Wiadomości branżowe

Nowości Samsung na Mobile World Congress

Teaser

Podczas targów Mobile World Congress, najważniejszej imprezy branży mobilnej, Samsung zaprezentował szereg nowych urządzeń oraz rozwiązań integrujących technologie mobilne i bezprzewodowe. Firma została także wyróżniona na gali Global Mobile Awards w najbardziej prestiżowych kategoriach, m.in. Producent roku, Najlepszy Smartfon i Najlepsze urządzenie mobilne z dziedziny elektroniki użytkowej.

Nowe telefony i urządzenia mobilne przedstawione podczas MWC 2013 w Barcelonie:

1. Samsung GALAXY Express

Urządzenie jest adresowane do użytkowników ciekawych świata, chcących przekraczać kolejne granice, ponieważ pozwala optymalnie wykorzystać możliwości szybkich sieci 4G LTE. Smartfon bez trudu poradzi sobie z wyzwaniami codzienności za sprawą wyjątkowych parametrów, niezawodnej łączności, intuicyjnej obsługi i wytrzymałej baterii.

2. Samsung GALAXY Xcover 2

Telefon zaprojektowano tak, aby sprostał ekstremalnym warunkom zewnętrznym. Urządzenie zabezpieczono przed działaniem pyłu i piasku. Jest ono także odporne na półgodzinne zanurzenie w wodzie do głębokości 1 metra. Smartfon można też zabezpieczyć przed upadkiem za pomocą specjalnego paska z uchwytem.

3. GALAXY Young i GALAXY Fame

GALAXY Young to poręczny i przystępny cenowo model dla młodych, śledzących najnowsze trendy użytkowników mobilnych rozwiązań. GALAXY Fame łączy atrakcyjne parametry z pakietem niezbędnych funkcji i usług zamkniętych w stylowej obudowie. W celu pełnego wykorzystania możliwości tych smartfonów, zostały one standardowo wyposażone w Samsung Game Hub Lite z łatwym dostępem do w pełni zoptymalizowanych, najlepszych w tej klasie sprzętu gier.

4. Samsung GALAXY NOTE 8.0

Kompaktowy tablet, pozwalający na odtwarzanie multimediów o najwyższej jakości, relatywnie wygodną pracę i korzystanie z Internetu. GALAXY Note 8.0 pozwala użytkownikowi pracować jeszcze wydajniej na wielu aplikacjach jednocześnie i wykonywać przy tym połączenia głosowe, co jest unikalną funkcją w tej klasie urządzeń. Inteligentny rysik S Pen, w który wyposażono Note 8.0, umożliwia połączenie innowacyjność tabletu i wygody tradycyjnego papieru i długopisu.

Pozostałe rozwiązania i technologie zaprezentowane przez Samsung:

1. Samsung HomeSync

Domowy serwer umożliwiający zapisywanie,  udostępnianie i streaming treści między wieloma urządzeniami. To doskonały sposób na wspólne środowisko multimedialne dla całej rodziny oraz wykorzystanie w pełni możliwości HDTV za pomocą dobrze znanego, szybkiego systemu Android.

2. Samsung KNOX

Przełom w dziedzinie bezpieczeństwa danych w urządzeniach mobilnych. Dzięki połączeniu mechanizmów sprzętowych i warstwy aplikacji użytkownicy mogą nie obawiać się prób kradzieży danych czy włamań na urządzeniach Samsung. KNOX łączy w sobie system Android w wersji SE (Security Enhanced) o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa oraz rozwiązania do zarządzania bezpieczeństwem, implementowane zarówno w warstwie sprzętowej, jak i w ramach systemu operacyjnego.

3. Video Discovery

Usługa pozwala na jeszcze szybszy dostęp do materiałów filmowych i telewizyjnych, m.in. dzięki systemowi wyszukiwania i spersonalizowanych rekomendacji Samsung. Ułatwia ona wyszukiwanie filmów wykorzystując informacje z wielu różnych źródeł (np. nadawców video-on-demand, tradycyjnych stacji telewizyjnych, czy platform internetowych, takich jak YouTube). Następnie są one integrowane i udostępniane w czasie rzeczywistym.

Podczas targów Mobile World Congress 2013, Firma Samsung Electronics otrzymała także nagrody w najbardziej prestiżowych kategoriach: Producent Roku, Najlepszy Smartfon ? dla Samsung GALAXY S III, Najlepsze urządzenie mobilne z dziedziny elektroniki użytkowej ? dla Samsung GALAXY Camera. Ponad to w konkursie Global Mobile Awards 2013 Samsun otrzymał dwie nagrody Best Mobile Infrastructure oraz Outstanding Overall Mobile Technology – The CTO?s choice za flagowe rozwiązanie Samsung z dziedziny sieci zintegrowanych – Smart LTE Networks.

Jedną z głównych informacji tegorocznych targów Mobile World Congress była zapowiedź wydarzenia, jakim będzie tegoroczne Samsung Unpacked, które rozpocznie się 14 marca o godzinie 19:00 w Radio City Music Hall w Nowym Jorku (15 marca 1:00 czasu polskiego). Transmisja na żywo dostępna będzie na www.youtube.com/SamsungMobile

 

O Samsung Electronics Co, Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

< 236282" >

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy