Wiadomości branżowe

TS2 Technologie Satelitarne wprowadza na polski rynek ThurayaIP

ThurayaIP to stały dostęp do Internetu, nawet w najdalszych zakątkach w ponad 120 krajach na świecie. Modem oferuje połączenia z Internetem poprzez mały, lekki i zaawansowany technologicznie terminal satelitarny. Obsługuje on protokół internetowy IP o przepustowości 384 kbps. Polskim dystrybutorem usługi jest firma TS2 Technologie Satelitarne z Warszawy.

Szerokopasmowy modem satelitarny ThurayaIP łączy wydajność, dopasowane i odporne wykonanie oraz zabezpieczenia zdolne wytrzymać ciężkie warunki użytkowania. Jest bardzo mobilny i łatwy w instalacji – prosty mechanizm działający natychmiast po podłączeniu, z przyjaznym interfejsem użytkownika. Tego typu rozwiązania sprawdzają się doskonale w lokalizacjach pozbawionych infrastruktury telekomunikacyjnej.

ThurayaIP jest dla:

 • Użytkowników indywidualnych używających aplikacji wymagających wysokiej przepustowości łącza, takich jak transmisja video z pośrednim gromadzeniem danych (buforowaniem), video na żywo i video-konferencje.
 • Małych zespołów, potrzebujących tymczasowego biura z możliwością szerokopasmowej komunikacji od standardowych do rozmaitych aplikacji obsługujących dane.
 • Klientów korporacyjnych
 • Agencji Rządowych
 • Przedstawicieli mediów
 • Organizacji pozarządowych

Zastosowanie:

 • Dostęp do Internetu – szybki Internet do 444 Kb/s.
 • Transmisja strumieniowa – wybierz gwarantowaną jakość usługi, do 384 Kb/s na żądanie, do obsługi aplikacji wymagających wysokiej przepustowości łącza, takich jak strumieniowe przesyłanie video.
 • Zdalna komunikacja – szerokopasmowy dostęp do sieci twojej korporacji, dla aktualnego i natychmiastowego dostępu do informacji o firmie i klientach.
 • E-mail – wysyłaj i otrzymuj e-maile przez Internet lub inne aplikacje do obsługi e-maili.
 • Przenoszenie plików – wysyłaj i otrzymuj duże pliki.

Cechy i funkcje:

 • Standardowa usługa protokołu internetowego (dostęp do Internetu, etc.) o przepustowości do 444 Kb/s.
 • Dedykowane usługi strumieniowego przesyłania danych o przepustowościach od 16 Kb/s do 384 Kb/s dla aplikacji wymagających wysokiej przepustowości łącza, takich jak strumieniowe przesyłanie video.
 • Całkowicie przenośny – wyjątkowo mały (rozmiar A5), ThurayaIP może być łatwo przenoszony z miejsca na miejsce i natychmiastowo instalowany.
 • Wysoce konkurencyjny – oferuje najbardziej atrakcyjną i konkurencyjną usługę z naliczaniem ilościowym poprzez rozmaite opcje dodatkowe i nieskończone warianty planów cenowych.
 • Solidny – zgodny ze standardem zabezpieczeń przed włamaniami IP 55, umożliwiający instalację na zewnątrz, w ekstremalnych warunkach pogodowych, na długie okresy czasu.
 • Niezrównana elastyczność – łatwy w obsłudze zarówno w przenośnych jak i pół-stałych warunkach. Natychmiastowa konfiguracja LAN poprzez obsługę wielu klientów pozwala całemu zespołowi korzystać z jednej jednostki.
 • Praktyczność – po prostu podłącz ThurayaIP do laptopa, wskaż satelitę i korzystaj z szerokopasmowych usług satelitarnych.
 • Autonomiczność – łatwy do zainstalowania i rozpoczęcia pracy – nie wymaga laptopa ani komputera stacjonarnego do obsługi instalacji. Wbudowany przycisk i ekran LCD na terminalu prowadzi cię przez cały proces konfiguracji.
 • Pełna ochrona z algorytmem kodującym GmPRS (GEA2) – łącz się płynnie przez twoją ulubioną aplikację VPN.

Broszura ThurayaIP
TS2 Technologie Satelitarne

 

Thuraya (po arabsku: ?????? , co oznacza „plejady") to regionalny operator telefonii satelitarnej. Zasięg sieci obejmuje większość Europy, Bliski Wschód, Afrykę Północną, Środkową i Wschodnią, Azję i Australię. Operator ma siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dystrybucja produktów i usług odbywa się poprzez przedstawicieli, takich jak TS2. Udziałowcami Thuraya są firmy telekomunikacyjne działające na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (z których największą jest Etisalat) oraz firmy inwestycyjne. Liczba abonentów Thuraya przekroczyła 250.000 już w marcu 2006. Od wprowadzenia usługi w 2001 r. uruchomiono około ponad 360,000 telefonów Thuraya (dane z 2007).

TS2 Technologie Satelitarne to operator łączy satelitarnych z Warszawy. Nasza firma specjalizuje się w systemach wojskowej łączności satelitarnej na Bliskim Wschodzie, prowadzi dystrybucję telefonów satelitarnych Thuraya i Iridium oraz mobilnej łączności BGAN w Polsce. Do najważniejszych klientów TS2 należy Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (USMC), Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych, Australijskie Siły Obronne (ADF), Dowództwo Marynarki Wojennej RP, Wojskowa Formacja Specjalna GROM, 1 Pułk Specjalny Komandosów z Lublińca, Bank Światowy, Lockheed Martin Information Technology, Halliburton Energy Services, KBR, General Dynamics Information Technology, General Atomics Aeronautical Systems Inc. TS2 to także jeden z pierwszych operatorów łączy telekomunikacyjnych w technologii VSAT na terenie Iraku i Afganistanu, co owocuje kilkuletnią współpracą z Armią Amerykańską. Komunikacja na Bliskim Wschodzie jest możliwa dzięki stałej dzierżawie pasm na satelitach Intelsat 10-02, Intelsat 901 oraz ArabSat Badr-4.

 

Źródło TS2 Technologie Satelitarne. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy