Nawigacja Wiadomości branżowe

Kamera cofania w parze z nawigacją Mio

Mio Technology wprowadza do sprzedaży bezprzewodową kamerę cofania – rozwiązanie, które ułatwi kierowcom wykonywanie trudnych manewrów. Obraz zza samochodu będzie wyświetlany na dużym, 5” calowym monitorze nawigacji. Dzięki temu kierowca łatwiej dostrzeże niebezpieczne sytuacje na drodze podczas cofania. Urządzenie będzie dostępne w pakiecie, razem z nawigacjami Spirit 685 i Spirit 687. Sugerowane ceny pakietu rozpoczynają się od 779zł.

Nowy pakiet od Mio to efektywne wykorzystanie możliwości wyświetlania obrazu video na ekranie nawigacji, w którą to funkcję wyposażone są powyżesze modele linii Spirit 2011. Podczas jazdy GPS wskazuje trasę, a po włączeniu biegu wstecznego urządzenie Mio przełącza się na tryb cofania. Na 5” calowym ekranie nawigacji wyświetla się obraz w wysokiej rozdizelczości (640 × 480 pixeli) ukazujący co ma miejsce za naszym pojazdem. Kąt widzenia w pionie to około 80°, a w poziomie około 120°. Takie parametry zapewniają dobry przegląd sytuacji i usprawniają podejmowanie decyzji przez kierowcę.

Kamera ma niewielkie rozmiary i jest lekka, co sprawia, że można ją umieścić nawet przy tablicy rejestracyjnej samochodu. Może działać w temperaturze od -20C?, aż do 70 stopni powyżej zera. Urządzenie jest odporna na pył i wodoodporna, podbnie jak odbiornik sygnału. Co więcej jest też kompatybilna z większością samochodowych systemów medialnych.

Nawigacje Spirit 685 i Spirit 687

Urządzenia, które producent udostępnia razem z kamerą, wyposażone są w TMC – usługę informowania o utrudnieniach na drodze. Dane odbierane przez urządzenie za pośrednictwem fal FM to precyzyjne, aktualne i istotne informacje o ruchu drogowym. Dzięki nim, jeśli na wybranej wcześniej trasie znajdzie się jakaś przeszkoda, urządzenie wytyczy nową trasę przejazdu. Funkcja ta dostępna jest na terenie całej Polski za darmo.

Oprócz TMC Mio Spirit 685 i 687 oferują technologię SmartRoutes™, na którą składają się trzy rozwiązania. Pierwsze z nich to inteligentne wyznaczanie trasy, które oferuje kierowcy optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu. Kolejne to wybór trasy pozwala na wygodny podgląd alternatywnych dróg na mapie: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Trzecie rozwiązanie to funkcja LearnMe Pro™, która monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji.

 Najnowsze urządzenia Mio Technology to także znane i cenione przez użytkowników rozwiązania, takie jak np.: asystent pasa ruchu, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań, funkcja text-to-speech oraz symulacja trasy w tunelu.

Urządzenia dostępne są u wybranych partnerów Mio Technology.

Darmowa aktualizacja map

Obie nawigacje oferują za darmo dwa lata aktualizacji map. To ważna wiadomość, biorąc pod uwagę stale rozwijającą się sieć dróg w Polsce. Ponadto dostępna jest także możliwość wypożyczenia – za niewielką opłatą – map innych krajów, które nie zostały zamieszczone w urządzeniu. Mapy można wypożyczyć na 3, 7 lub 30 dni.

Mio Technology — informacje

Mio Technology projektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej. Mio Technology zatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. Obecnie Mio Technology jest liderem sprzedaży urządzeń GPS w Polsce **.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

**Wg danych z raportu GfK za 2010

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy