Nawigacja Wiadomości branżowe

Poszukiwanie najstarszej nawigacji

Firma Mio Technology, producent nawigacji GPS, chce odnaleźć najstarszą w Polsce, działającą nawigację GPS. Akcja, w której nagrodą jest wymiana urządzenia na nowe, prowadzona jest w związku z wprowadzeniem nowej usługi bezterminowej aktualizacji map (LMU – lifetime map update). Urządzenia można zgłaszać na stronie www.facebook.com/MioPolska . Poszukiwania potrwają do końca listopada 2011 roku.

Aby przyłączyć się do poszukiwań należy wkleić zdjęcie swojej nawigacji na Tablicy profilu Mio Polska, w opisie zdjęcia podać model urządzenia oraz przybliżoną datę zakupu.

Ponieważ po wielu latach właściciele mogą nie mieć już paragonów swoich urządzeń, dlatego Mio zachęca, by znajomi zgłaszających się osób poświadczali autentyczność tych deklaracji w komentarzach pod zdjęciem. Spośród zgłoszonych nawigacji jury Mio wybierze jedno zgłoszenie, którego autor otrzyma możliwość wymiany swojego urządzenia na jeden z najnowszych modeli Mio z linii Spirit 2011. Poszukiwania potrwają do końca listopada.

Lifetime Map Update

Nawigacje objęte usługą bezterminowej, darmowej aktualizacji map to także najnowsza oferta dla klientów firmy. Mio Technology wprowadza takie rozwiązanie do trzech pięciocalowych modeli nawigacji: Mio Spirit 680, 685 i 687.  Raz zakupioną nawigację GPS już zawsze będzie można aktualizować za darmo, bez konieczności kupowania nowej mapy po wygaśnięciu okresu darmowych uaktualnień. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie poświęconej Lifetime Map Update.

Jesienne premiery od Mio

Tej jesieni do sprzedaży trafił także model Spirit 485 , najtańsza na rynku nawigacja z Traffic Message Channel (TMC) ? systemem informowania o utrudnieniach w ruchu drogowym. W ofercie pojawiły się również dwa nowe modele z ekonomicznej serii Moov M: M410 i M610. Wszystkie nowe urządzenia wykorzystują technologię SmartRoutes™. Pod tą nazwą kryją się trzy funkcjonalności:

  • Inteligentne wyznaczanie trasy wykorzystuje dane historyczne pobierane od milionów kierowców i za ich pomocą oferuje kierowcy optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu;
  • Wybór trasy pozwala na wygodny podgląd alternatywnych dróg na mapie: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Przy każdej z opcji widoczne są informacje na temat odległości i czasu przejazdu  przy danym wyborze;
  • Funkcja LearnMe Pro™ monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy:  typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji. W miarę upływu czasu nawigacja koryguje także szacowany czas dotarcia do celu podróży

Inne funkcjonalności zastosowane w Spirit 485 i nowych modelach Moov M to m.in.: Asystent pasa ruchu, który z wyprzedzeniem wskazuje właściwy pas po którym należy się poruszać, Widok skrzyżowań 3D oraz Text-to-Speech, za pomocą którego urządzenie udzieli szczegółowych wskazówek głosowych dotyczących nazw ulic. Aktualna, preinstalowana w urządzeniu baza fotoradarów ostrzega kierowców o ich rozmieszczeniu.

 

Mio Technology — informacje

Mio Technologyprojektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej.Mio Technologyzatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. ObecnieMio Technologyjest liderem sprzedaży urządzeń GPS w Polsce **.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

**Wg danych z raportu GfK za 2010

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy