Nawigacja

Słuchawki ULTRASONE – Nowe Rozdanie

Ta niemiecka marka działająca od prawie 30 lat dała się poznać z najlepszej strony wśród entuzjastów audio na całym świecie. Na przestrzeni lat powstało wiele modeli, które stały się legendą i do dziś stanowią nie mały rarytas. Przychodzą jednak momenty w działaniu każdej firmy gdzie trzeba uporządkować pewne rzeczy. I tak w tym przypadku producent zdecydował się na zmianę swoich przedstawicieli w większości krajów wybierając takich Partnerów, którzy będą w stanie przejąć brzmienie i wspólnie poprowadzić markę przez kolejne rozdziały historii. Oficjalnym partnerem na rynku polskim została firma MIP.

Słuchawki ULTRASONE – Nowe Rozdanie

ULTRASONE – WARTOŚĆ SAMA W SOBIE
ULTRASONE AG w czasie swojej działalności opracowała ponad 60 patentów składających się na swoją innowacyjną technologię. Unikalna, opatentowana technologia S-Logic ™ firmy zapewnia naturalny dźwięk przestrzenny bez użycia dodatkowych urządzeń elektronicznych.

Słuchawki ULTRASONE zapewniają bezpieczniejsze wrażenia dźwiękowe dzięki

zmniejszeniu ciśnienia akustycznegox

w kanale usznym nawet o 40%Słuchawki ULTRASONE – Nowe Rozdanie, a także dzięki ochronie przed promieniowaniem elektromagnetycznym do 98% dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii ULE (ultra niska emisja).
ULTRASONE to też jedna z niewielu firm, która oferuje słuchawki klasy hi-end przystosowane do użytku mobilnego. Wysokiej klasy dźwięk oraz idąca w parze nowoczesna stylistyka a także optymalna wielkość w zamkniętej konstrukcji sprawiają, że wiele modeli doskonale nadaje się do korzystania na zewnątrz i podczas podróży.
ULTRASONE to w końcu marka Premium i każdy produkt wykonany jest z wysoką starannością. 90% modeli powstaje w zakładzie produkcyjnym w Niemieckiej Bawarii. Ma to odzwierciedlenie w zastosowanych materiałach oraz w spasowaniu wszystkich elementów słuchawek.

ULTRASONE – NOWOŚCI W OFERCIE i GRANIE na UCZUCIACH
Nowy rok to również nowe modele pod marką ULTRASONE. Oferując produkty z segmentu Hi-End, Profesional, Signature oraz Hi-FI, producent ma do zaoferowania dobrze skrojoną linię słuchawek dla wymagającego użytkownika. Od niedawna w ofercie zaczynają pojawiać się również przenośne wzmacniacze z DAC, co pokazuje, że producent dostrzega szybki rozwój rynku urządzeń przenośnych.
Słuchawki ULTRASONE budzą często skrajne emocje gdyż ich prezentacja muzyki wyzwala w słuchaczach niekontrolowane reakcje. Wibrujący dźwięk powoduje, że ekspresja muzyczna potrafi wydobyć w ludziach mocne odczucia

ULTRASONE Edition 15 & ULTRASONE Edition 15 Veritas
ULTRASONE Edition 15 to dwa modele o zamkniętej oraz otwartej konstrukcji. To naprawdę specjalny zestaw słuchawek najwyższej klasy, a ta ekskluzywność znajduje odzwierciedlenie w zastosowanych materiałach. Nauszniki wykonane są z amerykańskiego drewna wiśniowego, materiału używanego również do wyrobu instrumentów. Jakość emanuje już od poduszek wykonanych z wykwintnie wyprodukowanej skóry Merino po osłony ze stali nierdzewnej oraz magnetycznie mocowanie poduszek.
Obydwa rozwiązania zawierają innowację w technologii sterowników GTC. Przetwornik łączy membranę ze złotej folii i tytanową kopułę, aby zapewnić wyjątkową jakość dźwięku. Niezależnie od tego, czy słuchasz ulubionej listy odtwarzania w salonie, czy profesjonalnie opracowujesz muzykę w wysokiej klasy studiu, UTLRASONE Edition 15 odtworzy całe spektrum dźwięku z wyjątkową szczegółowością i wyjątkową przejrzystością. ULTRASONE Edition 15 ma również złącza LEMO i czterordzeniowy kabel, dzięki czemu są one w pełni gotowe do symetrycznej pracy.
ULTRASONE Edition 15 wykorzystuje opatentowaną technologię S-LogicEX®. Ze względu na sposób, w jaki głośniki są umieszczone w nausznikach, wrażenia słuchowe są niezwykle naturalne i przypominają raczej słuchanie muzyki na wysokiej jakości głośnikach. Sygnały można dokładnie zlokalizować w panoramie stereo i trójwymiarowym basie, co zapewnia wyjątkowo autentyczną przestrzenność. Dzięki technologii S-LogicEX® Edition 15 osiąga ten sam postrzegany poziom głośności przy znacznie niższym ciśnieniu dźwięku, co pozwala na dłuższe okresy słuchania bez zmęczenia. ULTRASONE Edition 15 zawiera opatentowaną technologię ULE (ultra niska emisja), która chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym generowanym podczas korzystania ze słuchawek.
Cena sugerowana w Polsce ULTRASONE Edition 15 oraz Edition 15 Veritas w Polsce wynosi 12 999 zł brutto. Słuchawki ULTRASONE Edition 15 oraz Edition 15 Veritas dostępne są do odsłuchu i zakupu w wybranych sklepach.

ULTRASONE Edition Eleven
ULTRASONE Edition Eleven – to bardzo specjalny zestaw słuchawek, co podkreśla fakt, że są one ściśle ograniczone do 1111 sztuk na cały świat. Słuchawki wykonane są ręcznie z wielką pasją w zakładzie produkcyjnym Gut Raucherberg.
ULTRASONE Edition Eleven to nie tylko arcydzieło akustyczne – wyznacza również standard wyglądu ręcznie wykonanych słuchawek. Solidne nauszniki z drewna orzechowego przyciągają wzrok i podkreślają wartość i elegancję tych słuchawek. Solidny aluminiowy pałąk nie tylko dobrze wygląda, ale także zapewnia bezpieczne i wygodne dopasowanie. Firma ULTRASONE zastosowała tylko najwyższej jakości komponenty i materiały, aby zagwarantować, że z produktu będzie można korzystać przez wiele lat. Solidna konstrukcja dobrze radzi sobie również w wymagających warunkach dnia codziennego.
Okrężna, otwarta konstrukcja stanowi podstawę dla przewiewnego, genialnego brzmienia tych słuchawek. Zapewnia to imponującą przestrzenność i oszałamiającą scenę dźwiękową. Dzięki ULTRASONE Edition Eleven będziesz mógł cieszyć się ulubioną muzyką autentycznie i intensywnie, ale jednocześnie z wyraźną, lekką swobodą.
Podstawą tego wyjątkowego dźwięku jest przetwornik 40 mm z membraną z mieszanki włókien celulozowych TruText. Ponadto ULTRASONE zastosowało magnesy neodymowo-żelazowo-borowe. Zbalansowane spektrum częstotliwości zaczyna się znacznie poniżej ludzkiego zakresu słyszenia z basem 6 herców, a następnie dochodzi do wysokich 42 000 herców. To gwarantuje, że każdy niuans muzyczny, bez względu na to, jak subtelny, jest autentycznie odtwarzany. Poziom ciśnienia akustycznego wynosi 94 dB.
Cena sugerowana w Polsce ULTRASONE Edition Eleven w Polsce wynosi 4 299 zł brutto. Słuchawki ULTRASONE Edition Eleven dostępne są do odsłuchu i zakupu w wybranych sklepach.

ULTRASONE SAPHIRE
ULTRASONE Saphire gromadzi wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wyjątkowych słuchawek, realizując wyjątkowy charakterystyczny dźwięku ULTRASONE w kompaktowej formie dousznej. Dzięki sześciu driverom na stronę, Saphire oferuje niezrównane wrażenia odsłuchowe, nie idąc na kompromis a jednocześnie wyznaczając punkt odniesienia w swojej kategorii.
ULTRASONE Saphire osiąga wyjątkowo szczegółowy obraz dźwiękowy w całym spektrum częstotliwości. Głębokie, zwięzłe basy realizowane są przez dwa przetworniki BA na niskich częstotliwościach, średnie i wysokie tony z jednym przetwornikiem BA dla każdego zakresu średniego i wysokiego oraz dwoma przetwornikami elektrostatycznymi podkreślającymi super-wysokie częstotliwości.
Elegancka obudowa wykonana z masywnego aluminium jest otoczona chromowanymi emblematami z logo ULTRASONE. Na słuchawki oferowana jest gwarancja 5 lat, co jest raczej unikalną praktyką w przypadku słuchawek dokanałowych.
Cena sugerowana w Polsce ULTRASONE Saphire w Polsce wynosi 12 999 zł brutto. Słuchawki ULTRASONE Saphire dostępne są do odsłuchu i zakupu w wybranych sklepach.

ULTRASONE PRO 1480i
ULTRASONE PRO 1480i rozszerza a jednocześnie uzupełnia portfolio słuchawek studyjnych, o otwarte słuchawki studyjne do profesjonalnego użytku. Dzięki otwartej konstrukcji te dynamiczne słuchawki nauszne zapewniają wyjątkowo przewiewny, krystalicznie czysty dźwięk. Przezroczysta i neutralna reprodukcja dźwięku czyni je idealnymi do wymagających zadań miksowania i masteringu, w których muzykę należy oceniać analitycznie.
Wysokiej jakości przetworniki Mylar 40 mm i lekkie, ale mocne magnesy neodymowe zapewniają szczegółowy dźwięk. Niezwykle zrównoważony zakres częstotliwości, od 20 do 20 000 Hz, obejmuje cały zakres ludzkiego słuchu. Dlatego w aplikacjach profesjonalnych nie traci się ani jednego subtelnego niuansu. ULTRASONE PRO 1480i wykorzystuje opatentowaną technologię S-Logic® Plus, która tworzy nieporównywalnie przestrzenny efekt dzięki de-centralnie umieszczonym przetwornikom dźwięku. W połączeniu z otwartą konstrukcją słuchawek powstaje szeroka scena dźwiękowa, idealna do precyzyjnej analizy sygnałów audio. Kolejną zaletą technologii S-Logic® Plus jest ochrona słuchu, który jest szczególnie narażony na urazy i zmęczenie podczas częstego i długotrwałego używania.
Słuchawki do pracy muszą nie tylko dobrze brzmieć i dobrze się dopasowywać; muszą też być solidne, aby sprostać wymagającym dniom w studio. Takie właśnie są ULTRASONE PRO 1480i.
Cena sugerowana w Polsce ULTRASONE PRO 1480i w Polsce wynosi 729 zł brutto. Słuchawki ULTRASONE PRO 1480i dostępne są do odsłuchu i zakupu w wybranych sklepach.

ULTRASONE PANTHER
ULTRASONE PANTHER to wzmacniacz słuchawkowy Bluetooth z przetwornikiem Hi-Res DAC (AKM 4490), który mieści się w każdej kieszeni. Jest idealnym towarzyszem dla wszystkich słuchawek wysokiej klasy aby mogły grać z pełnym potencjałem. Dzięki wysokiej jakości przetwornikowi cyfrowo-analogowemu oferuje on najlepszy dźwięk w jakości hi-res i zapewnia wystarczające wzmocnienie.

ULTRASONE PANTHER jest zdolny do przetwarzania sygnałów o rozdzielczości do 384 kHz i 32bit oraz DSD256.
Pomimo niewielkiej masy i niewielkich rozmiarów PANTHER wyposażony jest w potężny wzmacniacz słuchawkowy mogący obsłużyć słuchawki od 16 Ω do 300 Ω. A dzięki wydajnej baterii 3.000 mAh zapewnia audiofilskie wzmocnienie nawet do 20h.
ULTRASONE PANTHER współpracuje z wieloma urządzeniami źródłowymi, oferując tym samym realne korzyści dźwiękowe w różnych sytuacjach. W tym celu w zestawie znajdują się adaptery/kable do połączeń Lightning, USB-C, Micro-USB i USB-A. Aby zapewnić maksymalną elastyczność wyboru słuchawek, PANTHER ma niesymetryczne wyjście 3,5 mm i zbalansowane wyjście słuchawkowe 2,5 mm, a także przełącznik wzmocnienia.
Cena sugerowana ULTRASONE PANTHER w Polsce wynosi 1699 zł brutto. Wzmacniacz słuchawkowy ULTRASONE PANTHER dostępny jest do testów i zakupu w wybranych sklepach.

Dystrybutor
MIP
www.mip.bz
Strona produktowa
www.ultrasone.pl
Kontakt dla prasy
[email protected]
O ULTRASONE
Firma ULTRASONE AG została założona w grudniu 1990 r. Przez Floriana M. Königa, której celem jest produkcja zaawansowanych słuchawek z naciskiem na profesjonalny sektor audio. Cechą wielu słuchawek ULTRASONE jest zastrzeżona technologia symulatora dźwięku przestrzennego o nazwie S Logic. Proces wykorzystuje zdecentralizowane pozycjonowanie przetwornika, aby rozłożyć dźwięk na ucho zewnętrzne, próbując naśladować dźwięk słyszany przez głośniki. Tradycyjne słuchawki strzelają dźwiękiem bezpośrednio do ucha. Od 1999 r. ULTRASONE AG produkuje słuchawki, które, jak twierdzą, zmniejszają ryzyko uszkodzenia słuchu, poprzez zastosowanie bardziej wydajnych przetworników i nauszników osłoniętych w celu zmniejszenia promieniowania elektromagnetycznego, oznaczonych jako LE / ULE (Low / UltraLow Emission). ULTRASONE twierdzi, że pola magnetyczne znajdujące się tak blisko głowy mogą przyczynić się do „zmęczenia słuchacza” i mogą stanowić „potencjalne zagrożenie dla zdrowia”. Według ULTRASONE ich słuchawki zmniejszają emisję magnetyczną nawet o 98 procent w porównaniu z innymi słuchawkami.
O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&Kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Phiaton, Takstar, Divoom, Campfire Audio, WooAudio, SMSL, MrSpeakers by Dan Clark Audio, Violectric, IEAST, Ultrasone, Kinera i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości sprzęt osobisty Hi-Fi. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu audio w Polsce w postaci forum mp3store liczącego ponad 60 tysięcy użytkowników.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dze   #gps   #jest   #kte     #tak