Wiadomości branżowe

Międzynarodowy kongres energetyczny już za miesiąc w Poznaniu

Światowe trendy w energetyce, innowacje, wyzwania i bezpieczeństwo energetyczne – to tylko kilka tematów, z którymi zmierzą się goście Kongresu [email protected] Specjaliści, praktycy, ekonomiści i naukowcy z Polski i z zagranicy spotkają się pod koniec maja w Poznaniu. Wspólnie będą szukać odpowiedzi na najbardziej aktualne pytania o przyszłość branży energetycznej. Rozpoczynamy

Światowe trendy w energetyce, innowacje, wyzwania i bezpieczeństwo energetyczne ? to tylko kilka tematów, z którymi zmierzą się goście Kongresu [email protected] Specjaliści, praktycy, ekonomiści i naukowcy z Polski i z zagranicy spotkają się pod koniec maja w Poznaniu. Wspólnie będą szukać odpowiedzi na najbardziej aktualne pytania o przyszłość branży energetycznej. Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń dziennikarzy zainteresowanych udziałem w Kongresie.

W gronie ponad czterdziestu prelegentów poznańskiego Kongresu znaleźli się eksperci energetyczni z Włoch, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Niemiec i Islandii. Wielu z nich będzie po raz pierwszy gościć w Polsce. Do Poznania przyjadą m.in. Giovanni De Santi, Jean-Arnold Vinois, Peter Fox-Penner, Mark A. Jamison, Yannick Perez, Pierre Regibeau, Atle Midttun, Karsten Neuhoff i wielu innych. Podczas paneli dyskutować będą m.in. z prezesami największych polskich firm energetycznych: Enei, PGE, Taurona, Energi i RWE.

[email protected] to kongres międzynarodowy nie tylko z nazwy. Potwierdza to grono naszych gości. Nie mam wątpliwości, że to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w tym roku ? mówi Marek Woszczyk, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej i Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

? Zgromadziliśmy w jednym miejscu niezwykle ciekawych ekspertów o światowej renomie. Chcemy wspólnie zmierzyć się z najważniejszymi pytaniami, przed jakimi stoi branża energetyczna ? mówi Krzysztof Zamasz, prezes Enei, która jest gospodarzem Kongresu.

Tematy paneli to aktualne i bardzo konkretne problemy. ? Dyskusje nie będą akademickie. To spotkanie dla praktyków, którzy na co dzień współtworzą polską branżę energetyczną ? wyjaśnia dr hab. Mariusz Swora, Przewodniczący Rady Programowej Kongresu.

Wiodącym motywem poznańskiego spotkania będą innowacje. – Świat nauki i świat biznesu mają sobie wiele do zaoferowania. Ich koegzystencja powinna być więc oczywistością. Nie jest, z różnych powodów. Tą inicjatywą chcemy zachęcić naukowców i biznes do skracania dzielącego ich dystansu ? tłumaczy prof. Witold Orłowski, ekonomista z PricewaterhouseCoopers Polska i jeden z prelegentów.

Organizatorzy obiecują solidną dawkę wiedzy, doświadczenia i inspiracji. – Firmy energetyczne stoją obecnie na rozdrożu. Wciąż dominuje tradycyjny model biznesowy. Spróbujemy przewidzieć jaka przyszłość czeka energetykę ? opowiada dr Mark A. Jamison, dyrektor Public Utility Research Center, Warrington College of Business Administration, University of Florida.

Pierwsza edycja Kongresu [email protected] odbędzie się w dniach 26 i 27 maja 2015 roku, jako przedsięwzięcie towarzyszące Międzynarodowym Targom Energetyki ?Expopower?. Jest imprezą z limitowaną liczbą miejsc.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w Kongresie prosimy o przesłanie zgłoszenia zawierającego: imię i nazwisko, nazwę reprezentowanej redakcji, numer telefonu kontaktowego i adres e-mail. Powyższe dane należy przesłać do Biura Prasowego Kongresu do dnia 22.05.2015 roku. Aktualne informacje publikowane są na stronie energy21.pl oraz na Twitterze: @Energy21Poznan.  


dostarczył infoWire.pl

Źródło Enea. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy