gps

Radość podróży (cz. 1): z Mazowsza nad morze

Jak w wakacje dotrzeć do najpopularniejszych turystycznych okolic w kraju bez stresu i zmęczenia, a przy okazji cieszyć się atrakcjami pojawiającymi się po drodze? Mio,

Jak w wakacje dotrzeć do najpopularniejszych turystycznych okolic w kraju bez stresu i zmęczenia, a przy okazji cieszyć się atrakcjami pojawiającymi się po drodze? Mio, producent nawigacji GPS prezentuje pierwszą publikację z serii ?Radość podróży?. Partner publikacji, Allianz, radzi, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia.

Jak wynika z deklarowanych planów urlopowych Polaków na 2010 rok, większość z nas spędzi tegoroczne wakacje w kraju. Według Instytutu Turystyki, najpopularniejsze kierunki krajowych wyjazdów wakacyjnych to (w kolejności): morze, góry oraz pojezierza.

Z Warszawy nad Bałtyk nie tylko ?siódemką?
Osoby poszukujące najszybszych tras z Mazowsza nad morze najczęściej decydują się na jedną z dwóch alternatywnych możliwości: drogą E77 z Warszawy do Gdańska lub E77 do Płońska, a następnie trasą S10 w kierunku Torunia do autostrady A1.

Każda z tych tras oferuje porównywalny czas przejazdu (ok. 5h 30min. z centrum Warszawy do centrum Gdańska), ale ich wadą jest wysokie natężenie ruchu. Podróż nimi dostarcza wielu przeżyć, niestety stresujących ? a więc niezupełnie takich, jakich oczekujemy na urlopie.

Konno do sypialni
Alternatywna trasa wiedzie przez Płońsk, Sierpc, Rypin, Golub-Dobrzyń, Kwidzyn, Sztum i Malbork. ?Sprawdziliśmy tę trasę w czerwcu 2010 roku. Jest nie tylko bardzo malownicza ale i w doskonałym stanie technicznym – na niemal całej długości jezdni wymieniona została nawierzchnia? ? mówi Tarik Hassan z firmy Mio Technology.

Ponieważ specjaliści zalecają przerwy w prowadzeniu co 2 godziny, trasa idealnie nadaje się do krajoznawczej i ciekawej podróży ? także z dziećmi.

Pierwszą przerwę warto zaplanować na przykład w miejscowości Golub-Dobrzyń, najlepiej na zamku Anny Wazówny. Pięknie odrestaurowana budowla słynie m.in. z fantazji jednego z magnatów, który – chcąc zaimponować małżonce – kazał wybudować specjalne schody na piętro, po których mógłby wjeżdżać do sypialni? konno.

Zamki krzyżackie
Po krótkim odpoczynku w Golubiu można ruszać w drogę. Po około godzinie jazdy zaczynają się tereny Pomorza, gdzie warto zatrzymać się w jednym z zamków krzyżackich: może być to Malbork, ale na proponowanej trasie znajdują się także inne ciekawe (a mniej znane) zabytki, np. w Sztumie i Kwidzynie. Wiele dodatkowych atrakcji turystycznych można odnaleźć dzięki funkcji Eksploruj, wbudowanej w nawigację GPS.

Przygotowanie do drogi
Specjaliści Mio radzą, by przed udaniem się na urlop poświęcić nieco czasu na opracowanie trasy. Można skorzystać przy tym nie tylko z nawigacji samochodowej (np. nowego Mio Moov S600), ale także wykorzystać bezpłatne serwisy internetowe: viamichelin.pl, maps.google.pl, zumi.pl. W przypadku serwisu Google Maps możliwe jest wgranie zaplanowanej trasy bezpośrednio do urządzenia GPS. Wiele rekomendacji tras można znaleźć na forach internetowych oraz serwisach dla podróżników.

Ubezpieczenia
Warto pamiętać o ubezpieczeniu w podróży. Dobra polisa daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa, co pozwala w pełni korzystać z wypoczynku. “Ubezpieczenie można dopasować do swoich potrzeb. Może być to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ale również pomoc w podróży (asisstance), pokrycie kosztów leczenia oraz transportu medycznego niezbędnego przy wypadku lub nagłym zachorowaniu, ubezpieczenie od utraty, zniszczenia czy nawet opóźnienia bagażu podróżnego” – mówi Marek Baran, rzecznik prasowy Grupy Allianz Polska.

Ubezpieczenie gwarantuje, że w razie jakiegokolwiek wypadku czy zachorowania podróżny ma możliwość skorzystania z szybkiej i profesjonalnej pomocy tzw. Centrum Operacyjnego. Pracuje w nim wyszkolony zespół operatorów i lekarzy, z którymi można się konsultować telefonicznie przez całą dobę.

Na rynku dostępne są także ciekawe oferty wykraczające poza pomoc w nagłych wypadkach – “Na przykład gdy nie mamy pewności, jak będzie przebiegać trasa naszej podróży, a chcemy mieć swobodę w decydowaniu, wówczas możemy wybrać wariant ubezpieczenia, który pozwoli na pokrycie kosztów anulowania noclegu w hotelu lub rezygnacji z biletu” – dodaje Michał Baran.

Konkurs
Dla wszystkich, którzy planują wakacyjne trasy (lub właśnie wrócili z wojaży), firma Mio ogłasza konkurs. Wystarczy przygotować trasę podróży w serwisie maps.google.com, a następnie umieścić do niej link na profilu Mio w serwisie Facebook, z informacją na temat szczególnie ciekawych miejsc. Dwie osoby, które do 30 czerwca 2010 do północy zamieszczą najciekawsze (zdaniem innych) wpisy, Mio nagrodzi przewodnikami po Polsce.

Kolejne trasy
Za dwa tygodnie Mio zaprezentuje kolejną alternatywną trasę, tym razem z Małopolski na Mazury, oraz porady na temat tego, jak przygotować auto do dłuższej drogi.

Mio Technology ? informacje
Mio Technology projektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej. Mio Technology zatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. Obecnie Mio Technology jest liderem sprzedaży urządzeń GPS w regionie Europy Środkowo ? Wschodniej*.
Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl
*Wg danych z raportu Canalys 2008 i GfK za 2009

Informacje na temat Allianz Polska
Grupa Allianz Polska to ubezpieczenia: majątkowe i na życie, a także fundusz emerytalny, fundusze inwestycyjne oraz usługi bankowe. Firma powstała w 1997 roku. Należy do Allianz Group – jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Ma ponad 70 milionów klientów na wszystkich kontynentach, z czego blisko 2,5 miliona w Polsce.

http://media.neuron.pl/pr/164192/radosc-podrozy-cz-1-z-mazowsza-nad-morze

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy