Elektronika

SMSL–przegląd nowości na jesień 2016

Informacja prasowa
14 października 2016r.

SMSL–przegląd nowości na jesień 2016
Jesień to okres ponurych ciągnących się dni, nudnych wieczorów i niekończącej się chandry. Większość ludzi dotyka wtedy przygnębienie i niemoc. SMSL przez ostatni czas nie próżnował i na jesień 2016 przygotował kilka ciekawych produktów które poprzez nowe doznania audio skutecznie dodadzą nam sił i pobudzą do działania. Wśród nowości znajdziemy mikro przetwornik ze wzmacniaczem IDOL+ który świetnie sprawdzi się w drodze jako rozbudowa naszego audio z telefonu bądź tabletu. SMSL T1 czyli pierwszy lampowy wzmacniacz od SMSL charakteryzujący się świetnym brzmieniem i wyglądem. AD13 czyli DAC z zaawansowanym streamingiem Bluetooth, oraz najbardziej zaawansowany produkt SMSL czyli DAC A6 wyposażony w technologię ICEpower znaną ze sprzętu Bang&Olufsen.

SMSL IDOL+
SMSL IDOL+ to mały ale bardzo ciekawy przetwornik DAC ze wzmacniaczem. Pomimo zaledwie 11 gramów wagi i znikomych rozmiarów mieści w sobie przetwornik sparowany ze znanym z dużo droższych i większych konstrukcji wzmacniacz MAX97220A oferujący sporą wydajność pozwalającą wysterować wszystkie słuchawki przenośne i większość bardziej wymagających. Urządzenie wspiera formaty w wysokiej rozdzielczości 16 i 24 bit dzięki czemu możemy usłyszeć więcej drobnych szczegółów. Energooszczędne podzespoły dbają o to aby przyjemność słuchania trwała jak najdłużej bez nerwowego szukania ładowarki do telefonu lub tabletu.
Świetną informacją jest też brak konieczności instalowania sterowników. Jedynym wymogiem jest obsługa USB OTG i USB Audio w przypadku urządzeń przenośnych. Pomimo mikroskopijnych rozmiarów producentowi udało się zmieścić w urządzeniu przyciski głośności oraz mute dzięki czemu możemy dostosować natężenie dźwięku do naszych potrzeb i w razie konieczności wyciszyć na chwilę muzykę bez wyjmowania urządzenia z kieszeni czy plecaka.
SMSL idol+ będą dostępne w sprzedaży w cenie 249zł brutto, można je będzie też przetestować w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce.
SPECYFIKACJA SMSL IDOL+

Napięcie wejściowe: 5V
OTG: wymagane wsparcie ze strony źródła
Kolor: szary
Wejście: Micro USB
Przetwornik USB: VT1620A
Wyjście 3.5mm Jack
Próbkowanie 16bit: 192kHz
Próbkowanie 24bit: 96kHz
Skuteczność: 97dB
SNR: 85dB
Waga: 11g
Wzmacniacz: MAX97220A
THD+N: 0.025%
Wymiary: 55*21*8mm

SMSL T1

SMSL T1 to wyjątkowo innowacyjne urządzenie w katalogu SMSL. Jest to DAC wykorzystujący jeden z najbardziej zaawansowanych przetworników na rynku – Asahi Kasei AKM4490 stosowany na przykład w Astell&Kern AK380, połączony z lampowym wzmacniaczem słuchawkowym. Układ teoretycznie znany ale nie do końca, ponieważ SMSL poszedł o krok dalej i skonstruował urządzenie w klasie A z zupełnie odseparowaną i niezależną sekcją wzmacniacza lampowego i DAC’a. Całość opakowano w izolowaną aluminiową obudowę. Taka konstrukcja powoduje wyjątkowo niskie zniekształcenia i znikomy wpływ ciepła z lampy na pracę pozostałych układów urządzenia. Urządzenie posiada szerokie spektrum wejść w tym USB, złącze optyczne, coaxialne i analogowe. SMSL T1 wspiera najbardziej wymagający format DSD512. SMSL T1 to relaksujące, aksamitne i przede wszystkim naturalne brzmienie którym możemy cieszyć się zarówno na słuchawkach jak i na głośnikach aktywnych po przestawieniu trybu pracy wzmacniacza na preamp.
SMSL T1 będzie dostępny w sprzedaży w cenie 1799zł brutto, można je będzie też przetestować w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce.
SPECYFIKACJA SMSL T1

Wejścia: USB/Optical/Coaxial/Analog, THD+N DAC :0.001%
Wyjście słuchawkowe:0.017%
Skuteczność: 118dB
SNR dla DAC’a: 107 dB
SNR dla AMP’a: 94dB
Transmisja USB: asynchroniczna
Kompatybilność USB: Windows 7/8/8.1/10;Mac OSX10.6 i nowsze
Głębia (bit depth): USB:16-32 bit 1 bit / Optical,coaxial:16-24 bit
Częstotliwość próbkowania: USB PCM:44.1-384kHz / USB DSD:2.8224/5.6448/11.2896/22.5792 MHz / Optical,coaxial:44.1-192kHz
Moc wzmacniacza: 32Ω[email protected]=0.1% / 64Ω[email protected]=0.1% / 150Ω[email protected]=0.1% / 300Ω[email protected]=0.1%
Napięcie wyjścia DAC: 2Vrms
Zużycie energii: 11.6W
Zużycie energii w trybie czuwania: 1.4W
Lampa: 6N11

SMSL AD13

SMSL AD-13 to niezwykle ciekawe urządzenie. Jest to bowiem wzmacniacz słuchawkowy o mocy 30W umożliwiający podpięcie niewielkich kolumn podstawkowych lub biurkowych i wykorzystanie jako źródła sygnału analogowego ale również cyfrowego pochodzącego z portu micro USB lub transmitowanego przez Bluetooth. Za stabilność połączenia bezprzewodowego odpowiada zewnętrzna antena która znacząco poprawi transfer danych i sprawi że dźwięk będzie bardzo dobrej jakości, bez przerw czy zniekształceń. Do budowy AD-13 wykorzystano najnowsze układy firmy Texas Instruments zatem o jakość brzmienia nie ma co się martwić, będzie na bardzo wysokim poziomie. Urządzenie wyposażone jest również w układ DSP Pure umożliwiający dopasowanie brzmienia do własnych preferencji.
SMSL AD13 jest już dostępny w sprzedaży w cenie 599zł brutto, można je też przetestować w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce.
SPECYFIKACJA SMSL AD13

THD+N: 0.02%
SN: 95dB
Wyjście (4Ohm): [email protected]%THD
Próbkowanie USB: 44.1kHz/48kHz
Wymiary: 45mm*138mm*75mm
Kompatybilność: USB2.0
Zużycie energii: 40W
Zużycie energii podczas czuwania: 2W
EQ: siedem ustawień EQ
Bluetooth: CSR 4.0
Napięcie zasilacza: 19V
Chip: TAS5766M,CM108AH,CS5341
Wejścia: jack 2x 3.5mm, 1x USB, 1x BT4.0

SMSL A6
SMSL A6 to najnowsze dziecko i zarazem topowy model tego niewielkiego producenta z dalekiego wschodu. SMSL A6 to urządzenie stanowiące kompletne centrum multimedialne do systemu audio zarówno głośnikowego jak i słuchawkowego. Urządzenie jest niezwykle rozbudowane a przy tym wykorzystuje najnowocześniejsze technologie oraz komponenty z najwyższej półki audio.

Główny chipset to zestawienie kluczowych elementów:
DAC: AKM AK4452 – najwyższej jakości Chip od Asahi Kasei – marki, która produkuje przetworniki do topowych modeli ONKYO czy też Astell&Kern. Oni nie mogą się mylić. Przetwornik klasy 4PRO wspiera technologię Velvet Sound, jest w stanie odtwarzać gęste pliki DSD oraz charakteryzuje się rekordowo niskim poziomem zniekształceń THD.
USB: CMedia CM6632A Jest to układ o bardzo szybkiej asynchronicznej transmisji danych, zdolny obsłużyć gęste pliki DSD 32bit. Charakteryzuje się również najwyższej klasy specyfikacją. Układ obsługuje również 24bitową transmisję przez złącze S/PDIF.

Regulacja poziomu dźwięku – New Japan Radio NJW1194A jest to układ o ekstremalnie niskim poziomie zniekształceń i bardzo rozbudowanej funkcjonalności w tym bardzo precyzyjnej regulacji głośności z dokładnością do 0,5dB oraz regulacją tonów, jak również umożliwiający zmianę źródeł dźwięku. Moduł cechuje się bezawaryjną pracą oraz bardzo dokładną, idealnie symetryczną pracą dla kanałów.

Wzmacniacz głośnikowy ICE POWER – SMSL A6 posiada bardzo wysokiej jakości wzmacniacz w klasie D wykorzystywany w urządzeniach Bang&Olufsen zapewniający 2x 50W mocy. Idealnie sprawdzi się z małymi lub średnimi głośnikami. Cechuje się skutecznością na poziomie 120dB przy zniekształceniach rzędu 0.0025%.
Wzmacniacz słuchawkowy MAXIM MAX97220A – układ zapewniający bardzo dobre brzmienie dla słuchawek. Układ jest w stanie wysterować słuchawki o impedancji do 600 Ohm.
Opatentowany system SMSL Dynamic Bass zapewniający nie tyle samo podbicie basu co dynamiczne dostosowanie jego poziomu do pozostałych pasm tak aby dźwięk był pełny ale bez śladu przesady i przesłonięcia innych dźwięków przez brzmienie niskich tonów.

Wzmacniacz gramofonowy – w modelu A6 znajduje się układ dedykowany do współpracy z gramofonami i złączem PHONO. Zapewnia on wyjątkowo niski poziom zniekształceń i bardzo wydajną pracę. SMSL A6 to aż 5 wejść i 3 wyjścia optyczne i cyfrowe, mnogość konfiguracji sprawia że urządzenie sprawdzi się w niemal każdej sytuacji.
Wyświetlacz informuje o trybie pracy i funkcjach urządzenia, jego wygląd można dostosować indywidualnie poprzez dobór jednego z sześciu kolorów podświetlenia.
Tak jak każde urządzenie od SMSL, model A6 jest wykonany z najwyższą starannością z aluminium. Jakość podkreślana jest nawet w takich szczegółach jak aluminiowa obudowa pilota zdalnego sterowania.
SMSL A6 jest dostępny w sprzedaży w cenie 2799zł brutto, można je też przetestować w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce.
SPECYFIKACJA SMSL A6

Wejścia: USB/Optyczne/Coaxialne/Analogowe(Phone/CD)
THD+N: DAC 0.0005%
Wyjście słuchawkowe: 0.004%
Wyjście głośnikowe: 0.0025%
Skuteczność: 110dB
SNR: DAC 100dB / Wyjście słuchawkowe: 93dB / Wyjście głośnikowe: 117dB
Transfer USB: Asynchroniczny
Kompatybilność: Windows XP/7/8/8.1/10; Mac OSX 10.6 i Linux;
Częstotliwość próbkowania: USB PCM 44.1Khz–384KHz; USB DSD 2.8244MHz,5.6488MHz, 11.2MHz, 22.5792MHz; Optyczne,coaxialne:44.1KHz—192Khz
Wyjście słuchawkowe: [email protected]=0.13%; [email protected]=0.12%; [email protected]=0.16%; [email protected]=0.13%
Wymiary: 198*215*45mm

O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iriver, Astell&Kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, Fostex, SoundMAGIC, Ibasso, Cresyn, Takstar, Questyle i wielu innych. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sklepów, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.
O S.M.S.L
S.M.S.L. to producent, wyjątkowo ciekawego sprzętu audio z Chin. Shenzhen Shuangmusanlin Electronics Co., LTD, ponieważ tak brzmi jego pełna nazwa, wraz ze swoją gałęzią VMV technology(HK) tworzą wzmacniacze i przetworniki, których jakość cenią sobie klienci na całym świecie. S.M.S.L. skupia w swoich niewielkich szeregach około dziesięciu świetnych inżynierów, odpowiedzialnych za najwyższej klasy brzmienie ich urządzeń. Dodatkowo, poza produkcją firma posiada własny dział R&D, dzięki czemu są na bieżąco z rozwojem techniki, jak i również z zapotrzebowaniem klientów, którym to starają się skutecznie sprostać. Marka S.M.S.L. posiada swoje sieci sprzedaży w ponad 30 krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy