Wiadomości branżowe

Samsung wraz ze swoimi partnerami ? BMW, Trek Bikes, Kidrobot i 3D Systems ? przedstawiają interaktywne prezentacje na targach CES 2014

Teaser

Samsung Electronics Co., Ltd. zainaugurowała jedną z ciekawszych spośród swoich interaktywnych prezentacji przygotowanych na targi CES 2014. Technologie mobilne są tematem przewodnim tegorocznej edycji targów, dlatego też chcąc jeszcze mocniej zaznaczyć swoją pozycję lidera rynku Samsung oferuje na swoim stoisku szereg interaktywnych ekspozycji. Przykłady współpracy urządzeń mobilnych GALAXY z produktami firm BMW, Trek Bikes, Kidrobot i 3D Systems można oglądać na stoisku Samsung podczas tegorocznych targów CES. Interaktywne prezentacje pokazują pełną gamę możliwości mobilnej integracji Samsung GALAXY Note 3, Samsung Gear i nowego tabletu NotePRO.

BMW ? Samsung GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote

BMW i3, czyli pierwszy na świecie w pełni skomunikowany samochód z napędem elektrycznym, został wyposażony w zintegrowaną kartę SIM, która zapewnia kierowcy dostęp do pojazdu w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Korzystając z aplikacji BMW i Remote, kierowca może wymieniać się informacjami z pojazdem bezpośrednio ze swojego urządzenia mobilnego. Dzięki temu może korzystać z przydatnych funkcji, takich jak kontrola stanu naładowania baterii i aktualnego zasięgu pojazdu, sprawdzenie zamknięcia okien, czy też zdalna regulacja klimatyzacji.

Samsung i BMW wspólnie opracowały prezentację Samsung GALAXY Gear w wersji zaprojektowanej z myślą o aplikacji BMW i Remote. Dzięki Samsung GALAXY Gear, możliwości znane dotychczas jedynie ze smartfonów stają się dostępne także dla użytkowników urządzeń nadgarstkowych. Korzystając z GALAXY Gear będziemy mogli w wygodny sposób uzyskiwać dostęp do pojazdu i otrzymywać w czasie rzeczywistym informacje o jego stanie. Najważniejsze informacje będą dostępne na wyświetlaczu GALAXY Gear, więc nie będzie już konieczności wydobywania smartfona z kieszeni ani odblokowywania ekranu.

Samsung GALAXY Gear pozwoli użytkownikom sprawować kontrolę nad BMW i3 bezpośrednio z nadgarstka. Komunikacja pomiędzy Samsung GALAXY Gear a BMW i3, umożliwiająca nie tylko monitorowanie stanu auta, ale też zdalne sterowanie wieloma jego funkcjami, pozwoli nam korzystać z mobilnego stylu życia w sposób zupełnie inny niż dotychczas.

Pokazywany na stoisku GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote przekazuje użytkownikowi wszystkie najważniejsze informacje dotyczące stanu pojazdu i jego ładowania, takie jak:

  • stan ładowania baterii BMW i3 i aktualny zasięg pojazdu
  • otwarcie drzwi, okien i szyberdachu
  • konieczne przeglądy i zabiegi serwisowe

Oprócz wglądu w informacje o stanie pojazdu, użytkownik może także zdalnie ustawić odpowiednią dla siebie temperaturę wewnątrz swojego BMW i3 jeszcze zanim znajdzie się w pojeździe. W tym celu wystarczy skorzystać z dotykowego interfejsu użytkownika lub z systemu poleceń głosowych S-Voice, w jaki wyposażono urządzenia Samsung GALAXY. Ponadto, dzięki opcji S Voice użytkownik może włączyć funkcję ?Send to car?, przy pomocy której do panelu nawigacyjnego BMW i3 można przesłać adres miejsca, do którego chcemy dojechać. W ten sposób auto będzie gotowe do drogi wcześniej niż jego kierowca.

Prezentowanemu na stoisku Samsung BMW i3 towarzyszy zespół personelu, który pokazuje, w jaki sposób możemy korzystać z aplikacji BMW i Remote zarówno na Samsung GALAXY Note 3, jak i na GALAXY Gear.

Trek Bikes ? nowy wymiar życia w łączności

Samsung nawiązał współpracę z firmą Trek Bikes, producentem najlepszych na świecie rowerów i sprzętu rowerowego, aby przy wykorzystaniu technologii smartfonowej dodać nowy wymiar do jazdy na rowerze.

Trek zaprojektował dwa koncepcyjne rowery, pokazujące wiele możliwości integracji smartfona z rowerem w sposób przynoszący miłośnikom dwóch kółek szereg korzyści:

  • Rower podczas jazdy ładuje baterię w GALAXY Note 3. Dzięki temu możemy wybrać się na najdłuższą nawet podróż i korzystać w jej trakcie z GPS, map i innych aplikacji, nie martwiąc się o stan baterii naszego smartfona.
  • Korzystając z GALAXY Note 3, zamontowanego wygodnie i bezpiecznie na kierownicy, lub z GALAXY Gear na nadgarstku użytkownika, możemy bezprzewodowo połączyć się z czujnikiem wbudowanym w ramę roweru i śledzić najważniejsze parametry jazdy, takie jak prędkość, szybkość pedałowania i przejechany dystans.

Na stoisku Samsung można oglądać dwa rowery GALAXY ? Trek w towarzystwie urządzeń Samsung GALAXY Note 3 i GALAXY Gear. Każdy odwiedzający może wybrać się na przejażdżkę rowerem i samemu przekonać się o zaletach nowej koncepcji integracji.

Kidrobot ? mariaż technologii, sztuki i designu

Współpraca z firmą Kidrobot, będącą najbardziej uznanym na świecie producentem limitowanych edycji zabawek artystycznych, firmowanych ubrań i akcesoriów lifestylowych, miała na celu stworzenie niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju figurek, inspirowanych potęgą urządzeń mobilnych Samsung GALAXY. Technologia mobilna coraz wyraźniej staje się środkiem do wyrażania samego siebie. Przemawia ona do użytkownika poprzez mobilne akcesoria, kreatywne aplikacje, a także design cyfrowych urządzeń. Kreatywne wizje Kidrobot wyrażone zarówno w akcesoriach GALAXY, jak i w samych urządzeniach, tworzą wiele nowych punktów odniesienia dla artystycznej ekspresji.

W ramach instalacji Kidrobot na stoisku Samsung pokazana została oryginalna figurka Kidrobot inspirowana urządzeniami Samsung GALAXY. Obok samych urządzeń i akcesoriów do nich będziemy mogli obejrzeć trzy duże, pomysłowe rzeźby oraz 500 mini-figurek. Wystawa będzie bardzo wciągająca ? zwiedzający będą mogli na wiele różnych, interaktywnych sposobów pobawić się wyrazistymi, robiącymi wrażenie dziełami Kidrobot, nawiązującymi do świata popularnych artystów.

Na stoisku Samsung można także spotkać uznanych na całym świecie artystów i podziwiać ich podczas malowania półtorametrowych figurek Kidrobot X Samsung ? po jednej figurce na każdy z trzech pierwszych dni targów CES 2014.

3D Systems ? druk 3D już nie tylko dla profesjonalistów

Kolejnym przykładem innowacyjnego i kreatywnego partnerstwa jest współpraca firmy Samsung z firmą 3D Systems, będącą wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań do druku 3D. Celem współpracy jest pokazanie, w jaki sposób także konsumenci mogą korzystać z technologii druku 3D.

Urządzenia GALAXY Note, które trafiły w ręce milionów konsumentów na całym świecie, powstały po to, aby ułatwić projektowanie i tworzenie nowych rzeczy. Samsung wraz z 3D Systems demonstruje na żywo jak łatwo użytkownik może rozszerzyć swoje działania na polu projektowania i kreacji o jeszcze jeden etap, czyli o tworzenie trójwymiarowych prototypów swoich projektów. Niełatwo jest zdać sobie sprawę z ogromu drzemiących tu możliwości. Firma 3D Systems opracowała aplikację, pozwalającą użytkownikom Samsung GALAXY Note na projektowanie i tworzenie specjalnych monet drukowanych w technologii 3D, które można następnie umieścić w specjalnie zaprojektowanym etui GALAXY Note. Podczas wizyty na stoisku będzie można też zaprojektować wybraną rzecz na jednym z urządzeń GALAXY Note i przesłać jej projekt do profesjonalnego wydruku 3D.

Więcej szczegółów, materiały filmowe i zdjęcia produktów można obejrzeć na mikro-stronie Samsung pod adresem http://www.samsungces.com, http://www.samsungmobilepress.com, (lub w wersji dla urządzeń mobilnych: http://m.samsungces.com, http://m.samsungmobilepress.com).

O BMW Group w Ameryce

BMW of North America, LLC jest obecna w USA od roku 1975. W roku 2003 dystrybucją samochodów zajęła się firma Rolls-Royce Motor Cars NA, LLC. W skład BMW Group w Stanach Zjednoczonych wchodzą podmioty odpowiedzialne za marketing, sprzedaż i usługi finansowe dla pojazdów marki BMW (w tym motocykli), aut marki MINI oraz aut marki Rolls-Royce. Ponadto w grupie znajduje się kalifornijska firma DesignworksUSA, zajmująca się strategicznym doradztwem w zakresie designu, a także biuro projektowe mieszczące się w Dolinie Krzemowej oraz szereg innych firm na terenie całego kraju. Mająca swoją siedzibę w Karolinie Południowej firma BMW Manufacturing Co., LLC należy do ogólnoświatowej sieci zakładów produkcyjnych BMW Group i jest jedynym zakładem, w którym powstają modele X5 i X3 w wersji SAV (Sports Activity Vehicle) oraz X6 w wersji SAC (Sports Activity Coupe). Amerykańska sieć sprzedażowa BMW Group obejmuje 338 salonów oferujących samochody osobowe BMW i SAV, 139 salonów oferujących motocykle BMW, 119 dealerów samochodów MINI oraz 34 dealerów samochodów Rolls-Royce. Spółka BMW (US) Holding Corp., będąca centralą amerykańskiego działu sprzedaży BMW Group, ma swoją siedzibę w Woodcliff Lake w stanie New Jersey.

O Trek Bicycle

Trek Bicycle to światowy lider w dziedzinie projektowania i produkcji rowerów i sprzętu rowerowego. Wizja firmy Trek zakłada, że rower może być prostym rozwiązaniem wielu złożonych problemów współczesnego świata. Jej misja polega na przełamywaniu barier i zachęcaniu ludzi do jak najczęstszego korzystania z roweru w celach transportowych i rekreacyjnych, a także w poszukiwaniu inspiracji.

O Kidrobot

Założona w roku 2002 firma Kidrobot jest uznanym na całym świecie producentem limitowanych edycji zabawek artystycznych, firmowanych ubrań i akcesoriów lifestylowych. Umiejętnie łącząc rzeźbę ze sztuką konceptualną Kidrobot jest nie tylko wyrazistym medium dla współczesnych projektantów mody, autorów ilustracji czy twórców graffiti, ale także twórczą platformą dla nowopowstających trendów sztuki ulicznej i pop-artu. Ceny zabawek Kidrobot wahają się od 5 do 25 tysięcy dolarów. Wiele osób dostrzega w nich ponadczasową wartość. Kidrobot pokazuje i sprzedaje swoje niezwykłe spojrzenie na współczesną kulturę w swoich firmowych sklepach w Nowym Jorku, San Francisco, Los Angeles, Boulder i Las Vegas. Oprócz tego w miastach na całym świecie firma otwiera sezonowe sklepy typu ?pop-up?. Produkty firmy dostępne są też w Internecie na stronie Kidrobot.com oraz w wybranych sieciach detalicznych na całym świecie.

O 3D Systems Corporation

3D Systems to wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań do druku 3D, obejmujących drukarki 3D, materiały do wydruków oraz przechowywane w chmurze gotowe elementy dla profesjonalistów i użytkowników prywatnych, wykonywane z różnych surowców, takich jak tworzywa sztuczne, metale, ceramika, a także produkty spożywcze. Firma oferuje także zintegrowane narzędzia do projektowania 3D z wykorzystaniem skanera, do swobodnego modelowania oraz do kontroli jakości. Oferowane przez nią produkty i usługi zastępują i uzupełniają tradycyjne metody produkcji, pozwalając oszczędzić czas i obniżyć koszty projektowania nowych produktów dzięki drukowaniu autentycznych elementów bezpośrednio z pliku cyfrowego. Rozwiązania te wykorzystuje się w do szybkiego projektowania, tworzenia, prezentacji, prototypowania lub produkcji komponentów, dzięki czemu wytwarzanie przyszłości staje się możliwe.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy