Nawigacja Wiadomości branżowe

TAURON deklaruje zrównoważony rozwój

TAURON Polska Energia dołączył 15 marca do sygnatariuszy Deklaracji biznesu na rzecz zrównoważonego rozwoju. To jeden z elementów wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju, obowiązującej w Grupie od ubiegłego roku.

Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia, podpisał deklarację, w której spółka zobowiązuje się do zaangażowania w realizację celów strategicznych ?Wizji zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050?. To polski odpowiednik dokumentu ?Vision 2050. The new agenda for business? Światowej Rady Biznesu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

Z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu cele zdefiniowane na światowym poziomie zostały przeniesione na polski grunt. Liderem projektu została firma doradcza PwC.

Dotychczas Deklarację biznesu na rzecz zrównoważonego rozwoju podpisało kilkadziesiąt firm, wśród których znajdują się największe podmioty rynkowe i polskie spółki międzynarodowych koncernów.

– Zapewnienie energii elektrycznej klientom to nasz główny cel, nie tylko w kontekście biznesowym, ale także w aspekcie zrównoważonego rozwoju ? mówi prezes Dariusz Lubera. ? Podpisując tę deklarację powtarzamy zobowiązanie, które złożyliśmy podejmując decyzję o wdrażaniu Strategii zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON ? podkreśla.

Cele zdefiniowane w ?Strategii zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON na lata 2012-2015 z perspektywą do roku 2020? są zgodne z zapisami deklaracji. Odnoszą się m.in. do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, wsparcia nowych technologii, podejmowania działań na rzecz zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko czy prowadzenia działalności biznesowej w oparciu o zaufanie i dialog.

– Chcemy, aby realizowane przez nas działania były transparentne dla wszystkich interesariuszy, dlatego w połowie roku planujemy wydanie pierwszego Raportu zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON ? dodaje Dariusz Lubera.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Sprzedaż GZE, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

< 236921" >

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Cloud computing