Wiadomości branżowe

Ultraszerokokątny Samsung 10 mm F3,5 ? najcieńszy i najmniejszy obiektyw typu ?rybie oko? dla systemu NX

Teaser

Entuzjaści fotografii i wytrawni fotoamatorzy mogą teraz uzyskać znacznie szerszy kąt widzenia za sprawą nowego obiektywu Samsung 10 mm F3,5 typu “rybie oko”. Ten najmniejszy na rynku, ultraszerokokątny obiektyw z autofokusem jest o połowę mniejszy i o połowę lżejszy od konkurencyjnych rozwiązań, co ułatwia pasjonatom fotografii rozszerzenie horyzontów kreatywności bez konieczności dźwigania ciężkich akcesoriów. 

Nowy obiektyw uosabia innowacyjność firmy Samsung w dziedzinie technologii obiektywów z kątem widzenia 180 stopni. Jest on kompatybilny z aparatami wielokrotnie nagradzanej serii NX, w tym z nowym modelem NX300. Za sprawą poszerzonego kąta widzenia, nowy obiektyw typu “rybie oko” o ogniskowej 10 mm staje się idealnym towarzyszem dla fotografów krajobrazu. Pozwala komponować wspaniałe ujęcia scen miejskich, malownicze plenery i imponujące kadry nieba, wykraczające poza zasięg ludzkiego wzroku. Ultraszerokokątna perspektywa przydatna jest również przy kreowaniu oryginalnych portretów i ciekawych efektów specjalnych. 

Ważący zaledwie 72 g kompaktowy obiektyw dostępny jest w kolorze białym lub czarnym, zgodnie ze stylistyką aparatów serii NX. Z łatwością mieści się w torbie fotograficznej, a nawet w damskiej torebce, zapewniając nie tylko komfort transportu, ale i wygodę podczas fotografowania pod gołym niebem. Projektując obiektywy, specjaliści z firmy Samsung zwracają szczególną uwagę na jakość obrazu, dlatego nowy ultraszerokokątny obiektyw z cichym autofokusem gwarantuje doskonałe rezultaty praktycznie w każdej sytuacji.

Aby zmaksymalizować komfort fotografowania, obiektyw oferuje szereg funkcji iScene ? m.in. Piękne ujęcie, Portret, Noc, Pod światło, Dzieci i Sport ? dostosowując się do potrzeb różnych fotografów. Ponadto obiektyw rybie oko 10 mm F3,5 posiada okrągły otwór przysłony, zapewniający idealne odwzorowanie fotografowanych obiektów.

Specyfikacja obiektywu Samsung 10mm F3,5

Ogniskowa

10 mm (odpowiednik 15,4 mm dla formatu 35 mm)

Konstrukcja

7 elementów w 5 grupach (1 soczewka asferyczna)

Pole widzenia

180°

Minimalna wartość przysłony

F3,5 (Max. F22)

7 listków przysłony, okrągły otwór

Stabilizacja optyczna

Nie

Minimalna

odległość ustawiania ostrości

0,09 m

Maksymalne powiększenie

ok. 0,22X

Tryb i-Scene

Noc, Portret, Piękne ujęcie, Dzieci, Pod światło, Sport

Osłona obiektywu

Nie

Średnica filtra

Nie

Typ mocowania

Samsung NX

Wymiary (Śr x D)

?58,8 mm x 26,3 mm

Waga

72g (bez zaślepki obiektywu i bagnetu)

*Wszelkie opisane w niniejszym dokumencie funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produktach ? m.in. dotyczące zalet, stylistyki, cen, komponentów, osiągów, dostępności i możliwości produktów ? mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia, nie skutkując dalszymi zobowiązaniami.

Obiektywy dla serii Samsung NX (stan na czerwiec 2013)
– Ultraszerokokątny zoom Samsung 12-24 mm F4-5,6 ED
– Standardowy zoom Samsung 18-55 mm F3,5-5,6 OIS III
– Standardowy zoom Samsung 20-50 mm F3,5-5,6 ED II
– Teleobiektyw zoom Samsung 50-200 mm F4-5,6 ED OIS III
– Ultra zoom Samsung 18-200 mm F3,5-6,3 ED OIS
– Ultraszerokokątny obiektyw stałoogniskowy Samsung 16 mm F2,4
– Szerokokątny obiektyw stałoogniskowy Samsung 20 mm F2,8
– Standardowy obiektyw stałoogniskowy Samsung 45 mm F1,8
– Standardowy obiektyw stałoogniskowy Samsung 30 mm F2
– Standardowy obiektyw stałoogniskowy Samsung 45 mm F1,8 2D/3D
– Teleobiektyw stałoogniskowy Samsung 85 mm F1,4 ED SSA
– Obiektyw makro Samsung 60 mm F2,8 Macro ED OIS SSA
– Obiektyw “rybie oko” Samsung 10 mm F3,5 *Dostępny od drugiej połowy 2013 r.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy