Wiadomości branżowe

SEOKitten – nowe narzędzie do optymalizacji stron WWW pod kątem Google

Właśnie wystartowało nowe e-narzędzie do rozwiązywania problemów z optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarki Google - SEOKitten. Jest to darmowa aplikacja, dostępna pod adresem seokitten.com,

Właśnie wystartowało nowe e-narzędzie do rozwiązywania problemów z optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarki Google – SEOKitten. Jest to darmowa aplikacja, dostępna pod adresem seokitten.com, która w kilka sekund pozwoli na sprawdzenie najważniejszych parametrów każdej strony www, takich jak chociażby prędkość wyświetlania witryny, meta informacje, błędy w kodzie i nagłówkach, ilość backlinków, rankingi Alexa i Moz, a także sygnały w mediach społecznościowych. Urocze logo z kotkiem ubranym w trykotowy strój superbohatera oraz zabawna parafraza wierszyka z bajki o Królewnie Śnieżce (Kitty, Kitty on the wall who?s got the best site of them all?) kryją narzędzie najzupełniej poważne, a co najistotniejsze – niezwykle przydatne  programistom zajmującym się projektowaniem witryn internetowych, webmasterom, marketingowcom, pozycjonerom czy specjalistom od e-commerce.

Dlaczego warto dołożyć szczególnych starań, by strona internetowa była jak najlepiej oceniana przez Google? Przede wszystkim dlatego, żeby zajmowała jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google dla najtrafniej opisujących ją wyrażeń kluczowych. Jeśli twoja witryna nie pokazuje się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania to tak jakby twój e-biznes nie istniał, a szanse na pozyskanie klientów z najpopularniejszej wyszukiwarki dramatycznie maleją. Google od kilku lat sukcesywnie ulepsza stosowany przez wyszukiwarkę algorytm, dzięki czemu internauci otrzymują coraz lepsze i bardziej wyselekcjonowane wyniki wyszukiwania, lecz właściciele stron internetowych są zmuszeni do zwiększenia uwagi na zawartość swoich stron www zarówno pod kątem treści i kodu.

Google cały czas dąży do stosowania coraz inteligentniejszego algorytmu obsługującego zachowanie wyszukiwarki oraz zwracanie wyników wyszukiwania. Kiedyś o wysokiej pozycji witryny w wynikach wyszukiwania decydowała liczba odnośników z innych stron. Ale te czasy już dawno minęły.

Aktualizacja Google nazwana pieszczotliwie Pandą sprawiła, że o pozycji strony w wynikach wyszukiwania decyduje jej zawartość. Innymi słowy, Google wprowadziło Pandę, aby zmniejszyć widoczność witryn niskiej jakości. Stąd unikalne, rozbudowane i przydatne dla użytkowników treści zamieszczone na stronie www i jej podstronach mają kluczowe znaczenie dla rankingu w wyszukiwarce. Pingwin z kolei zmusił pozycjonerów do zadbania o jak najwyższą jakość linków przychodzących, które powinny pochodzić z wartościowych dla internautów treści i tematycznie skorelowanych miejsc o dobrej reputacji. Najnowsza aktualizacja Koliber zapoczątkowała dominację wyszukiwania semantycznego w Internecie. Oznacza to, że Google  dokonuje analizy znaczeniowej zawartości strony, a frazy kluczowe będą odczytywane w związku z kontekstem, w którym występują. Co to oznacza dla twórców stron internetowych oraz specjalistów od pozycjonowania i w jaki sposób pomoże im SEOKitten?

Największym atutem aplikacji SEOKitten jest błyskawiczne wychwytywanie najważniejszych błędów na stronie wpływających na jej widoczność w Google – kanonicznych, związanych z indeksacją, kodem HTML czy nagłówkami, itp. oraz wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych domen z tym samym IP co badana witryna www. SEOKitten dostarczy też danych o prędkości ładowania się strony, informacji META, liczbie backlinków prowadzących do sprawdzanej strony internetowej z podziałem na dofollow i nofollow (czyli takich, które wpływają na pozycję w wynikach wyszukiwania i takich, które są dla rankingu neutralne). To jednak nie wszystko. SEOKitten informuje również o rankingu Alexa analizowanej przy pomocy tego e-narzędzia witryny, a więc wskaźniku popularności, na którą składa się ilość jej użytkowników oraz przeglądanych podstron serwisu. SEOKitten pokazuje rezultat uzyskany w rankingu Moz, którego wysokość świadczy o użyteczności i popularności witryny w sieci. Aplikacja SEOKitten pozwala jednocześnie na zbadanie sygnałów pochodzących z mediów społecznościowych takich jak Facebook, Google+ oraz Twitter (like’ów, komentarzy,  fanów, tweetów, itd.). Wszystkie te informacje pozwolą programistom oraz specjalistom od SEO na jak najlepsze zoptymalizowanie witryn pod kątem Google, co w połączeniu z dobrymi jakościowo treściami na nich publikowanymi wpłynie znacząco na widoczność, wiarygodność i popularność.

Kolejne aktualizacje i zmiany algorytmu Google zmusiły specjalistów od pozycjonowania i webmasterów do dbałości o bardzo szeroko rozumianą jakość stron internetowych. Poprzez analizę semantyczną zawartości witryn Koliber w jeszcze większym stopniu, niż kiedykolwiek wcześniej, inspiruje do tworzenia treści dobrze przemyślanych, użytecznych internautom i spójnych tematycznie. SEOKitten jest narzędziem, które pozwala na maksymalnie sprawne i efektywne radzenie sobie z wyzwaniami stawianymi przez Google, a jednocześnie ułatwia tworzenie stron www kompletnie przygotowanych do konkurowania o najwyższe pozycje w SERPach.

 

Źródło SEOKitten. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy