Nawigacja Wiadomości branżowe

Nowy GPS Mio unika korków (za 399 zł)

Mio Technology wprowadza do sprzedaży najtańszą na rynku nawigację z Traffic Message Channel - systemem informowania o utrudnieniach w ruchu drogowym. Mio Spirit 485 oferuje funkcjonalność TMC bezpłatnie dla klienta na terenie całej Polski.

Mio Technology wprowadza do sprzedaży najtańszą na rynku nawigację z Traffic Message Channel – systemem informowania o utrudnieniach w ruchu drogowym. Mio Spirit 485 oferuje funkcjonalność TMC bezpłatnie dla klienta na terenie całej Polski. Sugerowana cena produktu to jedynie 399zł.

Model Spirit 485 pochodzi z najnowszej linii produktowej Mio Spirit 2011. System TMC, w który wyposażono urządzenie, pozwala unikać korków i innych utrudnień na drogach. Jest to rozwiązanie, które za pośrednictwem specjalnie zakodowanych fal FM przesyła do urządzenia precyzyjne, aktualne i istotne informacje na temat ruchu drogowego. Dzięki temu urządzenie Mio może wytyczyć trasę, która ominie takie utrudnienia jak: korki, wypadki, prace drogowe etc.

We wszystkich urządzeniach linii Spirit 2011 wyposażonych w TMC, zatem również w Spirit 485, usługa jest darmowa na terenie całej Polski. Warto przy tym podkreślić, że do tej pory urządzenia wyposażone w tego typu rozwiązania znajdowały się zazwyczaj w wyższej półce cenowej. Dzięki nowej nawigacji od Mio więcej kierowców będzie mogło bezpiecznie podróżować posiadjąc pełniejszą informację o utrudnieniach na drogach.

Inteligentne funkcje SmartRoutes™

Oprócz TMC Mio Spirit 485 oferuje technologię SmartRoutes™, która oparta jest na trzech rozwiązaniach:

  • Inteligentne wyznaczanie trasy wykorzystuje dane historyczne pobierane od milionów kierowców i za ich pomocą oferuje kierowcy optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu;
  • Wybór trasy pozwala na wygodny podgląd alternatywnych dróg na mapie: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Przy każdej z opcji widoczne są informacje na temat odległości i czasu przejazdu  przy danym wyborze;
  • Funkcja LearnMe Pro™ monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy:  typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji. W miarę upływu czasu nawigacja koryguje także szacowany czas dotarcia do celu podróży.

 

Darmowa aktualizacja map

Mio Spirit 485, tak jak pozostałe urządzenia tej serii, oferuje dwa lata bezpłatnej aktualizacji map. To ważna wiadomość, biorąc pod uwagę stale rozwijającą się sieć dróg w Polsce. Mio Spirit 485 wyposażony jest w mapę Polski. Dla tych, którzy stosunkowo rzadko wyjeżdżają poza Polskę  istnieje możliwość możliwość wypożyczenia – za niewielką opłatą – map innych krajów, które nie zostały zamieszczone w urządzeniu. Mapy można wypożyczyć na 3, 7 lub 30 dni. Już od 5 euro.

Dodatkowe funkcjonalności

Najnowsze urządzenie Mio Technology to także znane i cenione przez użytkowników rozwiązania, takie jak np.: asystent pasa ruchu, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań, funkcja text-to-speech oraz symulacja trasy w tunelu. Użytkownicy Spirit 485 mogą też korzystać z asystenta parkowania, który automatycznie wyświetla listę dostępnych parkingów, gdy pojazd znajduje się kilometr od celu.

Urządzenia dostępne są u wybranych partnerów Mio Technology.

 

Mio Technology — informacje

Mio Technologyprojektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej.Mio Technologyzatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. ObecnieMio Technologyjest liderem sprzedaży urządzeń GPS w Polsce **.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

**Wg danych z raportu GfK za 2010

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy