Wiadomości branżowe

Nowy telefon satelitarny Iridium Extreme?

W dniu dzisiejszym w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się prezentacja nowego telefonu globalnej sieci Iridium dla krajowych partnerów handlowych firmy TS2. Nowy model Iridium Extreme™ to najbardziej zaawansowany technologicznie aparat satelitarny o wysokiej wytrzymałości z unikalną funkcją lokalizacji użytkownika. To więcej niż telefon satelitarny – będzie dostarczać klientom transmisję głosu, danych, osobiste sieci Wi-Fi, usługi GPS, SMS, alerty bezpieczeństwa i opcje śledzenia, w każdym miejscu na Ziemi i w każdych warunkach.

Główne cechy produktu:
  • Zgodność z normą wojskową US Military 810F. Telefon spełnia najwyższe standardy pod względem odporności na kurz, piasek, wstrząsy, wibracje, niskie ciśnienie, wysoką i niską temperaturę, deszcz i długotrwałą wilgoć. Może być wykorzystywany na morzu, lądzie, w górach i na pustyni. 
  • Jest to jedyny telefon z funkcją ciągłego śledzenie użytkownika. Iridium oferuje otwartą platformę do uruchamiania niestandardowych rozwiązań opartych na lokalizacji aparatu w czasie rzeczywistym. W sieci autoryzowanych portali można śledzić m.in. przesyłki, dostawę surowców, statki, samoloty, samochody, pracowników, uczestników wypraw lub po prostu informować rodzinę i przyjaciół na bieżąco o swoim położeniu. 
  • Iridium Extreme™ to pierwszy telefon z programowalnym przyciskiem SOS. Jest to rozwiązanie oparte na systemie GPS i umożliwia natychmiastowe wezwanie pomocy z podaniem precyzyjnego położenia użytkownika. 
  • Umożliwia stworzenie osobistej sieci hotspot gdziekolwiek na świecie. W ten sposób możesz podłączyć dowolne urządzenie Wi-Fi, smartfona lub komputer bezpośrednio do Internetu bazując na telefonicznym połączeniu satelitarnym.
Telefon Iridium Extreme™ będzie dostępny w sprzedaży od dnia 1 października 2011 roku. Aktualna cena urządzenia to równowartość $1567,50 dolarów amerykańskich.
 
Sieć satelitów Iridium jest jednym z najbardziej niezawodnych systemów telekomunikacyjnych, dostępnych praktycznie z każdego miejsca na świecie. Obecnie konstelacja Iridium liczy sześćdziesiąt sześć aktywnych satelitów oraz kilka jednostek zapasowych. Satelity tej sieci krążą na orbicie o wysokości około 780 km i nachyleniu 86,4 stopnia. Takie parametry orbity w połączeniu z dużą ilością współdziałających ze sobą satelitów pozwalają na ciągły dostęp do usług telekomunikacyjnych z każdego miejsca na Ziemi.
 
Firma TS2 świadczy globalne usługi telekomunikacyjne w ramach międzynarodowych sieci satelitarnych. Firma oferuje wszystkie możliwości wykorzystania satelitów komunikacyjnych do przesyłania danych, połączeń telefonicznych i dostępu do Internetu.
 
Więcej na temat Iridium Extreme™ http://www.ts2.pl/pl/Iridium-9575
 
Iridium Extreme™ to zastrzeżony znak towarowy firmy Iridium Communications Inc.

Źródło TS2 Technologie Satelitarne. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy