Wiadomości branżowe

Symfonia 2014: gotowa na zmiany w VAT oraz bogatsza o wizualizację danych

Firma Sage udostępniła najnowszą wersję Systemu Symfonia 2014. Jest on dostosowany do zmian prawnych, które wejdą w życie za niespełna dwa miesiące. Jednocześnie, w nowej wersji Symfonii pojawiły się dodatkowe funkcjonalności analityczne, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą łatwo i szybko uzyskać wgląd w swoje finanse oraz kluczowe procesy

Teaser

Firma Sage udostępniła najnowszą wersję Systemu Symfonia 2014. Jest on dostosowany do zmian prawnych, które wejdą w życie za niespełna dwa miesiące. Jednocześnie, w nowej wersji Symfonii pojawiły się dodatkowe funkcjonalności analityczne, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą łatwo i szybko uzyskać wgląd w swoje finanse oraz kluczowe procesy biznesowe.

Zalecana aktualizacja w związku z nową ustawą o VAT

Nowy Rok przywita wszystkich przedsiębiorców gruntownymi zmianami przepisów. Zdaniem Sage, aby sprawnie dostosować działalność do zmian legislacyjnych, firmy powinny zaktualizować użytkowane oprogramowanie. ?Zmieniona ustawa o VAT będzie wymagać od użytkowników systemów zerwania z dotychczasowymi przyzwyczajeniami i wdrożenia w codziennej pracy nowych sposobów działania. Szczególnie dotyczy to fakturowania oraz wszystkich operacji powiązanych z identyfikowaniem momentu powstawania obowiązku podatkowego? ? wyjaśnia Katarzyna Kaganiec, Dyrektor Działu Zarządzania Produktem w Sage. Początek roku zapowiada się jako trudny czas dla księgowych. Dlatego lepiej wcześniej zadbać o aktualizację systemów, by po wejściu w życie przepisów, skoncentrować się na wdrażaniu do zmian.

Symfonia jak zwykle zgodna z prawem

Nowa wersja Systemu Symfonia 2014 jest zgodna z nowymi przepisami. Główna zmiana w ustawie o VAT dotyczy prowadzenia rozliczeń podatku. Wedle zasady ogólnej, obecnie VAT wylicza się w oparciu o daty wystawienia faktur. Od Nowego Roku podstawą do jego rozliczenia będą daty dostaw i świadczenia usług. W związku z tym, w najnowszej wersji Symfonii (w programach Finanse i Księgowość, Handel oraz Faktura) pojawiły się nowe funkcjonalności. Dzięki nim, z pomocą Symfonii 2014, przedsiębiorcy będą mogli szybko rozliczać podatki ? w poczuciu bezpieczeństwa i w zgodzie z nowymi regulacjami.

Rozbudowana wersja Symfonii z wizualizacją danych analitycznych

System Symfonia 2014 wyposażono w nową funkcjonalność, która w wygodny i intuicyjny sposób pozwala uzyskiwać bieżące informacje o finansach i procesach biznesowych. System prezentuje dane w formie gotowych, predefiniowanych wykresów, raportów oraz zestawień. Użytkownicy mogą też samodzielnie tworzyć własne zestawienia pod kątem specyficznych wymagań informacyjnych. Nowa funkcjonalność oferowana jest w rozszerzonej wersji Systemu Symfonia 2014, oznaczonej jako Symfonia Pro i jest dodatkowo płatna, przy czym warto podkreślić preferencyjne ceny. Np. aktualni klienci użytkujący Symfonię będą mogli skorzystać z wersji Symfonia Pro już od 120 do 250 zł (w zależności od modułu).

?Symfonia Pro odpowiada na potrzeby firm, które chcą na bieżąco monitorować swoje finanse. Zaletą systemu jest szybki i wygodny dostęp do kluczowych informacji, takich jak stan rozrachunków, zakup, sprzedaż? ? mówi Katarzyna Kaganiec. Wizualizacja danych analitycznych w postaci przejrzystych wykresów i zestawień mocniej wspiera kierownictwo w podejmowaniu decyzji. ?Naszym zamysłem było stworzenie elastycznego i intuicyjnego w obsłudze systemu. Zależało nam, by Symfonia Pro silnie wspierała prowadzenie analiz niezbędnych do funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstwa. W efekcie zarówno księgowi, jak i menedżerowie mogą szybko uzyskać pożądane zestawienia i raporty? ? dodaje Katarzyna Kaganiec.

Prezentacje graficzne Systemu Symfonia Pro 2014 bazują m.in. na tabelach przestawnych oraz zdefiniowanych wymiarach. Dzięki nim użytkownicy mogą definiować własne zestawienia. Wykresy i dane można przesyłać mailem i eksportować do zewnętrznych plików. W systemie dostępny jest również kreator wykresów, który poszerza możliwości wizualizacji danych.

Pozostałe nowości funkcjonalne w Symfonii

W Systemie Symfonia 2014 pojawiły się również inne zmiany: m.in. funkcjonalność wspierająca obrót z tzw. odwróconym obciążeniem VAT (dla transakcji w obrocie stalą, złomem i odpadami). W Symfonii Finanse i Księgowość 2014 rozwinięte zostały mechanizmy pozwalające na kontrolę rozrachunków pod kątem wykorzystania ulgi na złe długi. W Symfonii Handel 2014 pojawiły się zmiany w fiskalizacji sprzedaży (umieszczanie rabatów i narzutów na paragonach, zmiana mechanizmu w uproszczonej dokumentacji fiskalnej). Podobne zmiany udostępniono w Symfonii Faktura 2014, w której dodatkowo pojawiła się możliwość umieszczania na fakturach daty dostawy lub świadczenia usługi.

Usługi dla jeszcze większego bezpieczeństwa

Sage przypomina, że w dobie zmieniających się przepisów, warto zadbać o redukcję kosztów aktualizacji oraz o dodatkowe bezpieczeństwo, np. dzięki usługom oferowanym do Systemu Symfonia:

  • Symfopakiet ? to gwarancja uzyskania za darmo wszystkich aktualizacji oprogramowania Sage przez okres 12 miesięcy;
  • Symfopakiet Plus ? poza gwarancją darmowych aktualizacji dodatkowo obejmuje telefoniczne wsparcie klientów;
  • Symfopakiet Premium ? gwarantuje uzyskanie darmowych aktualizacji i telefonicznego wsparcia oraz pozwala brać udział w eksperckich szkoleniach internetowych (webcast). Obejmuje też usługę oddzwaniania na życzenie oraz zapewnia pierwszeństwo w dostępie do konsultacji eksperckich;
  • Symfolinia ? to telefoniczna pomoc udzielana użytkownikom Systemu Symfonia.

 

Dlaczego warto wybrać Sage i Symfonię?

W sierpniu br. Grupa Sage przeprowadziła w wielu krajach, w tym także w Polsce, badanie satysfakcji klientów NPS (Net Promoter Score). Wynika z niego, że w Polsce ponad 90% użytkowników jest zadowolonych z systemu Symfonia, a blisko 90% ze świadczonych przez Sage usług. 85% klientów poleciłoby Symfonię innym przedsiębiorcom. ?Takie wyniki są dla nas niezwykle motywujące. Dbamy i będziemy dbać o to, by nasi Klienci czuli się bezpiecznie korzystając z niezawodnych, intuicyjnych, zgodnych z prawem rozwiązań wspierających zarządzanie? ? podsumowuje badanie Katarzyna Kaganiec.

Najnowsza wersja Systemu Symfonia 2014 jest już dostępna w sprzedaży w oddziałach Sage oraz w sieci partnerskiej.

Więcej o nowej wersji Systemu Symfonia 2014

Sage sp. z o.o. jest wiodącym producentem oprogramowania wspomagającego zarządzanie, głównie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Spółka wchodzi w skład Sage Group plc ? należącej do grona największych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie na świecie. Posiada oddziały w Bytomiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu oraz sieć ponad 400 dystrybutorów i partnerów biznesowych na terenie całego kraju.
Oferta firmy obejmuje m.in. System Zarządzania Forte ? zaawansowane rozwiązanie klasy ERP dla średnich przedsiębiorstw ? oraz 2 linie produktów dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw: System Symfonia i Symfonia Start.
Od maja 2011 r. do oferty firmy dołączony został międzynarodowy system Sage ERP X3 ? globalne, zintegrowane rozwiązanie ERP dla dynamicznie rozwijających się średnich i większych przedsiębiorstw.

http://www.sage.com.pl

http://g.co/maps/nky9n 

http://blog.sage.com.pl 

Źródło Sage Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy