Produkty

Tablet na czas długiej podróży z dziećmi

Podróż z tabletem Na czas długiej podróży z dziećmi zabieramy do samochodu różnego rodzaju zabawki i akcesoria mające umilić im nużącą podróż. Wśród tych przedmiotów

Podróż z tabletem

Na czas długiej podróży z dziećmi zabieramy do samochodu różnego rodzaju zabawki i akcesoria mające umilić im nużącą podróż. Wśród tych przedmiotów coraz częściej są urządzenia elektroniczne, np. tablety, na których maluch może obejrzeć swój ulubiony film. Jednak wielu rodziców daje je dziecku do ręki, z myślą: ?a może jak się skończy film, to sobie pogra i nie będzie trzeba się zatrzymywać, żeby włączyć mu kolejną bajkę?. Jest to błąd, ponieważ nawet tak mały przedmiot, jakim jest tablet, gdy nie zabezpieczymy go odpowiednio, w czasie gwałtownego hamowania może wyrządzić dużo krzywdy osobom jadącym w samochodzie. Wystarczy wspomnieć, że przy hamowaniu w czasie jazdy z prędkością 100 km na godzinę przedmiot ważący 250 g nabiera takiej siły kinetycznej, jaką ma nabój w momencie wystrzelenia z pistoletu. Dlatego właśnie bardzo ważne jest zabezpieczenie wszystkich drobnych przedmiotów, które znajdują się w samochodzie. Jeśli chodzi o tablety do doskonale sprawdzi się specjalny uchwyt mocowany do fotelu przedniego pasażera.

Wybierając uchwyt, w którym umieścimy tablet musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. W drodze selekcji należy odrzucić urządzenia podtrzymujące tablet jedynie od dołu lub wyłącznie po bokach, gdyż podczas nagłego hamowania zaczepy mogą nie wytrzymać, a urządzenie wypaść i zniszczyć się.

Warto wybierać modele uchwytów dające możliwość schowania całego urządzenia (jak w etui). Najlepiej wybierać uchwyty dedykowane konkretnym modelom. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz tablet idealnie będzie pasował do mocowania. Większość takich uchwytów ma na zewnątrz przyciski umożliwiające obsługę urządzenia bez konieczności jego wyjmowania, co w znacznym stopniu zwiększa komfort jego użytkowania. Przykładem takiego pokrowca dedykowanego produktom firmy Apple jest mocowanie na iPada od firmy Koo-di. Dodatkową zaletą tego produktu jest sposób przytwierdzania do fotela pasażera ? zapina się go wokół zagłówka przy pomocy specjalnego pasa. Mocowanie nie ma też żadnych wystających elementów. Urządzenie wkłada się do niego od góry, co uniemożliwia jego wypadnięcie czy wyślizgnięcie się. Zaś klawisze funkcyjne dostępne są poprzez wyprofilowane otwory. Mocowanie to dostępne jest w sklepie www.babymama.pl .

Mocowanie na iPada Koo-di ? cena 79 PLN, www.babymama.pl *

Produkty firmy Koo-di to innowacyjne rozwiązania dla rodziców chcących ułatwić sobie opiekę nad dzieckiem. Oprócz szeregu akcesoriów, które służą do kąpieli, karmienia czy przewijania, w ofercie firmy można znaleźć także super lekkie łóżeczka turystyczne oraz dodatki usprawniające spacery oraz podróżowanie samochodem.