Nawigacja

Premiera Mio Moov S600

Premiera Mio Moov S600 09/06/2010 | 13:30 | Mio Technology Mio Technology wprowadza pierwsze urządzenie z nowej linii zaawansowanych nawigacji samochodowych Mio Technology, lider polskiego

Premiera Mio Moov S600
09/06/2010 | 13:30 | Mio Technology

Mio Technology wprowadza pierwsze urządzenie z nowej linii zaawansowanych nawigacji samochodowych

Mio Technology, lider polskiego rynku nawigacji samochodowych, wprowadza na rynek pierwsze urządzenie z nowej linii zaawansowanych nawigacji samochodowych ? Mio Moov S600. Jest ono również pierwszym urządzeniem, które wyposażono w nową wersję oprogramowania nawigacyjnego ? Mio Spirit II. W sklepach będzie ono oferowane z pakietem map 44 krajów europejskich.

Wygodna elegancja

Mio Moov S600 posiada 5? panoramiczny ekran dotykowy wyposażony w technologię Slide Touch? oraz opływową dwukolorową obudowę. Lśniący czarny front oraz srebrny zaokrąglony tył sprawiają, że nawigacja ta jest bardzo wygodna w użytkowaniu i jednocześnie wygląda elegancko. Nowymi elementami na obudowie są dwa podświetlane na zielono przyciski Home Button i Zapisz. Dzięki nim użytkownik w każdym momencie szybko może powrócić do menu głównego lub zapisać wybraną lokalizację w pamięci urządzenia.

Pewność na drodze

Dzięki zastosowaniu najnowszej wersji oprogramowania nawigacyjnego Mio Spirit II nawigacja Mio Moov S600 oferuje użytkownikowi jeszcze więcej zaawansowanych funkcji, dzięki którym poczuje się on pewniej na drodze. Już na etapie planowania trasy oraz wyszukiwania celu podróży kierowca może się przekonać o możliwościach inteligentnej wyszukiwarki, która działa podobnie jak wyszukiwarki internetowe. Wystarczy wpisać słowo kluczowe lub ich kombinację, a urządzenie w ciągu kilku sekund wskaże interesujące użytkownika miejsce.

Podczas jazdy z kolei, przyda się z pewnością ?przycisk szybkiego dostępu do ostatnio używanej funkcji?. Kolejna funkcja – Eksploruj pozwoli m.in. na znalezienie najbliższego parkingu. Natomiast Asystent pasa ruchu z wyprzedzeniem podpowie, który pas wybrać by szybko i bezpiecznie pokonać każde skrzyżowanie. Dodatkowo, kierowca nie musi się obawiać o przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kolor czerwony strzałki wskazującej położenie pojazdu ostrzeże o zbyt szybkiej jeździe. Przyda się także baza fotoradarów, o których położeniu urządzenie poinformuje na wyświetlanej mapie oraz dźwiękowo.

Większe tzn. bezpieczniejsze

Nowa nawigacja Mio Moov S600 jest pierwszym urządzeniem w ofercie Mio z 5? panoramicznym ekranem dotykowym. Dzięki temu jego obsługa jest znacznie wygodniejsza. Producent wyposażył tę nawigację również w nowe większe: odbiornik sygnału GPS ? nawigacja jeszcze szybciej wyszukuje sygnał GPS i jest gotowa do pracy; oraz głośnik wewnętrzny ? tak by komunikaty głosowe nie zostały zakłócone odgłosami z zewnątrz pojazdu. Nowym elementem jest wejście AV, do którego można podłączyć zewnętrzną kamerę parkowania, która z pewnością ułatwi wykonywanie manewrów.

Zestaw Mio Moov S600 zawiera oprogramowanie MioMore Desktop 2, które pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem z poziomu komputera. Za pomocą Mio More Desktop 2 można łatwo zaktualizować urządzenie o nowe dane mapowe lub bazy fotoradarów. W zestawie znajdują się również: kabel USB, ramię do mocowania oraz ładowarkę samochodową.

Sugerowana cena detaliczna brutto Mio Moov S600 to 649,00 PLN.

Specyfikacja techniczna:

Mio Moov S600

Procesor

Typ Samsung

Taktowanie zegara 400MHz

Pamięć

Pamięć wewnętrzna RAM 128MB DDR2

Pamięć wewnętrzna ROM 2GB

Pojemność dysku twardego N/A

Gniazdo kart pamięci tak micro SD

Sprzęt Nawigacyjny

Chipset GPS SiRFStar III wbudowany

Kanały GPS 20

Gniazdo anteny zewnętrznej nie

TMC nie

Wyświetlacz

Ekran dotykowy tak

Wyświetlanie w kolorze tak

Rozdzielczość 480 x 272

Wielkość 5″

Orientacja pozioma

Bateria

Typ Baterii zintegrowana litowo-jonowa

Pojemność Baterii 720mAh

Bateria wymienna nie, wbudowana

Dźwięk (wejście i wyjście)

Głośnik wbudowany, mono

Mikrofon nie

Gniazdo na słuchawki nie

Właściwości fizyczne

Szerokość 142 mm

Wysokość 88 mm

Grubość 17mm

Waga 180 gr

Antena wbudowana

# # #

Mio Technology ? informacje

Mio Technology projektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej. Mio Technology zatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. Obecnie Mio Technology jest liderem sprzedaży urządzeń GPS w regionie Europy Środkowo ? Wschodniej**.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

* *Wg danych z raportu Canalys 2008 i GfK za 2009

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy