a także kompleksowo zabezpieczyć połączenia ze wszystkimi oddziałami, zdalnymi pracownikami, serwisami i aplikacjami internetowymi z chmury.

Vigor 2960 wyposażono w podwójny interfejs Gigabit WAN, co umożliwia korzystanie z dostępu do internetu od dwóch dostawców jednocześnie. Urządzenie oferuje też 4 Gigabitowe porty LAN, z funkcją VLAN tagging. Oznacza to, że router potrafi odizolować i podłączyć do internetu do 20 prywatnych podsieci IP. Użyteczną funkcją jest również narzędzie Bandwidth Management, które pozwala kontrolować łącze internetowe i dostosowywać prędkość transferu dla każdego użytkownika w sieci, eliminując problem obciążenia sieci przez użytkowników notorycznie ściągających olbrzymie ilości danych. Dodatkowo do routera można podłączyć serwer z bezpłatnym oprogramowaniem Draytek Smart Monitor Analyzer, które umożliwia monitorowanie ruchu w sieci.

“Najciekawszą funkcją Vigor 2960 jest możliwość wykorzystania go jako centralnej zapory uniemożliwiającej nieautoryzowany dostęp do firmowej sieci i zasobów korporacyjnych, zabezpieczającej aplikacje uruchamiane z chmury oraz połączenia pomiędzy oddziałami firmy i zdalnymi pracownikami. Dzięki temu, przy pomocy jednego urządzenia firma może zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo we wszystkich obszarach związanych z komunikacją przez internet. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla firm wielooddziałowych i z dużą liczbą osób pracujących zdalnie” – mówi Bogdan Płachtij, Prezes Zarządu Brinet Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora urządzeń DrayTek w Polsce.

Funkcje wbudowanego w Vigor 2960 firewall’a to m.in: ochrona przed atakami DoS, filtr aplikacji IM/P2P, filtr zawartości URL, filtr treści Web, wykorzystujący kategorie stron www opracowane przez firmę Commtouch, czy blokowanie adresów MAC. Do firewall’a można też przypisać reguły czasowe, które uaktywniają mechanizmy o wybranej porze dnia. Z kolei do zabezpieczania komunikacji służy serwer VPN, obsługujący połączenia typu LAN-LAN oraz Host-LAN. W sumie przy pomocy Vigor 2960 można stworzyć do 200 jednoczesnych tuneli VPN, zabezpieczonych różnymi protokołami szyfrowania danych. Router obsługuje również mechanizm VPN trunk, w którego skład wchodzi narzędzie VPN Load-balance do regulowania obciążenia pomiędzy dwoma tunelami VPN.

Vigor 2960 jest dostępny do nabycia za pośrednictwem firmy Brinet – wyłącznego przedstawiciela DrayTek w Polsce. Jego sugerowana cena detaliczna to 469 euro brutto. Urządzenia są objęte 24 miesięczną gwarancją producenta.

Dodatkowe informacje
DrayTek Corporation (www.draytek.com) to wiodący na świecie producent urządzeń sieciowych, które są adresowane do wymagających użytkowników prywatnych, a także do małego i średniego biznesu. Oferowane obecnie rozwiązania firmy DrayTek – począwszy od zaawansowanych mechanizmów firewall i systemów zarządzania pasmem, poprzez wszechstronne usługi VPN i routery triple play, aż po przyszłościowe rozwiązania bezprzewodowe – doskonale wpisują się w trendy rynkowe wychodząc naprzeciw, a nawet wyprzedzając oczekiwania klientów. W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów firmy DrayTek jest Brinet Sp. z o.o. (www.draytek.pl; www.brinet.pl).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy