Nawigacja

RAAL-Requisite SR1a – Wstęgowe Monitory Nagłowne

RAAL-Requisite SR1a – Wstęgowe Monitory Nagłowne

Słuchawki Raal-Requisite SR1A to pierwsze na świecie nagłowne monitory odsłuchowe, wyposażone w głośniki wykonane w technologii wstęgowej, zapewniając tym samym niespotykany dotąd, nigdzie indziej realizm odtwarzanego materiału muzycznego.

RAAL-Requisite SR1A – to najnowsze dzieło dwóch firm, serbskiej manufaktury RAAL, specjalizującej się w produkcji znanych i cenionych na całym świecie – ręcznie produkowanych przetworników wstęgowych oraz firmy Requisite wywodzącej się z USA, specjalizującej w produkcji najwyższej klasy komponentów, takich jak mikrofony, monitory odsłuchowe, czy kompresory. Współpraca zaowocowała powstaniem całkowicie innego produktu. Na stelażu okalającym głowę umieszczono głośniki wstęgowe pracujące w pełnym zakresie pasma słyszalnego dla ucha ludzkiego. Wręcz industrialne wykonanie z wykorzystaniem takich materiałów jak stal i włókno węglowe, połączone z nietuzinkowym wyglądem, miało przykuć uwagę i wyróżnić produkt. Tak oto powstały, pierwsze na świecie i jedyne w swoim rodzaju, produkowane ręcznie, słuchawki oparte na przetwornikach wstęgowych.

Wrażenia soniczne, które zapewnią nam RAAL SR1A, to poziom, absolutnie niedostępny dla słuchawek wykonanych w „konwencji klasycznej”, bowiem nie mamy tutaj do czynienia z klasycznymi słuchawkami zamkniętymi bądź otwartymi. W RAAL SR1A pełnozakresowe głośniki wstęgowe umieszczone są w otwartych komorach, skrzydłach, które opierają się na skroniach słuchacza i są ruchome, pracują de facto na wolnym powietrzu. To pozwoliło uzyskać efekt, absolutnie niedostępny w innych produktach. W tych słuchawkach słuchacz, bądź realizator, jest w stanie aktywnie, w czasie rzeczywistym, zmienić ustawienie wspomnianych wyżej skrzydeł, zmieniając tym samym scenę utworu. To pozwoliło na uzyskanie niesamowitych rezultatów, dając wrażenie jakby głośniki stały dosłownie przed słuchaczem.
RAAL-Requisite SR1A zapewnią użytkownikowi odsłuch kompletny a tym samym nie stawiają granic co do finalnego odbiorcy. Pełnozakresowe przetworniki wstęgowe są w stanie wygenerować ogromną scenę z widocznymi wręcz wokalistami i instrumentami – przed słuchaczem. Słuchawki te, wyznaczają wręcz nowe standardy jeżeli chodzi o dokładność, czy wierność odtwarzanego materiału.

RAAL SR1A to produkt, który doskonale sprawdzi się zarówno w studiu nagraniowym, gdzie wspomniana dokładność, wręcz widoczność instrumentów i wokalistów jest wymagana. Sprawdzą się one również w użytku domowym, gdzie będziemy mogli zachwycać się naszą kolekcją materiału muzycznego na nowo, bowiem usłyszymy rzeczy, których nie dane nam było słyszeć nigdzie indziej.

Sugerowana cena Raal-Requisite SR1A w Polsce za ten absolutnie wyjątkowy produkt to 18.000zł brutto. Model można odsłuchać w sieci specjalistycznych sklepów MP3Store. W cenie tej, klient otrzymuje słuchawki z 7-calowym kablem, interfejs wraz z okablowaniem służący do podłączenia wzmacniacza głośnikowego oraz specjalną walizkę, w której mieści się cały, kompletny zestaw.

Specyfikacja techniczna
Przetwornik: wstęgowy (True Ribbon Technology)
Pasmo przenoszenia: 33Hz – 30kHz
Impedancja: 0.2 Ohm (z okablowaniem z zestawu)
Impedancja Interfejsu: 6.0 Ohm
Czułość: 91dB/1W
Max SPL: 111dB
Waga: 425g
Uwaga: Zalecana moc wzmacniacza głośnikowego: min 100W/kanał

Dystrybutor
MIP
www.mip.bz

Marka RAAL-Requisite, to połączenie dwóch, doskonale znanych na całym świecie, hi-endowych marek. RAAL – marka wywodząca się z Serbii, zarządzana przez pasjonata, tworząca wg. wielu muzyków najlepsze głośniki wstęgowe na świecie, produkowane ręcznie, oraz Requisite – marka pochodząca i mająca swoją siedzibę w USA, od 1995 roku niezmiennie tworzy uznawane na całym świecie, komponenty audio takie jak monitory odsłuchowe, przedwzmacniacze, kable oraz kompresory.

O Dystrybutorze
Firma MIP (Multimedia Intelligent Products) istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&Kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, Campfire Audio, WooAudio, MrSpeakers, SoundMAGIC, IEAST, Phiaton, Takstar, SMSL, Riva Audio i wielu innych. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sieci handlowych, sklepów online czy sklepów specjalistycznych ze sprzętem audio. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, głośników, wzmacniaczy oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy