Nawigacja Wiadomości branżowe

Samsung Premium House inspiracją dla domów przyszłości

Samsung Electronics Co. Ltd, na targach IFA zaprosił gości do wyjątkowego domu - Samsung Premium House. To unikalne, domowe wnętrze pełne innowacji i ekskluzywnego designu. Podczas targów zwiedzający mogli obejrzeć w pełni funkcjonalną kuchnię, salon i pralnię. Pomieszczenia te zaprojektowano i wyposażono we współpracy z wiodącymi markami meblarskimi – B&B Italia i Arclinea. W Samsung Premium House

Teaser

Samsung Electronics Co. Ltd, na targach IFA zaprosił gości do wyjątkowego domu – Samsung Premium House. To unikalne, domowe wnętrze pełne innowacji i ekskluzywnego designu. Podczas targów zwiedzający mogli obejrzeć w pełni funkcjonalną kuchnię, salon i pralnię. Pomieszczenia te zaprojektowano i wyposażono we współpracy z wiodącymi markami meblarskimi ? B&B Italia i Arclinea. W Samsung Premium House zaprezentowano też najnowsze urządzenia AGD firmy Samsung. Była to świetna okazja do praktycznego zapoznania się z udoskonalonymi funkcjami urządzeń oraz stylistyką domu i kuchni.

Dzisiejsi konsumenci nie oczekują już wyłącznie dachu nad głową, ale przestrzeni, z której mogą być dumni i w której lubią przebywać – powiedział Boo-Keun Yoon, prezes i dyrektor działu elektroniki użytkowej w Samsung Electronics Co., Ltd. – Samsung znalazł idealną równowagę inspirując konsumentów do tego, by coraz bardziej cieszyli się życiem. Wnętrza mieszkalne, do których przywykliśmy, definiujemy na nowo, proponując spojrzenie na nie z innej perspektywy i ustanawiając nowe trendy w dziedzinie innowacji i designu.

Samsung Premium House, to dom o powierzchni 272 m2. Jego kuchnię, salon, jadalnię i pralnię wyposażono w najnowsze urządzenia firmy Samsung ? lodówki, piekarniki, kuchenki mikrofalowe, klimatyzator, oczyszczacz powietrza, odkurzacz i pralki.

By stworzyć idealny dom w którym urządzenia harmonijnie wpisują się w stylistykę wnętrza, opracowanie koncepcji oraz aranżację salonu i kuchni powierzono firmom B&B Italia i Arclinea.

– Mianem elektroniki określano niegdyś niezależne, wolnostojące urządzenia. Dziś jednak elektronika wkracza do wszystkich przestrzeni domu, kształtując nasz sposób tworzenia i projektowania – powiedział Giorgio Busnelli, prezes B&B Italia. – W przyszłości będziemy mieć do czynienia z urządzeniami, które będą zintegrowane z meblami.

– Atrakcyjne wzornictwo dzisiaj już nie wystarczy – twierdzi Silvio Fortuna, prezes firmy Arclinea. – Oczekuje się od nas, że nasz design będzie funkcjonalny, aby każdy mógł się nim cieszyć na co dzień. W tym podejściu jesteśmy zgodni z firmą Samsung. W przyszłości mamy nadzieję oferować naszym klientom nowe, ciekawe doznania związane ze sferą domu.

Poza wizją ekskluzywnego stylu życia, partnerzy zaangażowani w rozpoczętą niedawno, globalną kampanię Samsung Club des Chefs zachwycając gości światowej klasy sztuką kulinarną. Kuchnia Samsung Premium House gościła bowiem najlepszych kucharzy – posiadaczy 3 gwiazdek Michelina ? Michela Troisgrosa (Francja) i Christophera Kostowa (USA), a także zwycięzcę MOF 2011 Erica Trochona (Francja), którzy przygotowali w niej wyśmienite potrawy.

Współpraca Samsunga z liderami międzynarodowej społeczności kulinarnej to pierwszy krok do integracji doświadczenia i wiedzy znanych szefów kuchni z zespołami ekspertów firmy Samsung ? od pierwszych etapów rozwoju produktu aż po fazy testowania, ostatecznej produkcji i wprowadzania na rynek nowych linii sprzętów kuchennych. Poza wpływem na przyszłe produkty, Samsung Club des Chefs będzie stanowić inspirację dla kucharzy-amatorów, którzy będą mogli wymieniać się przepisami, technikami i poradami z wykorzystaniem różnych kanałów, np. nowej strony społecznościowej Samsung (www.samsungclubdeschefs.com).

Więcej informacji na temat Samsung Premium House, Club des Chefs i najnowszych urządzeń firmy Samsung można znaleźć na stronie www.facebook.com/samsunghomeappliances.

 

O firmie B&B Italia S.p.A.

Założona w 1966 roku firma B&B Italia jest efektem realizacji biznesowej wizji Piero Ambrogio Busnelliego. W chwili obecnej należy do czołówki włoskich producentów mebli i elementów wyposażenia wnętrz, prowadząc sieć salonów na całym świecie. Siedziba firmy mieści się w Novedrate (Como), w budynku z 1972 roku zaprojektowanym przez Renzo Piano i Richarda Rogersa. Firma zbudowała swój sukces na zdolności wyrażania współczesnej kultury dzięki dostrzeganiu i kreowaniu trendów oraz umiejętnym reagowaniu na zmiany gustów i stylu życia odbiorców.

 

O firmie Arclinea

Od czasu założenia firmy w 1925 roku Arclinea zyskała międzynarodowy rozgłos jako producent najwyższej jakości elementów wyposażenia kuchni, charakteryzujących się niepowtarzalnym klimatem i ponadczasowym wzornictwem. Arclinea szanuje środowisko naturalne naszej planety oraz jej mieszkańców, co przejawia się w stosowaniu ekologicznych materiałów i bezpiecznych technologii produkcyjnych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stylistycznym Arclinea wnętrza mieszkalne stają się coraz bardziej luksusowe, uwzględniając rzeczywiste potrzeby użytkowników i harmonijnie łącząc kreatywność z technologią oraz funkcje społeczne z użytecznością. Od dłuższego czasu Arclinea oferuje również “profesjonalne” kuchnie na najwyższym poziomie: ergonomiczne, racjonalne i komfortowe aranżacje dostosowane do potrzeb szkół kulinarnych na całym świecie. Dział Arclinea Project Division, realizujący rozwiązania dla branży hotelarskiej, morskiej i mieszkaniowej, prowadzi dynamicznie rozwijającą się działalność na skalę międzynarodową. Arclinea posiada certyfikaty ISO9001 – ISO14001 – OHSAS18001. www.arclinea.com

 

 

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy