Nawigacja Wiadomości branżowe

Tablet dla (azjatyckiego) lekarza

Tablety stały się na tyle popularne, że producenci pracują nad ich specjalnymi wersjami. Przykładem takiego rozwiązania jest tablet MioCARE firmy Mio Technology, znanej dotychczas z produkcji samochodowych nawigacji GPS. Inżynierowie Mio opracowali urządzenie z myślą o lekarzach i personelu medycznym. Urządzenie jest już w sprzedaży ? na razie w krajach Azji.

MioCARE to owoc połączenia trzech elementów: technologii biomedycznej, wyspecjalizowanego oprogramowania dla urządzeń przenośnych oraz rozwiązań mobilnych.

Łatwość obsługi w szpitalnych warunkach pracy ma być głównym atutem urządzenia. Na przykład jego wielkość (przekątna ekranu 6?) została dobrana tak, by łatwo mieścić się w kieszeni lekarskiego płaszcza i aby można było chwycić je w całości jedną ręką. Jednak to nie wszystkie nowatorskie rozwiązania, które w nim zastosowano.

Aby urządzenie mogło funkcjonować w takim środowisku może być poddawane dezynfekcji oraz być odkażane 75% roztworem alkoholu. Wyposażono je w kamerę potrafiącą odczytywać kody kreskowe umieszczane na kartach pacjentów. Jak ta tablet przystało, urządzenie ma wbudowany także Bluetooth i bezprzewodową sieć WiFi oraz dostęp do dedykowanej usługi Chmury.

Na potrzeby produktu stworzono MiAppStore, miejsce, z którego można pobrać wszelkie aplikacje dedykowane dla MioCARE. Można znaleźć tam programy, które służą do monitorowania zmian podczas długoterminowego leczenia pacjenta czy monitorowania przebiegu chemioterapii. A to jedynie przykłady dostępnych aplikacji.

Urządzenie powstało dzięki współpracy Mio z Narodowym Uniwersytetem Yang-Ming, co wiąże się również z pomysłm włączenia mobilnych rozwiązań do programu nauki nowego personelu medycznego. Już podczas studiów będą prezentowane korzyści z wykorzystania z rozwiązań mobilnych.

Więcej informacji o produkcie dostępnych jest pod adresem http://miocare.mio.com

 

Mio Technology ? informacje

Mio Technologyprojektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej.Mio Technologyzatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. ObecnieMio Technologyjest liderem sprzedaży urządzeń GPS w Polsce **.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

**Wg danych z raportu GfK za 2010


Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy