Wiadomości branżowe

Nowe kontrakty ATMAN w sektorze TSL na ponad 1,7 mln zł

Dostęp do Internetu czy kolokacja zasobów teleinformatycznych podnoszą bezpieczeństwo, terminowość i jakość usług oferowanych przez firmy z sektora TSL (transport-spedycja-logistyka), a odbiorcom gwarantują m.in. dostęp do informacji o przesyłkach i monitorowanie statusu doręczenia. Warszawa, 18 lutego 2014 r. — ATM S.A., właściciel i operator ogólnopolskiej sieci

Dostęp do Internetu czy kolokacja zasobów teleinformatycznych podnoszą bezpieczeństwo, terminowość i jakość usług oferowanych przez firmy z sektora TSL (transport-spedycja-logistyka), a odbiorcom gwarantują m.in. dostęp do informacji o przesyłkach i monitorowanie statusu doręczenia.

Warszawa, 18 lutego 2014 r. ? ATM S.A., właściciel i operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej ATMAN oraz lider usług centrów danych w Polsce (świadczonych pod markami ATMAN i Thinx Poland), zdobywa nowe rynki na swoje usługi telekomunikacyjne, w szczególności na kolokację w należących do Spółki trzech centrach danych o łącznej powierzchni 8 500 m2 oraz na dostęp do Internetu w ogólnopolskiej sieci światłowodowej ATMAN. Spółka zawarła długoterminowe kontrakty z dużymi firmami sektora TSL na ponad 1,7 mln złotych netto.

Dostęp do informacji o przesyłanym towarze jest nie mniej istotny niż sama przesyłka zarówno dla dostawcy, jak i dla odbiorcy. Wraz ze wzrostem rynku usług spedycyjnych, kurierskich i logistycznych rośnie też ilość danych zawierających szczegółowe informacje o przesyłanych towarach, a to z kolei generuje konieczność ich bezpiecznego składowania, przechowywania i archiwizacji. Służą temu profesjonalne i doskonale zabezpieczone centra danych ATM. Szybkie i niezawodne łącza w sieci ATMAN ułatwiają natomiast funkcjonowanie i zarządzanie systemami obsługi zgłoszeń i dostaw. Dzięki temu również klient końcowy może mieć dostęp do informacji o swoich zamówieniach czy przesyłkach w Internecie.

? Ulokowanie zasobów teleinformatycznych firmy w profesjonalnym, zewnętrznym centrum danych, jakie posiada ATM, gwarantuje nie tylko stabilność i ciągłość działania naszych systemów, ale także pozwala elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby w zakresie powierzchni biurowych i magazynowych czy zmiany ich lokalizacji, bez konieczności adaptowania nowych pomieszczeń na własne serwerownie w standardzie zapewniającym odpowiedni poziom niezawodności i bezpieczeństwa. Z tym wiąże się oczywiście również optymalizacja kosztów ? powiedział Łukasz Spaleniak, IT Manager w Yusen Logistics (Polska) Sp. z o.o.

Firmom z branży TSL, które posiadają wiele geograficznie rozproszonych oddziałów, ATM zapewnia możliwość połączenia wszystkich placówek siecią rozległą, która pozwala efektywnie zarządzać zasobami telekomunikacyjnymi firmy i ograniczyć koszty eksploatacyjne. Pojedyncze łącze dostępowe może obsługiwać zarówno transmisję danych, usługi telefoniczne, jak i bezpieczne, szyfrowane połączenia między oddziałami firmy.

Z usług w centrach danych CD ATMAN i CD Thinx Poland należących do ATM korzystają już m.in. Yusen Logistics (Polska) Sp. z o.o., Siódemka S.A. i Butter Sp. z o.o., a także polski oddział DPD Polska ? jednego z czołowych, działających globalnie dostawców usług kurierskich. Większość kontraktów ma charakter długoterminowy.

ATM S.A. jest spółką teleinformatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod markami ATMAN i Thinx Poland świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Najważniejsze składniki oferty ATM to: dostęp do Internetu, szerokopasmowa transmisja danych oraz usługi kolokacji i hostingu. Spółka świadczy także usługi telefoniczne oraz outsourcingu telekomunikacyjnego. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego. Dokładniejsze informacje pod adresem: www.atm.com.pl.

ATM S.A. jest spółką teleinformatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod markami ATMAN i Thinx Poland świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Najważniejsze składniki oferty ATM to: dostęp do Internetu, szerokopasmowa transmisja danych oraz usługi kolokacji i hostingu. Spółka świadczy także usługi telefoniczne oraz outsourcingu telekomunikacyjnego. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.
Dokładniejsze informacje pod adresem: www.atm.com.pl.

Źródło ATM S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy