Wiadomości branżowe

Jacky Lacombe nowym prezesem Dalkii Warszawa

Jacky Lacombe został mianowany nowym prezesem zarządu Dalkii Warszawa i 26 czerwca 2014 r. rozpoczął pełnienie obowiązków służbowych na tym stanowisku. Do tej pory Jacky Lacombe pełnił funkcję dyrektora operacyjnego Grupy Dalkia w Polsce, gdzie odpowiadał za działalność techniczno-operacyjną Grupy, politykę zakupów, jakości, ochrony środowiska i BHP.

Jacky Lacombe z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem, absolwentem Ecole Nationale Superieure d?Ingenieurs w Tuluzie. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej na rynku polskim oraz we Francji. Od 1983 do 2008 roku związany był z grupą EDF, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery menedżerskiej w energetyce jądrowej ? od kierownika działu remontów do szefa wydziału inżynierii jądrowej na poziomie korporacyjnym. W latach 1998-2001 zarządzał pionem remontów i inwestycji oraz tworzył dyrekcję ds. jakości w Elektrociepłowni ?Kraków?, natomiast przez kolejne pięć lat pełnił funkcję prezesa Kogeneracja SA.

Od 2008 r. Jacky Lacombe jest związany z Dalkią (Grupa Dalkia i EDF). W latach 2009-2013 był prezesem zarządu Dalkii Łódź, a ostatnio pełnił funkcję dyrektora operacyjnego Grupy Dalkia w Polsce. Do głównych zadań Jacky Lacombe na stanowisku prezesa Dalkii Warszawa należeć będzie opracowanie strategii spółki na najbliższe lata, a także wypracowanie harmonijnej współpracy z PGNiG Termika.

? Przyjąłem funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego Dalkii Warszawa, gdyż chcę zaangażować się w budowanie filarów strategii, usprawnić funkcjonowanie spółki i przygotować ją pod kątem przyszłości. Chcę oferować klientom najlepsze rozwiązania energetyczne i konkurencyjne ceny. Odpowiada to sposobowi, w jaki realizuję swoje życie zawodowe: lubię wyzwania polegające na tworzeniu wizji, na ulepszaniu i doskonaleniu istniejących organizacji ? mówi Jacky Lacombe, prezes Dalkii Warszawa. 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dalkia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy