Wiadomości branżowe

Samsung wzmacnia mobilny ekosystem

Samsung zaprezentował najnowsze narzędzia deweloperskie, w tym otwarty interfejs API do obsługi płatności mobilnych Samsung Wallet. Przedstawił też nowych partnerów wśród dostawców treści i usługodawców, w tym m.in. EA Chillingo. Nowe rozwiązania zostały zaprezentowane na targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Podczas kongresu Samsung już po raz trzeci był

Samsung zaprezentował najnowsze narzędzia deweloperskie, w tym otwarty interfejs API do obsługi płatności mobilnych Samsung Wallet. Przedstawił też nowych partnerów wśród dostawców treści i usługodawców, w tym m.in. EA Chillingo.

Nowe rozwiązania zostały zaprezentowane na targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Podczas kongresu Samsung już po raz trzeci był gospodarzem Developer Day. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 twórców aplikacji z całego świata.

Samsung po raz trzeci z rzędu pojawił się na App Planet ? przeznaczonej dla programistów imprezie organizowanej w ramach kongresu. W tym roku Samsung pokazywał najnowsze technologie związane z tworzeniem aplikacji, zarządzaniem treścią i sposobami jej dystrybucji. A wszystko to na dwa razy większej niż rok temu powierzchni wystawowej.

Podczas tegorocznego spotkania jedną z najbardziej obleganych sesji była prezentacja otwartego interfejsu API do usługi Samsung Wallet, pozwalającej użytkownikom na zbieranie kuponów, kart członkowskich, biletów kart pokładowych w jednym miejscu. W trakcie sesji przedstawiono pierwszych partnerów usługi: Walgreens, Belly, Major League Baseball Advanced Media , Expedia, Booking.com, Hotels.com, oraz Lufthansa.

Oprócz firmy Samsung na sesji pojawili się też założyciele EA Chillingo, aby ogłosić premierę nowej inicjatywy ?100% Indie? i podkreślić w ten sposób swoje zaangażowanie na rzecz społeczności programistów. Dzięki ?100% Indie? niezależni programiści sprzedający swoje aplikacje przez Samsung Apps będą mogli zatrzymać 100% wpływów z ich sprzedaży przez pół roku od udostępnienia aplikacji, Samsung nie będzie pobierał od nich żadnych prowizji.

Podczas App Planet odbyła się także sesja AdHub ? nowej usługi umożliwiającej programistom osiąganie przychodów z reklam, a także AllShare Framework ? narzędzie, dzięki któremu łatwiej będzie tworzyć aplikacje działające na różnych urządzeniach. Ponadto Samsung przedstawił najnowszą wersję S Pen SDK w wersji 2.3, pozwalającą programistom na tworzenie aplikacji wykorzystujących S Pen na wielu urządzeniach, w tym na sztandarowym tablecie GALAXY Note.

Samsung konsekwentnie buduje swój ekosysem dla smartfonów, ściśle współpracując z programistami i usługodawcami. Skupiamy się na nieustannym inspirowaniu innowacji spełniających potrzeby użytkowników wielu różnych produktów i usług. Dążymy do tego, aby zapewnić programistom najnowsze narzędzia i zasoby umożliwiające osiągnięcie tego celu ? powiedział Dr Won-Pyo Hong, prezes i szef Samsung Media Solution Center.

Podczas tegorocznego Developer Day Samsung zorganizował stoiska wystawowe, służące nie tylko przekazywaniu informacji na temat najnowszych narzędzi i usług Samsung, ale także nawiązywaniu kontaktów i współpracy pomiędzy uczestnikami imprezy. Więcej informacji na temat najnowszych programów i narzędzi deweloperskich oraz imprez dla programistów na całym świecie można znaleźć na stronie http://developer.samsung.com.

O Samsung Electronics Co, Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

< 235578" >

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy