Wiadomości branżowe

Mio numerem 1 na rynku nawigacji. Wyniki pierwszego półrocza 2010 r.

Mio Technology, jeden z wiodących producentów urządzeń GPS, utrzymało pozycję lidera w rynku nawigacji samochodowych na polskim rynku w pierwszej połowie 2010 r. Według danych firmy GFK Polonia, od stycznia do czerwca br. Polacy kupili prawie 237 tysięcy nawigacji samochodowych. Najczęściej sprzedawanymi urządzeniami były nawigacje marki Mio.

– „To już kolejne kwartały z rzędu, które potwierdzają naszą silną pozycję rynkową. Mio jest ulubioną marką Polaków. W pierwszym półroczu 2010 roku mieliśmy ponad 23% udziału w całym rynku nawigacji samochodowych w ujęciu ilościowym – powiedział Mariusz Manowski, Dyrektor Generalny CEE Mio Technology. – Przed nami jeszcze druga połowa roku, która zwykle jest dobra dla rynku. Zapowiada się więc kolejny dobry rok Mio na polskim rynku”.

Marka Mio konsekwentnie utrzymuje pozycję nr 1 na polskim rynku i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej od kilku już lat. Obecne dane GFK Polonia pokazują trend umacniania się na rynku uznanych marek kosztem urządzeń „no name”.

Dane pochodzą z raportu „Rynek nawigacji samochodowych w Polsce w 2010 r. GFK Polonia, Retail and Technology (Lipiec 2010 r.).”

#  #  #

Mio Technology — informacje

Mio Technology projektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej. Mio Technology zatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. Obecnie Mio Technology jest liderem sprzedaży urządzeń GPS w regionie Europy Środkowo – Wschodniej*.

Więcej informacji na temat firmy znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

* Wg danych z raportu Canalys 2008 i GfK za 2009 i I poł. 2010 r.

 

 

Źródło MiTAC Europe. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy