Wiadomości branżowe

Polsko, Świeć się na Święta!

Rusza szósta edycja programu “Świeć się z Energą” – czyli coroczny konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. Podczas, trwającej kilka tygodni akcji, jej pomysłodawca – Grupa Energa, motywuje wszystkich do dekorowania i uwieczniania na zdjęciach swojego publicznego czy prywatnego otocznia, a tysiące Polaków, głosując wybiera najpiękniej rozświetlone miasto oraz zdjęcia, które najlepiej oddają atmosferę świąt.

Zimowa zabawa Grupy Energa składa się z trzech konkursów: ogólnopolskiego plebiscytu miast, konkursu na najlepiej udekorowaną galerię oraz konkursu fotograficznego dla osób indywidualnych. Wszystkie działania prowadzone wokół “Świeć się z Energą” łączy staranie, aby w tym jedynym, wyjątkowym okresie w roku wszystko wokół nas tworzyło bajkowo rozświetlony świat pełen pozytywnej energii, który pamiętać będziemy jeszcze długo po świętach.

Plebiscyt Miast – konkurs na najpiękniejsze miejskie iluminacje i pomaganie w jednym

Od kilkunastu lat tradycją polskich miast jest przygotowywanie miejskich choinek, tworzenie świątecznych instalacji i niepowtarzalnych ozdób, które budują magiczny klimat i umilają rzeczywistość przechodniom. Od 5 już lat w okresie świątecznym Energa stwarza miastom okazję do rywalizacji i dodatkowo motywuje je do ozdabiania zimowych ulic, kamienic oraz placów iluminacjami świetlnymi, aby dodać przestrzeni publicznej jeszcze więcej energii i blasku. W “Świeć się z Energą” świąteczny wystrój miast poddawany jest ocenie tysięcy Polaków, którzy wybierają w głosowaniu najpiękniej oświetloną miejscowość. W roku poprzednim taki tytuł zdobyło Bielsko-Biała. Wcześniej za wyjątkowe iluminacje oraz klimat radości i magii świąt, jaki panował na ulicach miast, doceniono Szczecin i Rzeszów.

W te święta internauci po raz kolejny wybiorą miasta, w których najlepiej oddano nastrój świąt dekorując światłem przestrzeń miejską. Na podstawie zdjęć udostępnionych w prasie i Internecie, w dwóch etapach rywalizacji wyłaniane będą najpiękniejsze miasta w poszczególnych województwach, a następnie w całej Polsce.

– Plebiscyt miast to doskonały sposób na promocję swojej miejscowości. Akcja pobudza lokalny patriotyzm i przyciąga tysiące uczestników. Głosowanie jest wyrazem docenienia przez mieszkańców upiększania przestrzeni publicznej, ale również angażuje ich i władze miast w pomoc potrzebującym – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu “Świeć się z Energą”. 

Etap regionalny konkursu wyłoni z każdego województwa miasta, które zdobędą tytuły Najpiękniej Rozświetlonego Świątecznie Miasta w województwie. Dodatkowo, Grupa Energa, ufunduje w każdym regionie energooszczędny sprzęt AGD, który zostanie przekazany na wybrany przez zwycięską miejscowość cel charytatywny. Prawdziwe emocje i zacięta rywalizacja będą miały miejsce na drugim, ogólnopolskim etapie plebiscytu, do którego automatycznie przechodzą miasta z najlepszymi wynikami z pierwszej tury.

W tej finałowej części konkursu internauci wybierać będą ulubione miasto o najpiękniejszej świątecznej iluminacji spośród szesnastu reprezentantów województw. Galerie ich zdjęć zamieszczone w Internecie i prasie oceniać będzie można do 23 stycznia 2015 r. Zwycięskie miasto obok miana Najpiękniej Rozświetlonego Świątecznie Miasta w Polsce, otrzyma od Grupy Energa sprzęt AGD o wartości 10 000 zł, który przekaże na wybrany cel charytatywny.

Internauci będą mogli oddawać swoje głosy na obu etapach zabawy korzystając z dedykowanych formularzy na serwisach mediów regionalnych (m.in. Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, czy Dziennik Bałtycki) lub poprzez aplikację na facebooku. Fani mogą także wspierać miasta wysyłając SMSy.

Świąteczny onkurs fotograficzny dla każdego

Dla wszystkich osób, którzy w świątecznych iluminacjach odnajdą inspirację, w ramach “Świeć się z Energą” przygotowano tradycyjnie także konkurs fotograficzny. Jest on szansą dla każdego, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami fotograficznymi, ale też wrażliwością, dzięki której potrafi uchwycić w obiektywie wyjątkowe, świąteczne chwile w swoim domu, ogrodzie, czy na ulicach miast.

W tym roku po raz kolejny w jury konkursu zasiądzie Lidia Popiel, która swoim profesjonalnym okiem oceni prace wszystkich uczestników rywalizacji o liczne atrakcyjne nagrody. A dla stawiających pierwsze kroki w świecie fotografii Lidia Popiel przygotowała videoporadniki, w których opowiada i pokazuje na przykładach jak wykonać dobre technicznie i nieszablonowe zdjęcia. Można je obejrzeć na SwiecSie.pl ora kanale Youtube akcji.

– W okresie świątecznym zarówno ulice, jak i nasze domy aż się proszą, by je uwiecznić na fotografii – mamy w tym okresie mnóstwo okazji aby uchwycić ten wyjątkowy klimat dlatego cieszę się, że ponownie mogę współtworzyć “Świeć się z Energą”. Mam nadzieję, że w tym roku znowu będę zaskakiwana kreacją nadsyłanych prac i bajkowymi motywami świątecznych iluminacji, które stworzą zarówno zapaleni fani jak i amatorzy fitografii. Zachęcam do uwieczniania na zdjęciach pięknie namalowanych historii, emocji oraz obrazów pełnych światła i ciepła – mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Informacje o zgłoszeniach do konkursu znajdują się na SwiecSie.pl Każdy uczestnik może założyć album zawierający do ośmiu zdjęć o szeroko pojętej tematyce świątecznej.

– Miejskie iluminacje, dom przystrojony świetlnymi girlandami, przykryty śniegiem ogród z podświetlonym drzewkiem, kot spoglądający z zaciekawieniem na swoje odbicie w bombce, czy dziecko ubierające z mamą wigilijną choinkę – pomysłów na zdjęcie do “Świeć się?”może być tyle, ilu fotografujących. Nieważne, czy fotografujemy tak zwaną lustrzanką, kompaktem, czy aparatem naszego smartfona. Liczy się pomysł na niebanalny kadr i moment uchwycony na fotografii. Zachęcamy do robienia zdjęć, dzielenia się nimi, oznaczania #SwiecSie na instagramie i oczywiście zgłaszania do naszego konkursu – dodaje Jarosław Kozłowski

Zdjęcia autorów z całej Polski w pierwszej kolejności będą konkurować na etapie regionalnym. W każdym województwie do wygrania będzie aparat fotograficzny oraz kupony o wartości 200 zł na zakupy w sklepie internetowym sklep.energa.pl. Łącznie regionalne jury spośród wszystkich fotografii zgłoszonych do udziału w plebiscycie dokona wyboru dziesięciu zdjęć, które zostaną zakwalifikowane do ogólnopolskiego etapu konkursu.

W sumie, do rywalizacji o zwycięstwo staną autorzy 160 zdjęć. Nagrody, przygotowane przez Grupę Energa oraz partnerów zabawy, otrzymają zdjęcia najpopularniejsze lub najwyżej oceniane przez jury konkursu. W głosowaniu publiczności zwycięży pierwsza trójka autorów, którzy zdobędą największą ilość głosów. Jury pod przewodnictwem Lidii Popiel wybierze natomiast pięciu laureatów i zdobywcę Grand Prix konkursu. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz udział w trzydniowych warsztatach fotograficznych z Lidią Popiel.

W obu etapach “Świeć się z Energą” głosy internautów oddawane będą za pośrednictwem serwisu www, Facebooka lub SMS. Głosowanie i możliwość wsparcia swoich ulubionych prac i autorów w etapie regionalnym startuje 12 grudnia. Ogólnopolski finał, potrwa od 13 do 23 stycznia 2015 r. Następnie jury wyłoni pozostałych laureatów i zwycięzcę całego konkursu.

“Świeć się, galerio?

Akcja “Świeć się z Energą” promuje nie tylko zdobienia iluminacjami świątecznymi ulic, domów i mieszkań. To też plebiscyt galerii handlowych, które rywalizują o tytuł najpiękniej ozdobionej przestrzeni zakupowej miast.

Plebiscyt ten także ma wymiar regionalny oraz ogólnopolski. Pierwszy etap wyłoni w każdym województwie zwycięskie galerie handlowe, które otrzymają tytuł Najpiękniejszej Galerii w danym regionie. Centra handlowe, które otrzymają największą ilość głosów internautów awansują do ogólnopolskiego finału. Tytuł Najpiękniejszej Galerii w Świątecznej Odsłonie w Polsce zostanie przyznany po 23 stycznia. Centrum handlowe o najlepszej iluminacji świątecznej zostanie wyłonione dzięki głosom internautów, którzy będą mogli głosować za pomocą serwisów www, przez Facebook lub SMSy. Zwycięski obiekt nagrodzony zostanie wizytą niepowtarzalnej atrakcji dla dzieci – autobusu z mobilnym centrum nauki Planety Energii, gdzie pod okiem energetycznych ekspertów będzie można dowiedzieć się, jak powstaje prąd i poznać fascynujący świat energii wokół nas.

Harmonogram Plebiscytu Miast i “Świeć się, galerio”

Etap regionalny:

  • Publikacja zdjęć i start głosowania 5 grudnia
  • Koniec głosowania 30 grudnia

Etap ogólnopolski:

  • Start głosowania 2 stycznia
  • Koniec głosowania 23 stycznia

Harmonogram Konkursu Fotograficznego

Etap regionalny

  • Zgłoszenia do konkursu 5 grudnia
  • Start głosowania 12 grudnia
  • Koniec przyjmowania zgłoszeń 6 stycznia
  • Koniec głosowania 9 stycznia

Etap ogólnopolski

  • Start głosowania 13 stycznia
  • Koniec głosowania 23 stycznia

Więcej informacji na stronie SwiecSie.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Świeć Się z ENERGĄ. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy