Sprzęt grający

GŁOŚNIK IRIVER LS150

Informacja prasowa 30 sierpnia 2016

GŁOŚNIK IRIVER LS150 – IDEALNY PARTNER AUDIO DO DOMU

Pięć słów: prostota, funkcjonalność, wyrafinowanie, elegancja i moc.

To słowa, które w pełni opisują nowy bezprzewodowy głośnik iriver LS150.
iriver LS150 to muzyka wszędzie tam gdzie chcesz i w jakości jakiej zazdroszczą nam inni.

iriver LS150 to 3 drożny system oparty na 6 głośnikach: 2 tweetery, 2 medium, 1 sub i 1 pasywny. Zestaw został stuningowany przez fachowców z Astell&Kern. Dzięki takiej konstrukcji i dużej mocy 20W możemy nagłośnić spore pomieszczenie. Podczas prezentacji głośnika w ponad 40m pomieszczeniu zapewnił on dźwięk dobrze słyszalny mimo obecności kilku osób i prowadzonych rozmów.

Istotną cechą LS150 jest to, że może on pracować z drugim takim samym głośnikiem jako para stereo, lub też w systemie multiroom z maksymalną ilością 8 głośników, które możemy rozmieścić w różnych miejscach naszego domu. Każdy z głośników może odtwarzać to samo, lub każdy z nich może grać inną muzykę w pomieszczeniu, w którym aktualnie się znajduje. Wszystkim sterujemy za pomocą aplikacji oraz tabletu lub smartfonu, a same głośniki komunikują się poprzez sieć WiFi.

Z iriver LS150 możemy odtwarzać muzykę bezprzewodowo z innych urządzeń dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth, Wifi oraz gnieździe AUX, które jest też gniazdem anteny dla wbudowanego radia FM. Złącze USB pozwala podpiąć pendrive lub twardy dysk z muzyką.
Dzięki aplikacji na smartfony „iriver Live Stream” działającej zarówno pod Android jak iOS, możemy streamować muzykę korzystając z dodatkowych serwisów takich jak: Tidal, vTuner, Tuneln, Douban, iHearRadio, Ximalaya, Qingtingfm, QQMusic i STREA. Możemy też dodawać inne serwisy lub soundcasty. Użytkownik ma możliwość przesyłania każdego sygnału za pośrednictwem AirPlay. Wszystko to możemy łatwo sparować dodatkowo poprzez funkcję NFC. iriver LS150 wspiera również NAS i DLNA.
Pliki audio jakie obsługuje głośnik iriver LS150 to: MP3, WMA, WAV, ALAC, AAC, APE, OGG, FLAC również w 24bit/192kHz!

Pojedyncze głośniki iriver LS150 możemy parować w typowe zestawy stereo. Z takiego podwójnego zestawu LS150 uzyskujemy konkretne rezultaty mogące konkurować z zestawami audio głośników pasywnych.
Tylko w iriver LS150 mamy głośniki i źródło, a do tego wiele opcji dodatkowych: stereo, multiroom, AirPlay, iriver Live Stream, NAS i DLNA.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja: głośnik iriver LS150 odtwarza muzykę nawet w rozdzielczości 24bit i do 192kHz. Takich urządzeń na rynku jest bardzo mało i nie zawsze działają tak jak trzeba. Nasz głośnik zaskoczy jakością każdego melomana, umili czas w pracy lub w kuchni. Stanie się niezastąpiony w sypialni jak i w czasie wakacyjnych wojaży.

iriver LS150 już jest dostępny w sprzedaży w Polsce w cenie 1199zł z VAT oraz dostępne są do testów w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce.
Dane Techniczne

Wymiary: 350(W) x 117(H) x 179 (D) mm
Waga: 2,98kg
Rodzaj głośników: 5W x2 (Średnio tonowy), 10W x1ea (Subwoofer)
(1.0” Tweeter x2 / 2.0” Średnio tonowy x2 / 3,5” Subwoofer x1 / Pasywny radiator x1 )
Wspierane formaty: MP3, WMA, WAV, ALAC, AAC, APE, OGG, FLAC
Częstotliwość próbkowania: 8kHz ~ 192kHz (8/16/24 bitów na próbkę)
Zakres częstotliwości: 50-20,000Hz
Sieć: Wi-Fi (802.11b/g/n), DLNA (UPnP), Airplay
Bluetooth: V2.1 + EDR (Zakres pracy: do 10 metrów)
NFC: Tak
Wejscia audio: AUX x 1
Zakres częstotliwości FM: FM 88.0 ~ 108.0 MH (Japonia: 76~90 MHz)
Serwisy Streamingowe: Tidal,Pandora, Spotify, TuneIn, vTuner, iHeartRadio (QINGTINGFM,
QQMusic, DOUBAN, TTPOD – tylko wspierane w Chinach.)
Aplikacja: iriver Live Stream (iOS/Android)

O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iRiver, Astell&Kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Cresyn, Takstar, Questyle i wielu innych. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sklepów, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

O producencie
Marka iriver powstała w 1999 z inicjatywy Reigncom Ltd jako osobna spółka stawiająca sobie za cel podbój rynku cyfrowych odtwarzaczy audio. Oferując produkty o wysoce zaawansowanej technologii, a jednocześnie proste w obsłudze, szybko stała się liderem na arenie urządzeń cyfrowych. Wszystkie urządzenia są projektowane i wykonywane w oparciu o wysoce zaawansowaną technologię i nowoczesne wzornictwo. Misją iriver jest tworzenie nowych standardów na rynku cyfrowych rozwiązań audio.
Urządzenia iriver dają użytkownikom możliwość prostej zmiany oprogramowania (tzw. upgrade’u). W ten sposób mogą być ciągle wzbogacane o nowe funkcje, które klienci uznają za konieczne. iriver nieustannie pracuje nad swoimi produktami, na bieżąco dostarczając aktualizacje oprogramowania. Wszystkie aktualizacje dostępne są na zasadach freeware, a więc użytkownik bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez długi czas może cieszyć się urządzeniem o najwyższym standardzie, dostosowanym do zmieniającej się technologii.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy