Wiadomości branżowe

Mistrzowie Kodowania w Pałacu Prezydenckim

29 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się wyjątkowa edycja konferencji TEDxWarsaw. Wydarzenie towarzyszyć będzie ogólnopolskim obchodom Święta Wolności upamiętniającego początek zmian w Polsce, ale też w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Spotkanie TEDxWarsawPresidentialPalace skupi osobowości świata nauki, kultury, sztuki oraz biznesu. Wśród mówców na scenie pojawi się też trójka wyjątkowych bohaterów – dzieci biorących udział w programie Mistrzowie Kodowania.

Konferencja TEDxWarsawPresidentialPalace odbędzie się pod hasłem ?Define your place?. Na scenie wystąpią ludzie, których działania oraz postawy stanowią inspirację i motywację dla wielu osób, a także przyczyniają się do pozytywnych zmian zachodzących w naszym społeczeństwie. Wśród mówców znajdą się m.in Mirosława M. Długosz i Weronika T. Adrian, nauczycielki akademickie i założycielki grupy Creative Cracow, zajmującej się krzewieniem inspiracji z Doliny Krzemowej wśród polskiego społeczeństwa oraz 14-letni Jordan Casey, programista-samouk, tworzący od wczesnej młodości gry komputerowe i aplikacje na urządzenia mobilne.

W tak znamienitym gronie pojawi się również troje dzieci ? Iza, Patryk i Nikodem, których łączy fascynacja informatyką. Iza jest liderem zespołu programistów w swojej szkole. Jak sama twierdzi, programowanie nauczyło ją logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, rozkładania ogólnego problemu na mniejsze elementy. Patryk od dziecka lubił grać na komputerze i marzył, by kiedyś skomponować grę swojego autorstwa. Nikodem potrafi nie tylko programować gry, ale próbuje też komponować do nich własną muzykę. Łączy ich też to, że wszyscy troje biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Mistrzowie Kodowania.

?Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasi uczniowie zostali zaproszeni na tak prestiżowe spotkanie, jakim jest organizowany w Pałacu Prezydenckim TEDx. Iza, Patryk i Nikodem są reprezentacją nowych, świadomych przedstawicieli naszego społeczeństwa i synonimem pozytywnej zmiany.? ? mówi Blanka Fijołek, Senior CSR & Sponsorship Manager Samsung Electronics Polska. ? ?W Polsce takich wyjątkowych dzieci są jednak tysiące. Trzeba tylko dać im szansę na rozwijanie swoich pasji i narzędzia, które wyzwolą ich naturalną kreatywność. I taki cel stawiamy sobie realizując Mistrzów Kodowania.?

Spotkanie TEDxWarsawPresidentialPalace wzorowane jest na idei legendarnej serii konferencji TED. Ich głównym założeniem jest promowanie ciekawych, inspirujących i skłaniających do refleksji działań i osób. Spotkania TEDx organizowane są na całym świecie, m.in. w Dubaju, Londynie, Amsterdamie, Tokio, Sydney oraz w Warszawie. Więcej informacji oraz streaming wydarzenia na www.tedxwarsawpresidentialpalace.com

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny realizowany przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem ?Rodzice w Edukacji?. Ma na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach podstawowych. Od września 2013 roku, w projekcie wzięło udział 119 szkół, blisko 5000 uczniów oraz 316 nauczycieli z 16 województw. Więcej informacji na stronie: www.mistrzowiekodowania.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy