Wiadomości branżowe

MasterCard i Samsung pracują nad systemem płatności Samsung Pay

3 marca 2015 r. ? Samsung Electronics Co., Ltd, zaprezentował Samsung Pay, usługę płatności mobilnych, która umożliwi posiadaczom kart z logo MasterCard dokonywanie codziennych płatności za zakupy w sklepach przy pomocy smartfonów Samsung Galaxy S6. Jest to odpowiedź na nowe oczekiwania klientów, którzy coraz częściej odchodzą od gotówki na rzecz płatności elektronicznych z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Firma MasterCard odpowiada za stworzenie bezpiecznej infrastruktury dla transakcji cyfrowych, umożliwiając wykorzystanie kart płatniczych w dowolnym miejscu i czasie oraz w dowolny sposób. Usługa Samsung Pay umożliwia bezpieczne płatności mobilne we wszystkich punktach handlowych wyposażonych zarówno w terminale zbliżeniowe, jak i tradycyjne. Dzięki wykorzystaniu technologii MasterCard, płatności smartfonem Samsung Galaxy S6 zapewniają ten sam poziom bezpieczeństwa, korzyści i gwarancje, co w przypadku innych transakcji elektronicznych oferowanych przez MasterCard, w tym najnowszą technologię tokenizacji. Już wkrótce posiadacze nowych telefonów będą mogli korzystać z kart kredytowych i debetowych firmy MasterCard wydanych przez banki zarejestrowane w usłudze Samsung Pay.

– To interesujący okres dla płatności – zauważył Ed McLaughlin, dyrektor MasterCard ds. nowoczesnych form płatności. – W miarę, jak w życiu codziennym klienci coraz bardziej polegają na urządzeniach mobilnych, cieszymy się, że wspólnie z firmą Samsung możemy zaoferować nowe możliwości płatnicze posiadaczom naszych kart na całym świecie. Od wielu lat jesteśmy pionierami innowacji w dziedzinie handlu mobilnego, a teraz wspólnie oferujemy płatności, które są zarówno proste, jak i bezpieczne – dodał.

– Od samego początku wizja firmy Samsung w zakresie płatności mobilnych koncentruje się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem, szeroką siecią akceptacji i prostotą obsługi dla użytkowników. Dzięki połączeniu technologii tokenizacji MasterCard z technologią NFC i unikalnym rozwiązaniem Samsung MST (magnetic secure transmission), Samsung Pay umożliwia bezpieczne płatności mobilne w większości terminali zarówno zbliżeniowych, jak i tradycyjnych ? powiedział Dr Injong Rhee, wiceprezes wykonawczy Samsung Electronics. ? Dzięki platformie bezpieczeństwa Samsung KNOX oraz uwierzytelnianiu za pomocą linii papilarnych, transakcje w systemie Samsung Pay są niezwykle bezpieczne i proste w obsłudze.

Dzięki usłudze MasterCard Digital Enablement Service (MDES) klienci posiadający karty kredytowe i debetowe z logo MasterCard będą mogli korzystać z systemu Samsung Pay. Z myślą o bezpieczeństwie klientów, transakcje w systemie Samsung Pay przeprowadzane są z wykorzystaniem rozwiązań kryptograficznych będących standardem w branży. W ten sposób klienci mogą czerpać korzyści z jednej z najbezpieczniejszych na świecie technologii zabezpieczania płatności. W celu zagwarantowania swoim klientom jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa, transakcje Samsung Pay chronione są przez dodatkowe formy zabezpieczenia, w tym, tokenizację poprzez rozwiązanie MDES oraz uwierzytelnianie za pomocą odcisków linii papilarnych lub hasła.

Usługa Samsung Pay zostanie w pierwszej kolejności w udostępniona na rynku amerykańskim w lecie bieżącego roku. MasterCard wraz z firmą Samsung będzie pracować nad wdrożeniem usługi Samsung Pay na dodatkowych rynkach światowych, w tym, w Korei Południowej.


dostarczył infoWire.pl

Źródło MasterCard. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy