Wiadomości branżowe

TAURON 17. największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej

TAURON Polska Energia awansował o jedną pozycję ? na 17. miejsce – na Liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej opracowanej przez dziennik ?Rzeczpospolita? oraz firmę doradczą Deloitte. TAURON znalazł się też wśród TOP 25 największych spółek giełdowych.

To już kolejny awans spółki w tym rankingu. W ubiegłym roku TAURON ulokował się na 18. miejscu, a dwa lata temu na 23.

Wysoką pozycję zapewnił Grupie TAURON głownie wzrost przychodów ze sprzedaży. W 2012 r. było to ponad 24,7 mld zł, czyli ok. 19,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Spółka poprawiła także uwzględniany w rankingu zysk netto, który wyniósł w ubiegłym roku ponad 1,5 mld ? to jest o blisko 22 proc. więcej niż w 2011 r.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #aj   #cych   #Cyfrowe   #cyfrowych   #danych   #digital signage   #dla   #dyrektor   #dzania   #dzia   #dzie