Wiadomości branżowe

Telewizor Samsung Smart TV nagrodzony przez słuchaczy RMF Classic

Telewizor Samsung Smart TV zwyciężył z kategorii “Rzecz z Klasą” zdobywając tym samym prestiżową nagrodę MocArty RMF Classic 2012. Urządzenie firmy Samsung zostało docenione za innowacyjną technologię sterowania telewizorem za pomocą gestów i głosu.

Nagrody MocArty przyznawane są od trzech lat. Słuchacze RMF Classic głosują na swoich faworytów w czterech kategoriach: “Człowiek Roku”, “Wydarzenie Roku”, “Muzyka Filmowa Roku” i “Rzecz z Klasą”. Tegoroczna Gala odbyła się restauracji Concept 13 w Warszawie.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi z tego wyróżnienia. Urządzenia i rozwiązania Samsung tworzone są z myślą o ludziach, ich komforcie życia i korzystania z najnowszych technologii. Tym bardziej cieszymy się, że słuchacze RMF Classic docenili telewizor Smart TV i zdecydowali się oddać na niego swój głos. W ciągu 2012 roku liczba telewizorów Samsung Smart TV podłączonych do internetu w Polsce wzrosła o 126%. To świadczy o tym, że spełniamy oczekiwania widzów, a obecnie telewizor nie tylko jest już sterowany gestem i głosem, ale także podpowie, co możemy obejrzeć w telewizji, serwisach filmowych i w Internecie. To wszystko dzięki rewolucji w komforcie oglądania telewizji, zapoczątkowanej przez firmę Samsung ? powiedział odbierający nagrodę Olaf Krynicki, PR Manager, Samsung Electronics Polska.

Samsung Smart TV
Telewizory Samsung Smart TV to nowa era domowej rozrywki. Zostały wyposażone w unikatowe inteligentne funkcje, większe rozmiary ekranu o niezwykłej jakości obrazu oraz eleganckie wzornictwo. Nowe telewizory Samsung Smart TV w każdej z technologii ? LED, OLED, czy też innowacyjne Ultra High Definition (UHD) ? zapewniają najwyższą jakość obrazu bez względu na to czy korzystamy z sygnału telewizyjnego czy z treści dostępnych w Internecie.

Nagroda MocArty RMF Classic 2012 została przyznana modelowi telewizora Smart TV z 2012 roku, w którym koreańska firma jako pierwsza wprowadziła na rynek telewizory sterowane głosem i gestami. Obecnie platforma Samsung Smart TV jest dalej rozbudowywana oferujący tym samym widzom coraz więcej możliwości i zaawansowanych funkcji.

Technologia Samsung Advanced Smart Interaction wykorzystuje zaawansowane algorytmy, aby zapewnić jeszcze dokładniejsze rozpoznawanie twarzy, głosu i gestów. Ulepszona funkcja Voice Interaction pozwala używać potocznego języka do sterowania telewizorem. Widzowie mogą też polecić telewizorowi wyszukanie aktualnie dostępnych treści podając np. nazwisko aktora, tytuł filmu lub rodzaj gatunku filmowego.*

Najważniejsze funkcje Samsung Smart TV 2013:

  • S-Recommendation:funkcja zawierającaspecjalny mechanizm klasyfikujący oraz rekomendujący interesujące programy telewizyjne, wideo na żądanie, treści zawarte w aplikacjach i serwisach społecznościowych oraz w urządzeniach osobistych. Dzięki analizie najczęściej wybieranych programów S-Recommendation poznaje upodobania widza i dopasowuje do nich podpowiedzi dostępnych treści.   
  • Advanced Smart Interaction: pozwala używać w intuicyjny sposób określeń wykorzystywanych w codziennej komunikacji międzyludzkiej oraz prostych gestów do wyszukiwania treści i sterowania telewizorem.
  • Nowy interfejs Samsung Smart Hub: składa się z pięciu grup podzielonych według kategorii tematycznych, przedstawionych w postaci animowanych przestrzennie paneli. Dostępne na nich filmy i programy przedstawiane są z wykorzystaniem miniatur graficznych co zdecydowanie ułatwia wybór materiałów do obejrzenia na dużym ekranie.
  • Konwergencja treści i urządzeń poprzez obsługę wielu ekranów: funkcjaSamsung Smart View pozwala przenosić treść między urządzeniami w czasie rzeczywistym. Funkcja AllShare bezprzewodowo łączy telewizor z kompatybilnymi urządzeniami mobilnymi i domowymi oraz AGD, tworząc centrum multimediów i automatyzacji całego domu. Użytkownicy zyskują też możliwość powielenia obrazu z telewizora na kompatybilnych tabletach i telefonach firmy Samsung.
  • Smart Evolution: rozwiązanie zapowiedziane jeszcze w 2012, a dostępne w tym roku zapewnia dostęp do najnowszych funkcji Smart TV bez potrzeby kupowania nowego telewizora.

* Za osiągnięcia w zakresie innowacyjności, wzornictwa i inżynierii, nowa linia telewizorów Samsung zdobyła aż sześć nagród CES 2013 Innovation Awards. Telewizor Samsung Ultra High-Definition (UHD) z serii S9000 otrzymał nagrodę CES Best of Innovation, natomiast trzy telewizory Smart TV ? F9500 OLED TV, F8000 Smart LED TV i F7500 Smart LED TV ? zostały wyróżnione nagrodą 2013 CES Design and Engineering.

O Samsung Electronics Co, Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

< 235781" >

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy