Wiadomości branżowe

Mobica święci duże jubileusze. Programiści ? na pokład!

W Szczecinie powstają nowe miejsca pracy. Młodych, wykształconych absolwentów kierunków technicznych szczególnie intensywnie chłonie sektor IT, gdzie rąk do pracy szukają zarówno nowi inwestorzy, jak i duże firmy informatyczne o ustabilizowanej pozycji. Przykład? Mobica, która obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia, a która w Szczecinie operuje już równy rok. W związku ze stałym rozwojem, lokalny oddział firmy intensywnie poszukuje nowych pracowników.

W centrum biurowym Maris w pobliży Bramy Królewskiej, gdzie Mobica posiada swe szczecińskie biuro, trwa właśnie intensywny proces rekrutacyjny. Pracy w brytyjskiej firmie szukać mogą programiści z dobrą znajomością języków C/C++, C#, Assembler, Python, HTML5 i Java. Firma planuje zatrudnić m.in. kolejnych deweloperów oprogramowania na nowoczesne platformy mobilne ? Android, iOS i Windows Phone oraz inżynierów zaangażowanych w procesy weryfikacji i automatyzacji testów.

Choć najbardziej pożądani są specjaliści z doświadczeniem zawodowym, miejsce w Mobice znaleźć mogą również studenci i świeżo upieczeni absolwenci kierunków informatycznych, którzy na rynku pracy dopiero stawiają pierwsze kroki. ? W Mobice jest oczywiście miejsce dla osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki na rynku pracy. Wymagamy chęci do nauki oraz dobrej znajomości języka angielskiego, z racji charakteru prowadzonych projektów. Prawdziwe doświadczenie i kompetencje kandydaci zdobyć mogą w ramach specjalnie przygotowanych dla nich ścieżek rozwoju ? podkreśla Klaudia Gardocka z działu HR szczecińskiego oddziału firmy.

Szczeciński oddział Mobiki zatrudnia obecnie m.in. specjalistów z dziedziny automotive/embedded, inżynierów pracujących nad aplikacjami mobilnymi oraz testerów oprogramowania. Tworzą i rozwijają oni oprogramowanie dla klientów z całego świata, realizują projekty m.in. dla przemysłu samochodowego, bankowego i finansowego, medycznego, telewizyjnego oraz dla potentatów z Doliny Krzemowej. Do grona klientów firmy należą m.in. Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera czy Intel.

Intensywna rekrutacja, jaką prowadzi lokalne biuro Mobiki, związana jest ze stałym rozwojem firmy na rynku polskim. Brytyjska spółka, która w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny, a pierwsze w Szczecinie, docenia lokalnych programistów. Poza atrakcyjnym wynagrodzeniem, mogą oni liczyć na angażujące projekty oraz ciągłe wyzwania, co odpowiada na częsty problem stagnacji zawodowej, tak typowy dla branży informatycznej. Tej wiosny wszystkie biura firmy w Polsce odwiedził jej założyciel i właściciel, Nick Stammers. Spotkał się on z pracownikami, przypominając im o wartościach, na jakich opiera się firma oraz osobiście dziękując za wspólny wysiłek i sukces, jaki udało się wypracować przez ostatnie lata.


dostarczył infoWire.pl

Źródło MOBICA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy