Wiadomości branżowe

Trzy gadżety na wakacje

Jeżeli wakacje dopiero przed Wami, a na dodatek wybieracie się w podróż autem, przeczytajcie o trzech gadżetach, które warto spakować do walizki wraz z piłką plażową i kremem z filtrem.

1.    Aplikacja do robienia zdjęć

Dobre wspomnienia z urlopu są tak samo ważne jak możliwość zachowania ich na dłużej i pokazania przyjaciołom, dlatego trudno wyobrazić sobie wakacyjny wyjazd bez aparatu fotograficznego. Jednak czy aparat jest naprawdę niezbędny? Współczesna technologia umożliwia wiele innych rozwiązań.

Nowoczesne smartfony mają wbudowane kamery, które w niczym nie ustępują zwykłym aparatom cyfrowym. I chociaż za granicą nie skorzystamy z wielu dodatkowych funkcji telefonu, zwłaszcza tych wymagających połączenia z internetem, np. nawigacji czy prognozy pogody, wciąż możemy zrobić ciekawe wakacyjne zdjęcia. A jeżeli zainstalujemy specjalne oprogramowanie – otrzymamy w pełni samowystarczalny sprzęt fotograficzny, który dodatkowo zapewni nam dużo zabawy.

Popularna aplikacja na Androida Camera360 pozwala nie tylko na dodanie efektu do zdjęcia, ale także na zrobienie lepszych jakościowo zdjęć. Program oferuje ponad 30 różnych efektów pogrupowanych w 6 głównych trybów zdjęciowych (Effect, Scenary, Funny, Tilt-shift, Colour-shift, Normal). Fotografowanie staje się czystą przyjenością.

2.     Nawigacja GPS z przewodnikiem

Planując urlop, należy także pamiętać o komforcie  podróży. Niezależnie od tego, czy planujemy wycieczkę po zupełnie nieznanym nam obszarze, czy wybieramy się w znajome okolice, warto zabrać ze sobą nawigację GPS. Zwłaszcza, że współczesne nawigacje posiadają szereg przydatnych funkcji, które mogą umilić zarówno podróż, jak i czas pobytu poza domem.

Przed zakupem nawigacji warto sprawdzić, czy posiada ona przewodniki miast, które planujemy zwiedzać. Na przykład nawigacja Mio Spirit 685 posiada wbudowane przewodniki turystyczne  z informacjami na temat atrakcji turystycznych w największych miastach w Europie. W przewodnikach znajdziemy również informacje na temat bazy hotelowej i gastronomicznej, adresy centrów handlowych i rozrywkowych, a także ambasad i konsulatów. W ten sposób, wyposażony w nawigację GPS podróżny, sam sobie staje się pilotem i przewodnikiem.

Kluczowym elementem każdej nawigacji jest też dobra i aktualna mapa, dlatego przed każdym dłuższym wyjazdem warto upewnić się, że została ona zaktualizowana. Jeżeli nawigacja jest wyposażona w funkcję planowania podróży z optymalizacją punktów przejazdowych, można zaplanować podróż jeszcze w domu. Przykładowo, jeśli wybieramy się do Hiszpanii, ale po drodze chcielibyśmy zwiedzić kilka francuskich miasteczek, wystarczy że wpiszemy ich nazwy, a nawigacja uszereguje je w odpowiedniej kolejności i wytyczy najlepszą trasę.

3.    Czytnik e-booków

Każdego roku obiecujemy sobie nadrobienie zaległych lektur podczas urlopu. Przed wyjazdem cierpliwie gromadzimy książki, a gdy nadchodzi czas pakowania, po kolei rezygnujemy z kolejnych pozycji, gdyż brakuje na nie miejsca w walizce. Ostatecznie wybieramy tylko jedną, najlżejszą i najmniejszą, która na domiar złego później okazuje się nieciekawa. A gdyby tak mieć nieograniczony wybór lektur w czasie wakacji bez potrzeby dźwigania wielu kilogramów?

Korzystając z czytnika e-booków, możecie zabrać ze sobą setki tomów. A gdyby tych było za mało, kolejne w razie potrzeby można dokupić za pośrednictwem internetu. Niektóre serie czytników oferują darmową sieć 3G, za pomocą której zawsze i wszędzie mamy dostęp do internetowej księgarni. Po kilku kliknięciach wybrana lektura w odpowiednim formacie zostaje automatycznie pobrana na nasze urządzenie.

Czytnik o przekątnej 6 cali i wadze ok. 300 gramów zmieści się w każdej torbie podróżnej. E-papier oferuje doskonałą jakość tekstu i powoduje, ze tekst czyta się lekko, bez przemęczenia oczu, a obraz jest doskonale widoczny nawet pod dużym kątem i w silnym oświetleniu. Ponadto, baterie w czytnikach działają bardzo długo – jedno ładowanie wystarcza na wyświetlenie 6 – 8 tys. stron,  dzięki czemu trzeba zabierać dodatkowej ładowarki.

Mio Technology — informacje

Mio Technology projektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej. Mio Technology zatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. Obecnie Mio Technology jest liderem sprzedaży urządzeń GPS w Polsce **.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

**Wg danych z raportu GfK za 2010

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy