Wiadomości branżowe

Mobica nawiguje, Łódź wiOSłuje

Łódź znajduje się na programistycznej fali ? nie tylko ze względu na rosnącą liczbę pracodawców z sektora IT. Zagłębiając wzrok pod poziom ogólnodostępnych danych można dostrzec w powyższym stwierdzeniu drugie dno ? ciekawe inicjatywy, w jakie angażują się lokalni deweloperzy i testerzy. Dowód? Łódzki oddział firmy Mobica zaprasza 23 maja na szóstą już odsłonę imprezy poświęconej programowaniu na platformę iOS ? Łódź wiOSłuje.

Piątkowe spotkanie w Miejskim Punkcie Kultury PREXER przy ul. Pomorskiej 39 skupi się na jednym z najważniejszych środowisk tworzenia aplikacji na systemy Apple?a ? Cocoa. Uczestnicy wydarzenia wysłuchają m.in. prelekcji na temat wydajności języka programowania Objective-C, poznają także działanie przydatnych narzędzi do zarządzania zależnościami zewnętrznymi. Pomiędzy prezentacjami odbędą się tradycyjne lighning talks, podczas których goście wymienią wiedzę i doświadczenia w zakresie pracy z platformą iOS. ? Urządzenia mobilne stają się coraz szybsze, co dla programistów stanowi swojego rodzaju wyzwanie. Objective-C znacznie różni się np. od języka C++, który jest chlebem powszednim deweloperów. Ponieważ praca programisty polega na stałym rozwoju i samodoskonaleniu, piątkowe spotkanie powinno zainteresować zarówno weteranów, jak i tych, którzy chcieliby nieco wyjść poza znane sobie języki programowania ? komentuje Sandra Jędra z łódzkiego oddziału firmy Mobica, partnera Łódź wiOSłuje.

Łódź wiOSłuje na stałe wpisało się w kalendarz łódzkich imprez poświęconych nowym technologiom. Inicjatywa, która wystartowała w grudniu zeszłego roku, co miesiąc przyciąga nie tylko programistów, ale też osoby planujące podjęcie pracy w branży informatycznej. Podczas spotkań odbywają się prezentacje zaproszonych prelegentów, relacje z najważniejszych konferencji oraz dyskusje na wybrane tematy. Ze względu na obecność pracodawców jest to też dogodne miejsce, aby postawić pierwszy krok na ścieżce kariery w IT. Dodatkowo, na koniec każdej edycji wydarzenia rozlosowywana jest nagroda w postaci licencji na AppCode.

Udział w Łódź wiOSłuje jest bezpłatny pod warunkiem potwierdzenia swojej obecności na stronie www.meetup.com/Lodz-w-iOS-luje/ Dla osób niezarejestrowanych wstęp kosztuje 15 zł.

*                *               *

O firmie Mobica

Mobica Limited Sp. z o. o. jest międzynarodową firmą z kapitałem brytyjskim, od ponad 7 lat funkcjonującą na rynku polskim z oddziałami w Bydgoszczy, Łodzi, Warszawie, Szczecinie i Lublinie. Oferuje innowacyjne i kompleksowe usługi w zakresie oprogramowania: od wstępnej definicji, koncepcji i projektu poprzez testowanie i wdrożenie. Do grona klientów firmy należą m.in.: Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera, PacketVideo, Ikivo, Frontier Silicon. Więcej informacji o firmie: www.mobica.com

Źródło MOBICA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy