Wiadomości branżowe

Inteligentna technologia

Teaser

Inteligentne domy, samochody, telefony? – w naszym otoczeniu coraz częściej funkcjonują przedmioty, które ułatwiają nam życie. Rozwój techniki sprawił, że konsumenci stali się bardziej wymagający. Oczekują nowych rozwiązań i aplikacji, które – poza podstawową funkcjonalnością – zaspokoją również dodatkowe potrzeby. Dziesięć lat temu telefon komórkowy służył wyłącznie do wykonywania połączeń i pisania sms-ów. Dziś za pomocą tego urządzenia możemy np. wykonać przelew i sprawdzić stan swojego konta.

W gospodarstwach domowych królują telewizory, które ?myślą? za użytkownika i pozwalają mu w komfortowy sposób oglądać telewizję. Co oznacza pojęcie smart w przypadku tych urządzeń i na co należy zwracać uwagę dokonując zakupu?

?Zazwyczaj przy zakupie telewizora zwracamy uwagę na jakość obrazu i design. To bardzo ważne, natomiast przy wyborze telewizora z funkcją Smart TV powinniśmy uwzględnić również reputację producenta oraz bogactwo polskich treści w aplikacjach, przede wszystkim liczbę dostępnych filmów i programów przygotowanych specjalnie dla polskiego widza. Musimy pamiętać, iż pod względem zawartości telewizory Smart poszczególnych producentów bardzo się między sobą różnią ? niektórzy oferują setki tysięcy filmów, inni jedynie kilkadziesiąt programów. Ponadto decydując się na najwyższe modele telewizorów, warto sprawdzić, czy będzie można je w przyszłości unowocześnić za pośrednictwem Evolution Kit?- mówi Rafał Wilczopolski, Product Marketing Unit Manager w Samsung Electronics Polska.

?Telewizja i Internet to media, które dziś koegzystują. Nie można więc mówić o zastąpieniu jednego przez drugie. Telewizja, oprócz własnych zasobów i produkcji  korzysta z treści zawartych w Internecie, wykorzystuje też sieć jako medium do przekazywania informacji. Za pośrednictwem Internetu, Smart TV i aplikacji możemy z kolei korzystać z treści wyprodukowanych przez telewizję, ale bez ograniczeń spowodowanych ramówką. Dzięki temu połączeniu sami decydujemy co i kiedy chcemy obejrzeć. Koegzystencja i wzajemne przenikanie Internetu i telewizji będzie następowało jeszcze szybciej, między innymi dzięki dalszemu rozwojowi Smart TV oraz takim technologiom jak HbbTV czyli telewizja hybrydowa, które umożliwiają w trakcie oglądania telewizji uzupełnianie obrazu o treści przesyłane za pośrednictwem Internetu? ? mówi Michał Wojciechowski, Kierownik Zespołu ds. treści i aplikacji  w Samsung Electronics Polska.

 

Źródło videoPR.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy