Nawigacja

Navifon – osobisty doradca na wakacyjne wyjazdy

Orange przygotował nową odsłonę oferty Navifona – interaktywnej nawigacji GPS w telefonie komórkowym. Teraz przez pierwszy miesiąc można testować ją za darmo a podpisując umowę terminową, korzystać z niej bezpłatnie także przez kolejne 6 miesięcy. Usługa zapewnia wygodną i precyzyjną nawigację podczas podróży samochodem, a dzięki automatycznym aktualizacjom – ominięcie utrudnień spowodowanych korkami czy robotami drogowymi. Navifon to inteligentny doradca, który pozwala zaoszczędzić czas i bezpieczniej dojechać do celu.

Navifon to pierwsza na polskim rynku usługa oparta na nawigacji on-line. Dzięki bieżącej aktualizacji danych dostarcza zawsze aktualnych map i umożliwia wytyczanie najlepszej trasy z pominięciem korków oraz miejsc, w których pojawiają się utrudnienia w ruchu. Użytkownik jest prowadzony przez przejrzystą i szczegółową mapę 3D wyświetlaną na ekranie telefonu komórkowego a dodatkowo przez komunikaty głosowe pilota. Oprócz tego jest na bieżąco informowany między innymi o znajdujących się na trasie przejazdu fotoradarach, niebezpiecznych miejscach i prowadzonych robotach drogowych. Dużą zaletą usługi jest możliwość korzystania z nawigacji bez konieczności kupowania dodatkowego urządzenia, drogiego oprogramowania, aktualizacji map czy płacenia za transmisję danych. Dzięki temu podróż do celu z Navifonem jest nie tylko szybsza i tańsza, ale wygodna i bezpieczniejsza.

 

O zaletach nawigacji on-line można przekonać się zamawiając ją na próbę bez żadnych kosztów i zobowiązań. Klienci, którzy aktywują usługę Orange Navifon po raz pierwszy, będą mogli z niej korzystać bezpłatnie przez miesiąc. Wystarczy, wysłać SMS-a z hasłem NFABO pod numer 6284 lub wejść na stronę www.orange.pl/on-line. Po upływie pierwszego okresu rozliczeniowego z usługi można zrezygnować lub korzystać z niej nadal w dowolnej wybranej przez siebie opcji.
Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych oraz firm korzystających z ofert abonamentowych w Orange. Klienci, którzy zdecydują się podpisać umowę na 12 miesięcy, przez połowę czasu jej trwania zapłacą miesięcznie tylko 1,22 zł.

Nowością jest możliwość zakupu usługi przy użyciu funkcji SIMteligent oferowanej w telefonach działających w sieci Orange.
Aby korzystać z Navifona wystarczy aparat telefoniczny kompatybilny z usługą i wyposażony w odbiornik GPS lub łącze bluetooth, za pomocą którego może komunikować się z zewnętrznym odbiornikiem GPS. Obecnie większość aparatów telefonicznych spełnia te wymagania. Pełna lista współpracujących telefonów jest dostępna na www.orange.pl/Navifon. Do oferty Navifon można dokupić odbiornik GPS bluetooth – Motorola T805 dostępny w Orange.

 

* * *

Telefony z wbudowanym GPS współpracujące z Navifonem:

BlackBerry 8900, BlackBerry Bold 9000, HTC P3470, HTC Touch HD, LG KC910, Nokia 6210 Navigator, Nokia E66, Nokia E71, Nokia E75, Nokia N95, Samsung GT-S7220, Samsung GT-S8300, Samsung i550, Samsung Omnia HD, Sony Ericsson C702, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson G705.

Telefony współpracujące z Navifonem, które wymagają dodatkowego odbiornika GPS:

Motorola V3xx, Motorola V9, Nokia 3110 Classic, Nokia 5200, Nokia 5220 XpressMusic, Nokia 5800 Xpress Music, Nokia 6300, Nokia 6500 Classic, Nokia E50, Nokia E51, Nokia E61, Nokia E61i, Nokia E63, Nokia E65, Sony Ericsson 100, Sony Ericsson C510, Sony Ericsson C902, Sony Ericsson K550i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson K850i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W580i, Sony Ericsson W880i, Sony Ericsson W910i.

Więcej informacji na www.orange.pl/Navifon

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy