Nawigacja

Nowe projektory instalacyjne NEC z rozdzielczością do Full HD

Nowe projektory instalacyjne NEC z rozdzielczością do Full HD
NEC Display Solutions poprzez serię PX wprowadza nowe modele do swojej linii profesjonalnych projektorów instalacyjnych. Są to pierwsze projektory na świecie, które można integrować z

NEC Display Solutions poprzez serię PX wprowadza nowe modele do swojej linii profesjonalnych projektorów instalacyjnych. Są to pierwsze projektory na świecie, które można integrować z dodatkowymi urządzeniami bazując na kieszeni opcji w standardzie Open Pluggable Specification (OPS).

Seria PX jest przeznaczona do najbardziej wymagających instalacji i zastosowań profesjonalnych. Projektory z serii PX zostały zaprojektowane pod kątem stacjonarnych instalacji w szkolnictwie wyższym, sektorze Digital Signage oraz eventowym, łącząc w sobie ultra wysoką jasność, szczegółowość obrazu oraz wyjątkowo wysoką niezawodność i wydajność.

Seria PX bazująca na technologii DMD DLP Chip oferuje rozdzielczości do WUXGA (1920 x 1200 pikseli), kontrast 2100:1 oraz jasność pomiędzy 7000 a 8000 ANSI lumenów, zależnie od modelu. Doskonała jakość obrazu została uzyskana dzięki 10-bitowemu przetwarzaniu koloru HQV. Pierwszy model wprowadzony do sprzedaży to PX750U z rozdzielczością WUXGA oraz jasnością 7500 ANSI lumenów. Serię uzupełnią jeszcze PX800X (XGA, 8000 ANSI lumenów) oraz PX700W (WUXGA, 7000 ANSI lumenów).

Dzięki kompatybilności z komputerem SBC NEC STv2, zgodnym ze standardem Intel OPS oraz cyfrowemu interfejsowi szeregowemu wysokiej rozdzielczości (HD-SDI) projektory są przygotowane do profesjonalnych zastosowań związanych z przesyłaniem obrazu.

Oprócz złącza DisplayPort, wszystkie projektory dysponują szerokim wachlarzem interfejsów wejściowych, włącznie z HDMI, S-video, RGB oraz RCA, a ponadto dysponują funkcją NEC Projector Viewer, która pozwala użytkownikom na wyświetlanie prezentacji PowerPoint, plików PDF, obrazów oraz wideo poprzez sieć lub bezpośrednio z pamięci flash USB bez konieczności korzystania z komputera.

Oprócz możliwości przesyłania kontentu poprzez sieć, administratorzy są w stanie monitorować i kontrolować projektory poprzez połączenie kablowe lub opcjonalny moduł Wi-Fi.

Projektory z serii PX są sprzedawane bez obiektywów, dając klientom swobodę w wyborze takich, które najbardziej odpowiadają ich potrzebom. Obiektywy obecne w starszych projektorach NEC NP4000/NP4100 mogą być używane w modelach PX800X oraz PX700W. Nowe obiektywy dysponują funkcją, która umożliwia automatyczne pozycjonowanie obiektywu zgodnie z sygnałem wejściowym lub uprzednio wprowadzonymi ustawieniami.

A to już wiesz?  Cyberprzestępcy polują na małe i średnie firmy

Nowa seria dysponuje przesłoną obiektywu oraz automatycznym systemem dwulampowym. W trybie NEC Eco Mode? żywotność lampy projektorów z linii PX została wydłużona do 2500 godzin, natomiast filtr wymaga wymiany dopiero po 10000 przepracowanych godzin.

Projektory z serii PX jako pierwsze na świecie wykorzystują moduły rozszerzeń OPS, co w połączeniu z bogatymi funkcjami sieciowymi i multimedialnymi, doskonałą jakością obrazu, elastycznością oraz niskim współczynnikiem TCO sprawia, że prezentują nową jakość wśród projektorów instalacyjnych dla użytkowników korporacyjnych, szkolnictwa wyższego, a zwłaszcza w sektorach Digital Signage oraz rentalowym i eventowym – mówi Gerd Kaiser, Product Line Manager Large Venue Projectors w NEC Display Solutions Europe.

Dostępność i gwarancja
Projektor NEC PX750U jest już dostępny w sprzedaży, a modele PX700W i PX800X, będące następcami, odpowiednio ? NP4100W i NP4100, pojawią się w sprzedaży w styczniu 2012 roku. Sugerowane cena detaliczna netto projektora PX750U wynosi 53 800zł. Projektory są sprzedawane bez obiektywu, a w zestawie z każdym projektorem znajduje się pilot, kabel zasilający oraz płyta CD z instrukcją obsługi. Projektory są objęte standardową, trzyletnią gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin) okresem gwarancyjnym na lampę.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

A to już wiesz?  Sprzedaż nawigacji samochodowych w 2010 - Mio nadal liderem

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. ? 2011 NEC Corporation.

Źródło: NEC Display Solutions

http://www.4press.pl/index.php?p=12256

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy