Wiadomości branżowe

To już ostatnia szansa na pozyskanie dofinansowania w ramach dotacji 8.2 wspierającej wdrażanie elektronicznego biznesu B2B

6 maja 2013 r. upłynął termin składania wniosków do I w tym roku konkursu w ramach działania 8.2. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG): ?Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B?, które ma na celu wspomóc informatyzację relacji biznesowych. Drugi, a zatem ostatni nabór wniosków,  zostanie ogłoszony 3 czerwca 2013 r. a termin jego zakończenia upłynie 28 czerwca 2013 r.

Działanie  8.2.  POIG stawia na rozwój elektronicznego biznesu B2B w małych i średnich przedsiębiorstwach i ma na celu dofinansowanie przeniesienia relacji biznesowych do przestrzeni internetowej. O wsparcie. mogą się ubiegać jedynie przedsiębiorcy, którzy prowadzą, bądź zamierzają nawiązać stałą współpracę z minimum dwoma innymi firmami.

Typowy projekt mogący liczyć na unijne dofinansowanie powinien obejmować wdrożenie nowych lub integrację istniejących systemów informatycznych współpracujących przedsiębiorstw. Powstałe w ramach projektu 8.2. POIG rozwiązania informatyczne powinny umożliwiać automatyzację wymiany informacji w poszczególnych procesach biznesowych bądź umożliwić integrację pomiędzy systemami współpracujących ze sobą podmiotów. Dzięki temu przedsiębiorstwo i jego partnerzy zyskają możliwość współpracy na wyższym poziomie technologicznym, a tym samym lepiej dostosują się do bardziej rozwiniętych partnerów biznesowych. W rezultacie wspólną działalność prowadzić będą szybciej, taniej i bardziej efektywnie.

Do procesów, które mogą zostać zautomatyzowane należą m.in.: logistyka, sprzedaż, ofertowanie, udostępnianie katalogów produktów, komunikacja z otoczeniem biznesowym, przesyłanie dokumentów księgowych, informowanie o płatnościach czy inne relacje wynikające z charakteru prowadzonej działalności.

Choć zaawansowane relacje B2B ciągle są postrzegane jako przyszłość w zarządzaniu siecią kontaktów biznesowych, to jest to jedynie kwestia czasu, kiedy będą elementem decydującym o nawiązaniu współpracy. Dostrzegają to również polscy przedsiębiorcy, a potwierdza to popularność tego programu wśród firm z sektora MŚP.

Na rok 2013 zaplanowano dwa nabory w ramach działaniach 8.2, z czego pierwszy z nich został już zamknięty 6 maja i cieszył się dużym zainteresowaniem. Suma wartości dofinansowania złożonych do 6 maja wniosków wyniosła blisko 690 000 000 PLN. Jako jedna z czołowych firm doradczych, zajmująca się pozyskiwaniem funduszy unijnych, ADM Consulting Group S.A., skutecznie wspierała swoich Klientów we wszystkich dotychczasowych konkursach.

Pozostała już jedynie druga i ostatnia runda, a zatem i ostatnia szansa na pozyskanie środków unijnych w ramach działania 8.2. POIG. Należy pamiętać, że termin ukończenia naboru upływa 28 czerwca 2013r.! Zatem to już ostatni dzwonek, aby przygotować odpowiednie dokumenty oraz skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców i zwiększyć swoje szanse na pozyskanie dofinansowania. 


 

Informacje o firmie:

ADM Consulting Group S.A. to firma świadcząca wysokospecjalistyczne usługi doradcze dla sektora przedsiębiorstw, jednostek naukowych oraz samorządowych. Spółka specjalizuje się: w doradztwie w zakresie pozyskiwania finansowania inwestycji rozwojowych (w szczególności dotacji unijnych), doradztwie strategicznym, fuzjach i przejęciach (M&A) oraz szkoleniach biznesowych.

Od 2007 roku ADM Consulting Group świadczyła usługi doradcze blisko 550 podmiotom gospodarczym, a dzięki jej pomocy Klienci pozyskali ponad 1,2 mld zł  na realizacje swoich inwestycji. 

< 241181" >

Źródło ADM Consulting Group. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy