Wiadomości branżowe

Mobility Report firmy Ericsson – LTE i smarfony napędzają ruch danych w sieciach

Teaser

  • 132 subskrypcje komórkowe przypadają na 100 mieszkańców w Europie Środkowo-Wschodniej. To najwyższy poziom penetracji mobilnej na świecie.
  • w 2018 roku roku na świecie będzie 2 mld subskrypcji mobilnych LTE.
  • w Europie Śodkowo-Wschodniej widać znaczny wzrost w liczbie subskrypcji HSPA, choć wciąż dominującą technologią jest GSM/EDGE.

Według najnowszego Mobility Report ? raportu firmy Ericsson na temat usług mobilnych, w Europie Środkowo-Wschodniej przybyło w ciągu roku 10 mln abonentów. Z danych wynika, że na 100 mieszkańców naszego regionu przypadają  132 subskrypcje.

Na świecie liczba subskrypcji mobilnych wzrosła rok do roku o około 8 proc. W tym czasie, subskrybcje w obszarze mobilnych usług szerokopasmowych rosły jeszcze szybciej, notując wzrost o 45 proc. do 1,7 mld.

Jak wynika z raportu firmy Ericsson, na świecie rośnie nie tylko liczba subskrypcji, ale również średnia ilość transferu danych przypadających na subskrybenta. Wzrost sprzedaży smartfonów przyczynia się walnie do zwiększenia przepływu danych. Jak podaje Mobility Report w pierwszym kwartale 2013 roku połowa sprzedanych telefonów komórkowych na świecie była smartfonami.

Raport wskazuje również, że liczba subskrypcji LTE rośnie w szybszym tempie niż wynikało z wcześniejszych prognoz. Firma Ericsson prognozuje, że w 2018 roku roku na świecie będzie 2 mld subskrypcji mobilnych LTE. Wpłynie to na spadek liczby osób korzystających z technologii GSM/EDGE po roku 2013.

Udział technologii w różnych regionach (2012)

Według raportu firmy Ericsson, w Europie Śodkowo-Wschodniej widać znaczny wzrost w liczbie subskrypcji HSPA, choć wciąż dominującą technologią jest GSM/EDGE. Technologia LTE pojawi się na najbardziej zurbanizowanych obszarach i w 2018 roku będzie drugą najpopularniejszą w regionie.

? ?Polska jest największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej, ale przewidywania nie różnią się względem sąsiednich krajów. Raport potwierdza, że na polskim rynku istnieje nadal duży potencjał wykorzystania technologii HSPA+. Moim zdaniem, tempo wprowadzania LTE zależy od nasycenia rynku smartfonami, jak również od specyficznych uwarunkowań każdego z operatorów.? ? powiedział Oliver Kanzi, prezes firmy Ericsson w Polsce

Subskrypcje mobilne w podziale na technologie (2012)

Subskrypcje mobilne w podziale na technologie (2018)

Cały raport:

http://www.ericsson.com/res/docs/2013/ericsson-mobility-report-june-2013.pdf

 

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #BGAN   #jak   #komunikacji   #sieci