Wiadomości branżowe

Scenariusz przyszłości 5G. Ericsson partnerem w projekcie METIS

Ericsson jest partnerem unijnego projektu METIS, którego celem jest ujednolicenie różnych wizji istniejących w branży i stworzenie podstawej koncepcji 5G. METIS opracował scenariusz przyszłości 5G i wymagania, które muszą zostać spełnione by technologia weszła w życie. Rozwój 5G jest kolejnym krokiem w drodze do realizacji wizji firmy Ericsson, określanej jako Networked Society, gdzie wszyscy i wszystko jest połączone z siecią.

“W Ericssonie definiujemy ł5G jako zestaw technologi radiowego dostępu, które stosowane razem prowadzą do realizacji wizji Networked Society. Dotychczas, kolejne generacje technologi mobilnych były budowane na bazie poprzednich, zwiększając ich wydajność i możliwości. 5G połączy wszystkie odrębne technologie w jedno zunifikowane rozwiązanie i podniesie możliwości całego systemu do poziomu, na którym będziemy mogli sprostać ekstremalnym wymaganiom” – powiedział Oliver Kanzi – prezydent Ericsson w Polsce.

Projekt Unii Europejskiej o nazwie METIS (Mobile and Wireless Communications Enablers for the 2020 Information Society) to pierwszy międzynarodowe przedsięwzięcie badawcze o takiej skali dotyczące techologii 5G. METIS został utworzony  w 2012.  W 2013 roku Unia Europejska przeznaczyła 50 mln euro na badania i wsparcie rozwoju 5G. Ericsson jest partnerem projektu.

Scenariusz przyszłości 5G opracowany przez METIS 

Strona internetowa projektu METIS 

Sieć nowej generacji możliwa już od 2020 r. Jaka będzie sieć 5G? 

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy