Nawigacja

FEN i Cisco zapraszają na szkolenia certyfikacyjne

FEN i Cisco zapraszają na szkolenia certyfikacyjne
Pod koniec lipca rozpoczyna się cykl szkoleń dotyczących rozwiązań Cisco Small Business. Oprócz zdobycia wiedzy z zakresu planowania oraz konfiguracji sieci LAN i WLAN w

Pod koniec lipca rozpoczyna się cykl szkoleń dotyczących rozwiązań Cisco Small Business. Oprócz zdobycia wiedzy z zakresu planowania oraz konfiguracji sieci LAN i WLAN w małych i średnich przedsiębiorstwach, uczestnicy uzyskają certyfikat Cisco Authorized Certificate of Completion oraz możliwość zakupu urządzeń Cisco SB z 3-procentowym rabatem.

Organizatorami szkoleń są Konsorcjum FEN i Cisco, a prowadzone one będą pod okiem inżynierów z Centrum Szkoleniowego Hector – autoryzowanego centrum edukacyjnego Cisco Systems. Kursy przeznaczone są dla partnerów handlowych FEN – integratorów i administratorów sieciowych zajmujących się tworzeniem i utrzymaniem sieci komputerowych. Szkolenia będą odbywać się w dwóch modułach tematycznych: Cisco Small Medium Multimedia Connectivity Solutions (CSMSN) i Cisco SB Wireless Connectivity Solutions (CSBWC V2). Podczas każdego kursu wykorzystywane będzie laboratorium on-site, w którym w praktyczny sposób będzie można zapoznać się z typowymi problemami klienta oraz sposobami ich rozwiązywania.

?Konsorcjum FEN od lat realizuje strategię dystrybutora VAD (Value Added Distributor). Jej ważnym elementem jest działalność szkoleniowa. Oprócz dostarczania najwyższej jakości urządzeń, chcemy przekazywać naszym partnerom wiedzę niezbędną do ich skutecznego wykorzystywania. Stąd liczne inicjatywy edukacyjne i aktywna współpraca m.in. z Cisco i Centrum Szkoleniowym Hector? – podkreśla Daniel Żukowski, Networking BU Manager w Konsorcjum FEN.

Warsztaty Cisco Small Medium Multimedia Connectivity Solutions (CSMSN) poświęcone będą planowaniu i wdrażaniu sieci LAN w małych i średnich przedsiębiorstwach. Podczas zajęć przedstawione zostaną następujące tematy:

1. Elementy i funkcje sieci LAN
2. Switching dla SMB
3. Routing dla SMB
4. Protokół STP
5. VLAN, łącza Trunk
6. Agregacja łączy (LACP)
7. Routing między VLAN?ami
8. Rodzina produktów Cisco dla SMB

Spotkania odbędą się w trzech terminach: 28 lipca, 24 sierpnia i 26 sierpnia. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są za pośrednictwem witryny internetowej Centrum Szkoleniowego Hector ? pod linkiem: http://www.csh.com.pl/trainings/training/97.

A to już wiesz?  Regulaminowe rewolucje - czy RODO unieważni stare zgody marketingowe?

Z kolei celem zajęć Cisco SB Wireless Connectivity Solutions (CSBWC V2) jest dostarczenie wiedzy niezbędnej do implementacji sieci bezprzewodowych (WLAN). Tematyka poruszanych zagadnień przedstawia się następująco:

1. Elementy i funkcje sieci WLAN
2. Standardy IEEE 802.11
3. Access Pointy, SSID
4. WDS
5. QoS dla Wi-Fi
6. WEP, WPA, WPA2
7. Rodzina produktów WLAN Cisco dla SMB

Terminy warsztatów z tego modułu to: 27 lipca, 29 lipca i 25 sierpnia. Zainteresowani mogą rejestrować się na stronie: http://www.csh.com.pl/trainings/training/98.

Szkolenia odbędą się w siedzibie Centrum Szkoleniowego Hector, mieszczącej się na ul. Gdańskiej 27/31 w Warszawie. Standardowy koszt kursu to 100 USD, jednak ze względu na wspólną inicjatywę FEN i Cisco, cena została teraz obniżona o 50 proc. i wynosi 50 USD (170 PLN). Każda z osób biorących udział w warsztatach, która pomyślnie zakończy kurs, otrzyma certyfikat Cisco Authorized Certificate of Completion. Uczestnicy szkolenia uzyskają także dodatkowy rabat w wysokości 3 proc. na zakup produktów Cisco Small Business w Konsorcjum FEN Sp z o.o.

Więcej informacji o firmie
Konsorcjum FEN Sp. z o.o. działa na rynku od 1998 roku, jako dystrybutor z wartością dodaną (VAD). Spółka reprezentuje w Polsce wielu wiodących na świecie producentów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. FEN jest m.in. największym w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji dystrybutorem urządzeń sieciowych Linksys, a także reprezentuje takie światowe marki jak: Meru Networks, QNAP, PQI, Transcend, ACTi, Cisco SB, Welland, CyberPower, March Networks, Allied Telesis. FEN zapewnia dla dystrybuowanych marek wsparcie techniczne z gwarancją ?next business day?, oraz prowadzi dla swoich partnerów handlowych szkolenia techniczne i certyfikacyjne. Więcej informacji na temat Konsorcjum FEN można znaleźć pod adresem: www.fen.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy