Wiadomości branżowe

Growth Hacking ? nowa sztuka

Jeszcze rok temu mało kto wiedział kim jest i czym zajmuje się Growth Hacker, dziś jest to jedna z najbardziej poszukiwanych osób w e-biznesie. I choć samo słowo hacker może kojarzyć się negatywnie, w to tym wypadku niesłusznie. Praca jaką wykonuje Growth Hacker może przynieść bowiem niespodziewanie dużo korzyści.

Idealny Growth Hacker musi łączyć kompetencje z branży IT oraz marketingu, a głównym celem jego działania jest maksymalizacja sprzedaży produktów lub usług oraz dotarcie do potencjalnych klientów. Najważniejsze zadania jakie wykonuje Growth Hacker to przede wszystkim badanie zachowań grupy docelowej oraz przeprowadzanie testów i optymalizacji działań w obrębie kanałów cyfrowych. Skuteczność kreatywnych technik, jakie wykorzystuje się w Growth Hackingu, zapewnia znaczny wzrost współczynników e-commerce, czego rezultatem jest przekonanie większej ilości klientów do nabycia naszego produktu. Kontrolować i optymalizować można praktyczne każdy rodzaj działania w internecie od maksymalizacji kliknięć, rejestracji kont, konwersji zakupowej po budowania zasięgu.

Zbierając dane i właściwie je analizując można wyciągnąć odpowiednie wnioski, które posłużyć nam mogą w budowaniu kolejnych strategii e-marketingowychmówi Katarzyna Kołodziejczyk, Key Account Manager GRUPA 365 NET – Ważnym jest żeby wiedzieć, które działania w internecie przynoszą nam najwięcej korzyści i są najskuteczniejsze, a które zupełnie nie przekonują naszych potencjalnych klientów dodaje.

Growth Hacker ściga nowych użytkowników,ale nie wykorzystuje do tego tradycyjnych form reklamy. Dba też o to żeby obecni użytkownicy nie rezygnowali z naszych usług. Każdy Grwoth Hacker jest skupiony przede wszystkim na celu jakim jest generowanie wzrostu, a wykorzystywane przez niego techniki z niezwykłą skuteczności do tego celu doprowadzają.  Ważne jest, aby posiadać świadomość tego jakie czynniki w sieci wpływają na nasz biznes i które z nich są dla nas najbardziej korzystne. Jednak prawdziwą sztuką jest umiejętność wykorzystania każdego z tych elementów we właściwy sposób i wyciągnięcie z tego wniosków, które przyczynią się do wzrostu. I tą właśnie sztukę opanowują Growth Hackerzy.


dostarczył infoWire.pl

Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy