Wiadomości branżowe

Samsung zdobywcą czterech prestiżowych nagród TIPA 2013 za produkty do rejestracji i obróbki obrazu

Samsung zdobywcą czterech prestiżowych nagród TIPA 2013 za produkty do rejestracji i obróbki obrazu
Samsung Electronics Co., Ltd, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe ogłosił, że został laureatem czterech tegorocznych nagród przyznawanych przez Technical Image Press Association (TIPA). Nagrody zostały przyznane w kategoriach: „Najlepszy zaawansowany aparat CSC”, „Najlepsze przenośne urządzenie do obróbki obrazu”, „Najlepsza innowacja w dziedzinie obróbki obrazu” oraz „Najlepszy telewizor do przeglądania zdjęć”.Pierwszy raz w historii wyróżnień Stowarzyszenia TIPA, urządzenia do obróbki i rejestracji obrazu firmy Samsung zdobyły aż trzy nagrody.Aparat Samsung Smart Camera NX300 zwyciężył w kategorii Najlepszy zaawansowany aparat CSC i tym samym został uznany za najlepszy na rynku zaawansowany kompaktowy aparat systemowy (compact system camera – CSC).NX300 jest wyposażony w całkowicie nowy czujnik obrazu APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 megapikseli. Pozwala on robić zdjęcia o dobrze uchwyconych, rzeczywistych kolorach, które nie tracą wyrazistości bez względu na warunki oświetlenia. Wykonywaniu zdjęć o doskonale zrównoważonej kolorystyce nawet przy niekorzystnym oświetleniu

Teaser

Samsung Electronics Co., Ltd, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe ogłosił, że został laureatem czterech tegorocznych nagród przyznawanych przez Technical Image Press Association (TIPA). Nagrody zostały przyznane w kategoriach: ?Najlepszy zaawansowany aparat CSC?, ?Najlepsze przenośne urządzenie do obróbki obrazu?, ?Najlepsza innowacja w dziedzinie obróbki obrazu? oraz ?Najlepszy telewizor do przeglądania zdjęć?.

Pierwszy raz w historii wyróżnień Stowarzyszenia TIPA, urządzenia do obróbki i rejestracji obrazu firmy Samsung zdobyły aż trzy nagrody.

Aparat Samsung Smart Camera NX300 zwyciężył w kategorii Najlepszy zaawansowany aparat CSC i tym samym został uznany za najlepszy na rynku zaawansowany kompaktowy aparat systemowy (compact system camera ? CSC).

NX300 jest wyposażony w całkowicie nowy czujnik obrazu APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 megapikseli. Pozwala on robić zdjęcia o dobrze uchwyconych, rzeczywistych kolorach, które nie tracą wyrazistości bez względu na warunki oświetlenia. Wykonywaniu zdjęć o doskonale zrównoważonej kolorystyce nawet przy niekorzystnym oświetleniu sprzyja także szeroki zakres wartości ISO(ISO100-25600). Z kolei nowatorski system Hybrid Auto Focus zapewnia szybkie i precyzyjne wykrywanie fazy i kontrastu. Funkcja WiFi umożliwia błyskawiczne udostępnianie wykonanych zdjęć. Uwzględniając wszystkie te zalety jury przyznające nagrody TIPA uznało NX300 za najlepszy zaawansowany aparat CSC.

Aparat Samsung GALAXY Camera zwyciężył w kategorii Najlepsze przenośne urządzenie do obróbki obrazu. W uzasadnieniu werdyktu jury TIPA stwierdziło, że aparat ten ?zmienia definicję aparatu on-line?. GALAXY Camera, jako pierwszy na świecie aparat 3G z systemem Android, łączy w sobie profesjonalną jakość oferowaną przez aparaty z najwyższego segmentu ze swobodą, jaką daje łączność 3G/4G i WiFi. Dzięki takiemu połączeniu użytkownicy mogą błyskawicznie przesyłać swoim bliskim zdjęcia najwyższej jakości. Po wykonaniu zdjęcia możemy je obejrzeć i poddać obróbce korzystając z dotykowego ekranu o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 4,8 cala, wykorzystującego technologię Super Clear.

A to już wiesz?  Usługa VOD TVP w nowej serii telewizorów Sharp AQUOS Smart TV

W kategorii Najlepsza innowacja w dziedzinie obróbki obrazu jury doceniło obiektyw Samsung 45 mm f/1.8 (2D/3D), czyli pierwszy na świecie jednosoczewkowy system 3D przeznaczony do aparatów konsumenckich. Umożliwia on rejestrację idealnie trójwymiarowego obrazu zarówno w postaci zdjęć, jak i filmów w jakości 1080p Full HD. Dzięki obiektywowi Samsung 45 mm f/1.8 (2D/3D) zmiana trybu rejestracji z 2D na 3D nie wymaga wymiany soczewki ? wystarczy jedynie zmiana trybu pracy obiektywu.

Samsung otrzymał także nagrodę w kategorii Najlepszy telewizor do przeglądania zdjęć, którą uhonorowano telewizor F8000 Smart TV LED 2D/3D. Telewizor zmienia sposób, w jaki oglądamy zdjęcia, ponieważ umożliwia ?interakcję ze zdjęciami i udostępnianie ich w mediach społecznościowych, korzystanie z aplikacji oraz użycie telewizora jako centralnego miejsca, do którego trafiają zdjęcia z wielu różnych urządzeń? ? czytamy w uzasadnieniu jury TIPA.

Jesteśmy niezwykle dumni ze zdobycia aż czterech spośród tych prestiżowych nagród. Nagrody te stanowią potwierdzenie, że branża docenia realizowaną przez Samsung misję tworzenia innowacyjnych, zaawansowanych produktów do pracy z obrazem ? produktów dających użytkownikom dokładnie to, czego potrzebują. Dzięki nim wszystkie niezapomniane chwile w naszym życiu możemy jeszcze łatwiej utrwalać, oglądać i pokazywać swoim bliskim i znajomym – powiedział Seok Pil Kim, prezes Samsung Electronics Europe.

Nagrody przyznawane przez Technical Image Press Association (TIPA) są uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody w branży fotografii i obróbki obrazu. Co roku, wydawcy zrzeszeni w TIPA oddają swoje głosy na najlepsze produkty wprowadzone na rynek w ciągu minionych 12 miesięcy. Ceremonia wręczenia tegorocznych nagród odbędzie się w czerwcu w stolicy Japonii, Tokio.

O Samsung Electronics Co, Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

A to już wiesz?  Jak będziemy delegować pracowników w 2020 roku?

< 241284" >

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy