Wiadomości branżowe

Nowe urządzenia Mio: nawigacja i komputer rowerowy w jednym

Nowe urządzenia Mio: nawigacja i komputer rowerowy w jednym
Mio Cyclo™ serii 300, czyli urządzenia łączące w sobie funkcjonalności profesjonalnych komputerów rowerowych oraz nawigacji,  są już dostępne na polskim rynku. Mają preinstalowane mapy rowerowe i drogowe oraz bogatą bazę użytecznych miejsc (POI) dla rowerzystów. Za ich pomocą można zmierzyć czas przejazdu, prędkość, spalone kalorie i sprawdzić swoją pozycję w terenie. W serii znajdują się modele Mio Cyclo™ 300 oraz Cyclo™ 305 HC, wyposażony dodatkowo w technologię ANT+.Nowa seria Mio Cyclo™Mio Cyclo z serii 300  są wyposażone w 3” ekran dotykowy z powłoką antyodblaskową. Obudowa urządzeń, zgodnie ze standardem IPX7, pozwala na swobodne korzystanie z nich  także w bardzo trudnych warunkach pogodowych, na przykład podczas silnego deszczu. Mio Cyclo™ 300 mają też wytrzymałą baterię, która umożliwia korzystanie z urządzeń nawet przez 12 godzin bez przerwy.Oba urządzenia z serii 300 wyposażono w preinstalowane mapy drogowe i rowerowe, dzięki czemu można korzystać ze sprzętu natychmiast po jego rozpakowaniu. Bogata baza użytecznych miejsc (POI) pozwala na łatwe nawigowanie m.in. do punktów

Teaser

Mio Cyclo? serii 300, czyli urządzenia łączące w sobie funkcjonalności profesjonalnych komputerów rowerowych oraz nawigacji,  są już dostępne na polskim rynku. Mają preinstalowane mapy rowerowe i drogowe oraz bogatą bazę użytecznych miejsc (POI) dla rowerzystów. Za ich pomocą można zmierzyć czas przejazdu, prędkość, spalone kalorie i sprawdzić swoją pozycję w terenie. W serii znajdują się modele Mio Cyclo? 300 oraz Cyclo? 305 HC, wyposażony dodatkowo w technologię ANT+.

Nowa seria Mio Cyclo?

Mio Cyclo z serii 300  są wyposażone w 3? ekran dotykowy z powłoką antyodblaskową. Obudowa urządzeń, zgodnie ze standardem IPX7, pozwala na swobodne korzystanie z nich  także w bardzo trudnych warunkach pogodowych, na przykład podczas silnego deszczu. Mio Cyclo? 300 mają też wytrzymałą baterię, która umożliwia korzystanie z urządzeń nawet przez 12 godzin bez przerwy.

Oba urządzenia z serii 300 wyposażono w preinstalowane mapy drogowe i rowerowe, dzięki czemu można korzystać ze sprzętu natychmiast po jego rozpakowaniu. Bogata baza użytecznych miejsc (POI) pozwala na łatwe nawigowanie m.in. do punktów serwisowych czy miejsc odpoczynku na trasie.  

Model Mio Cyclo? 305 HC ma wszystkie funkcje przydatne zarówno profesjonalnym kolarzom szosowym, jak i zaawansowanym rowerzystom górskim. Jest dodatkowo wyposażony w technologię ANT+, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z czujników rowerowych ? takich jak czujnik tętna i czujnik kadencji. Oba wspomniane czujniki znajdują się w zestawie z modelem 305 HC.

 ?Nawigacje rowerowe Cyclo z serii 300 są dostępne z preinstalowanymi mapami 18 krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Pozwalają na wyznaczanie tras między punktami na mapie, a także umożliwiają ich samodzielne planowanie i projektowanie. Cyclo serii 300 to urządzenia dedykowane rowerzystom i zaprojektowane we współpracy z nimi? ? mówi Tarik Hassan, CEE Marketing Manager, MiTAC Europe, oddział w Polsce.

 Surprise Me?

A to już wiesz?  Nowe modele nawigacji Mio z ekonomicznej serii Moov M

Dzięki funkcji Surprise Me?, którą posiada sprzęt z serii Mio Cyclo ? 300, nawigacja na podstawie kilku parametrów tworzy trzy alternatywne trasy rowerowe. Użytkownik musi tylko określić czas, jaki chce przeznaczyć na wycieczkę albo ustalić odległość, jaką chce przemierzyć.

?Ta funkcja jest bardzo ciekawym dodatkiem, kiedy rowerzysta zna już wszystkie lokalne trasy, albo  jeżeli chce znaleźć nową, ciekawą drogę w nieznanej mu okolicy? ? komentuje Tarik Hassan.

Mio Share

Do urządzeń Cyclo? dołączona jest łatwa w użyciu aplikacja Mio Share. Pozwala ona na zarządzanie urządzeniami za pomocą komputera. Można dzięki niej m.in. monitorować wyniki treningów, przeglądać przejechane dotychczas trasy, a także planować swoje własne. Program można pobrać bezpłatnie pod adresem www.mioshare.com.

Mio Share umożliwia dzielenie się trasami z innymi użytkownikami Mio Cyclo, poznawanie nowych dróg i miejsc, które inni uznali za interesujące, a także pobieranie tras przez nich udostępnionych. Dzięki aplikacji można  pobierać aktualizacje map i najnowsze informacje o produktach Mio.

Pierwsze urządzenia trafiły już do sklepów.

 

Kluczowe cechy Mio Cyclo 300:

 • Nawigacja rowerowa ? połączenie komputera rowerowego oraz nawigacji
  • Mierzy czas przejazdu, prędkość, spalone kalorie, przejechaną odległość oraz zapisuje pozycję rowerzysty
  • Preinstalowane mapy ? preinstalowane mapy rowerowe i drogowe, z bogatą bazą interesujących miejsc (POI) profilowanych dla rowerzystów
 • Łatwy w użyciu ? kompaktowy, gotowy do użycia od razu po wyjęciu z opakowania oraz łatwy do zamontowania na rowerze, duże przyciski ekranowe zapewniają wygodne sterowanie
 • Funkcja Surprise Me? – wystarczy określić czas lub odległość, po czym Mio Cyclo? 300 zaproponuje do wyboru 3 zaskakujące trasy
 • MioShare ? aplikacja, która pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem, analizę zapisanej trasy, dzielenie się swoimi doświadczeniami online, a także pobieranie aktualizacji map do nawigacji
 • Wytrzymała bateria ? do 12 godzin pracy
 • Wodoodporna obudowa zgodna ze standardami IPX7
A to już wiesz?  Co wiemy o Europejskim Urzędzie ds. Pracy?

Dodatkowe funkcje, dostępne tylko w Mio Cyclo 305 HC:

 • Wykorzystuje technologię ANT+, jest kompatybilny ze wszystkimi czujnikami opierającymi się na tym rozwiązaniu
 • W opakowaniu z urządzeniem znajdują się:
  • czujniki tętna
  • czujnik kadencji

 

MiTAC International Corporation ? informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii ?chmury?. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

< 239972" >

Źródło MiTAC Europe. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy