Wiadomości branżowe

Innowacyjne technologie drukowania i zaawansowane drukarki NFC na Samsung European Forum 2014

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. w ramach dorocznego Europejskiego Forum przedstawiła w hiszpańskiej Maladze najnowsze technologie drukowania, wyznaczające kierunki innowacyjności w tej branży. Wśród zaprezentowanych rozwiązań znalazła się seria drukarek łączących technologie NFC i Wi-Fi Direct, pakiety Business Core Printing Solutions zwiększające wydajność pracy w małych i

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. w ramach dorocznego Europejskiego Forum przedstawiła w hiszpańskiej Maladze najnowsze technologie drukowania, wyznaczające kierunki innowacyjności w tej branży. Wśród zaprezentowanych rozwiązań znalazła się seria drukarek łączących technologie NFC i Wi-Fi Direct, pakiety Business Core Printing Solutions zwiększające wydajność pracy w małych i średnich firmach, a także otwarte narzędzia sieciowe XOA poszerzające gamę urządzeń kompatybilnych ze różnorodnymi rozwiązaniami B2B.

W roku 2013 Samsung potwierdził swoją pozycję lidera w dziedzinie zaawansowanych technologii drukowania mobilnego, wprowadzając na rynek pierwszą na świecie drukarkę z technologią NFC ? model Xpress C460. W roku 2014 i w kolejnych latach firma będzie nadal dostarczać intuicyjne i przyjazne dla użytkowników technologie ? powiedział Sungwon Song, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w dziale urządzeń drukujących Samsung Electronics. ? Obecnie poszerzamy ofertę urządzeń NFC o szybkie drukarki przeznaczone dla profesjonalistów i przedsiębiorstw. Będziemy dążyć do tego, by nadal oferować systemy drukowania mobilnego odpowiadające na potrzeby użytkowników.

Samsung, lider w dziedzinie zintegrowanego oprogramowania dla urządzeń drukujących, zaprezentował także innowacyjne rozwiązania opracowane specjalnie z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach z różnych branż, m.in. bezserwerowe pakiety Business Core Printing Solutions. Z kolei najnowszy zestaw oferowanych przez firmę usług w zakresie druku ? z otwartą sieciową platformą XOA (eXtensible Open platform Architecture) na czele ? zapewnia zindywidualizowane rozwiązania dla różnych gałęzi rynku. Samsung zapewnił też o kontynuacji zaangażowania w programy współpracy operacyjnej z globalnymi niezależnymi dostawcami oprogramowania takimi jak Ringdale czy Equitrac.

Łatwe i szybkie drukowanie dzięki urządzeniom z serii Samsung ProXpress

Z myślą o błyskawicznym drukowaniu z wykorzystaniem technologii NFC i Wi-Fi Direct firma Samsung przedstawiła nową, monochromatyczną drukarkę laserową serii ProXpress M2880 oraz kolorową drukarkę laserową serii ProXpress C1860. Te zaprojektowane dla małych i średnich przedsiębiorstw urządzenia zapewniają łatwy i wygodny wydruk z imponującą prędkością 28 stron na minutę w przypadku laserowych drukarek monochromatycznych i 18 stron na minutę w przypadku urządzeń kolorowych.

Nowe modele wyposażono w technologie NFC i Wi-Fi Direct pozwalające bezpiecznie drukować zdjęcia, dokumenty, wiadomości i artykuły internetowe po zetknięciu smartfona z drukarką. Seria ProXpress obsługuje funkcję drukowania mobilnego z zastosowaniem dedykowanej aplikacji Samsung, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i Apple App Store. Użytkownicy produktów Samsung Galaxy mogą ponadto drukować bezpośrednio z poziomu swojego urządzenia przy użyciu specjalnego przycisku. Kolejną opcją dostępną w urządzeniach z serii ProXpress jest drukowanie dowolnych materiałów z wykorzystaniem usługi Google Cloud Print ? niezależnie od miejsca.

Wyższa wydajność i zindywidualizowane rozwiązania w zakresie druku dla małych i średnich przedsiębiorstw

Samsung rozumie, że w małych i średnich firmach systemy przepływu zadań i dokumentów muszą być dostosowane do specyficznych potrzeb, przy zachowaniu maksymalnej ochrony i wydajności. Zazwyczaj przedsiębiorstwa z sektora MŚP nie dysponują środkami dostępnymi dla dużych korporacji, dlatego tak istotna jest łatwość zarządzania rozwiązaniami dopasowanymi do ograniczonych budżetów.

Aby spełnić te oczekiwania, Samsung proponuje pakiety Business Core? Printing Solutions (BCPS) z niezbędnym zestawem narzędzi zapewniających płynny przepływ zadań. BCPS zintegrowano z drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi Samsung, dlatego nie zachodzi potrzeba instalowania osobnych serwerów. Dzięki bezserwerowym rozwiązaniom małe i średnie firmy mogą ograniczyć wydatki związane z obsługą informatyczną, m.in. z zarządzaniem działami IT czy zakupem sprzętu. Rozwiązania umożliwiające łatwe drukowanie bez użycia serwerów pozwalają małym i średnim firmom znacząco zwiększyć wydajność pracy.

W ramach Business Core Printing Solutions dostępne są dwa pakiety ? Output Management Pack i Document Management Pack, które zawierają pięć kluczowych rozwiązań poprawiających wydajność, rentowność, bezpieczeństwo oraz łatwość stosowania i utrzymania systemu.

Poszerzenie oferty kompatybilnych urządzeń dzięki sieciowej platformie XOA Web

W roku 2010 firma Samsung Electronics wprowadziła elastyczną i wydajną otwartą platformę XOA Embedded do obsługi drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w przedsiębiorstwach. Jednak ze względu na wysokie wymagania sprzętowe platformę tę można było stosować wyłącznie z produktami wysokiej klasy (np. kopiarkami A3).

Aby pokonać to ograniczenie, Samsung opracował platformę XOA Web, która ? bazując na serwerze sieciowym ? nie wymaga od sprzętu najwyższych parametrów. W ramach obsługi aplikacji biznesowych platforma może skutecznie współpracować z wieloma urządzeniami, od podstawowych urządzeń wielofunkcyjnych A4 aż po zaawansowane kopiarki A3.

Klienci z sektora MŚP mogą teraz ? zależnie od indywidualnych potrzeb ? korzystać z zalet lepszej ochrony, wyższej wydajności i skuteczniejszego zarządzania urządzeniami, jednocześnie ograniczając wydatki. Ponadto niezależni dostawcy oprogramowania, sieci sprzedaży i przedstawiciele handlowi mogą spełnić wszystkie oczekiwania swoich Klientów, proponując im spersonalizowane rozwiązania dla mniejszych urządzeń A4.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy