Wiadomości branżowe

Tańszy prąd dla pomorskich firm

Rośnie konkurencja na rynku sprzedawców energii – dołącza Grupa GPEC Na Pomorzu pojawił się nowy sprzedawca energii elektrycznej - Grupa GPEC do tej pory znana głównie jako czołowy dostawca ciepła i

Rośnie konkurencja na rynku sprzedawców energii ? dołącza Grupa GPEC

Na Pomorzu pojawił się nowy sprzedawca energii elektrycznej – Grupa GPEC do tej pory znana głównie jako czołowy dostawca ciepła i usług okołoenergetycznych w regionie. Od kwietnia będzie sprzedawać energię dla przedsiębiorców. Co to oznacza dla odbiorców? To realna szansa dla firm i organizacji samorządowych na obniżenie rachunków za prąd oraz spadek kosztów utrzymania.

Grupa GPEC poza produkcją i dystrybucją Ciepła Systemowego oraz usługami okołoenergetycznymi, zajmuje się m.in. wytwarzaniem energii elektrycznej oraz jej sprzedażą do sieci operatora. Obecnie gdańska Grupa wchodzi na rynek detalicznej sprzedaży energii.

? Nową usługę kierujemy do firm, samorządów oraz instytucji użytku publicznego. Dajemy przedsiębiorcom możliwość zmiany sprzedawcy energii i tym samym obniżenia rachunków za prąd ? mówi Szymon Walkowski, Product Manager Grupy GPEC.

Przed podpisaniem umowy pracownicy Grupy GPEC dokonają analizy dotychczasowego zużycia prądu przez firmę lub organizację samorządową. Przedsiębiorca przedstawi swój rachunek za prąd z ostatnich 3 miesięcy, a Grupa GPEC zaproponuje mu konkurencyjną stawkę względem dotychczasowej. Operator weźmie też na siebie wszystkie formalności.

? Atutem zmiany sprzedawcy jest możliwość wynegocjowania lepszych cen przy zachowaniu bezpieczeństwa realizowanej transakcji. Wszelkie formalności związane z procesem zmiany sprzedawcy przeprowadzamy za klienta ? dodaje Szymon Walkowski.

Poszerzenie oferty Grupy GPEC o sprzedaż energii elektrycznej jest konsekwencją dotychczasowych działań związanych z produkcją energii z paliw pierwotnych oraz Małych Elektrowni Wodnych. Przyjęta strategia rozwoju spółki do 2020 roku zakłada wprowadzanie nowych produktów energetycznych.


 

Grupa GPEC ma ponad 50 lat doświadczenia na rynku energetycznym. W jej skład wchodzą takie spółki jak: ENDICO, GPEC, GPEC Serwis, Orchis Energia Sopot, STAR-PEC i ZEC Tczew. Grupa GPEC inwestuje w odnawialne źródła energii oraz wprowadza innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska. W miejscu kotłowni węglowej w Gdańsku (Matarnia) GPEC stworzył nowoczesną osiedlową elektrociepłownię, która pozwala na produkcję energii elektrycznej w połączeniu z energią cieplną i redukcję emisji zanieczyszczeń do środowiska. Firma znana jest również z wielu działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu: sponsoruje wydarzenia kulturalne, wspiera rozwój sportu na Pomorzu, finansuje budowy placów zabaw.

Źródło GPEC. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy