Wiadomości branżowe

Samsung wprowadza na rynek drukarki ProXpress M4020 i M4070 dla małych i średnich przedsiębiorstw

Teaser

Firma Samsung Electronics wprowadziła na rynek czarno-białą drukarkę laserową ProXpress M4020 i urządzenie wielofunkcyjne ProXpress M4070. Nowe drukarki są odpowiedzią na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, dążących do obniżenia kosztów operacyjnych i zwiększenia wydajności pracy.

Drukarki z serii ProXpress M4020/4070 są fabrycznie wyposażone w XOA (eXtensible Open Architecture) Web ? nową internetową otwartą platformę firmy Samsung, a także kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 1 GB pamięci, funkcję skanowania do chmury i rozszerzony pakiet zabezpieczeń. Oba urządzenia korzystają też z 4-gigabajtowych kart pamięci SD oraz ultrawydajnego tonera, znacząco redukującego wydatki na eksploatację.

Pierwsza czarno-biała drukarka laserowa i urządzenie wielofunkcyjne firmy Samsung Electronics dla platformy XOA Web

Dla małych i średnich przedsiębiorstw poszukujących sposobów na obniżenie kosztów operacyjnych i poprawę wydajności, najważniejszym aspektem nowej serii drukarek M4020/4070 będzie XOA Web ? otwarta internetowa platforma firmy Samsung stworzona z myślą o indywidualnych rozwiązaniach biznesowych.

W 2010 roku firma Samsung Electronics wprowadziła XOA Embedded ? elastyczną, niezwykle funkcjonalną otwartą platformę, pozwalającą wdrażać złożone biznesowe rozwiązania programistyczne w drukarkach jedno- i wielofunkcyjnych. Platforma XOA Embedded miała jednak wysokie wymagania sprzętowe, co sprawiało, że mogła być stosowana jedynie w urządzeniach z górnej półki, głównie w drukarkach wielofunkcyjnych A3. XOA Web likwiduje to ograniczenie, przenosząc część obliczeniową na serwer internetowy i umożliwiając tym samym korzystanie z rozwiązań biznesowych na urządzeniach ze wszystkich klas cenowych.

Firma Samsung wprowadziła XOA Web, by jak najwięcej naszych urządzeń, od najprostszych drukarek A4 do urządzeń wielofunkcyjnych A3 z najwyższej półki, mogło współpracować z rozwiązaniami B2B ? powiedział Joosang Eun, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics. Umacniamy naszą pozycję na rynku biznesowym i zamierzamy pomóc użytkownikom, firmom partnerskim i niezależnym producentom oprogramowania wykorzystywać, sprzedawać i projektować rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb. W roku 2014 poszerzymy jeszcze te możliwości, wprowadzając na rynek kolejne urządzenia z XOA Web.

Dzięki XOA Web małe i średnie firmy będą mogły korzystać z większej wydajności pracy i redukcji kosztów dzięki rozwiązaniom z dziedziny bezpieczeństwa i zarządzania wydrukiem dokumentów przy jednoczesnym dopasowaniu urządzeń do konkretnych potrzeb i wielkości przedsiębiorstwa. Dodatkowo niezależni producenci oprogramowania, resellerzy i dealerzy drukarek Samsung uzyskają nowe możliwości sprzedaży rozwiązań dla urządzeń A4, z uwzględnieniem specyficznych wymagań klienta.

Większa wygoda użytkowania dzięki szerokiemu ekranowi, skanowaniu do chmury i poszerzonemu pakietowi zabezpieczeń

Seria M4020/4070 oznacza większą wygodę dla małych i średnich przedsiębiorstw. Nowe urządzenia są wyposażone w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala ? znacznie lepszy od czteroliniowego wyświetlacza LCD stosowanego w dotychczasowych modelach z serii ProXpress i innych urządzeniach wielofunkcyjnych. Nowy ekran został zaprojektowany tak, by przypominał interfejs smartfona z systemem Android, co pozwala użytkownikom na jego intuicyjną obsługę. Połączenie większego kolorowego ekranu z intuicyjnym interfejsem powinno zwiększyć wydajność pracy i umożliwić łatwy dostęp do zainstalowanych programów.

Funkcja skanowania do chmury umożliwia udostępnianie dokumentów. Pliki graficzne mogą być automatycznie zapisywane na dysku Google, Drop Box czy Evernote i drukowane bezpośrednio z tych aplikacji.

Nowe urządzenia posiadają również poszerzony pakiet zabezpieczeń, zaprojektowany z myślą o małych i średnich firmach. Dzięki czytnikowi kart ID* (zakupywanych oddzielnie) możliwa jest identyfikacja użytkowników i potwierdzenie ich prawa dostępu przed drukowaniem bądź odbiorem wydrukowanych dokumentów. Jednocześnie SyncThru Admin, oprogramowanie zabezpieczające firmy Samsung, pozwala managerom IT kontrolowanie dostępu do dokumentów i sieci, zapewniając tym samym wyższy poziom bezpieczeństwa.

Wyższa wydajność dzięki szybkiemu drukowi najwyższej jakości

Drukarki z serii M4020/4070 drukują z prędkością do 40 stron na minutę, szybciej niż inne urządzenia tej samej klasy. Wyróżniają je również lepsze specyfikacje techniczne, między innymi dwurdzeniowy procesor z zegarem 1 GHz, 1 GB pamięci RAM i obsługa kart SD o pojemności 4 GB.

Na szczególną uwagę zasługuje użyty w M4020/4070 dwurdzeniowy procesor C4N o częstotliwości 1 GHz, który powstał we współpracy z Samsung Semiconductor z myślą o zastosowaniu wyłącznie w drukarkach wielofunkcyjnych A3 firmy Samsung.

Dodatkowym atutem obu drukarek jest Rendering Engine for Clean Page (ReCP) ? technologia uwydatniania obrazu firmy Samsung, gwarantująca doskonałą jakość i ostrość wydruku. Seria M4020/4070 oferuje też rozdzielczość optyczną 1200×600 dpi (efektywną 1200×1200 dpi), czyli dwukrotnie większą od optycznego 600×600 dpi stosowanego przez konkurencję.

Ultra-wydajny toner pozwala wydrukować do 15 000 stron, zmniejszając tym samym koszty eksploatacyjne, a przyjazne dla środowiska oprogramowanie Eco-Driver redukuje zużycie energii o 20%.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy