Wiadomości branżowe

European Professional Women?s Network włącza kobiety do gry

Polski oddział międzynarodowej organizacji networkingowej, European Professional Women?s Network – Warsaw, po dwóch latach istnienia, rozszerza działalność i intensyfikuje komunikację. Federacja otwiera filię w Krakowie oraz rusza z nową odsłoną programu mentoringowego. Organizacja uruchomiła też nową stronę pod adresem http://epwn.memberclicks.net/warsaw

Polski oddział European Professional Women?s Network (EPWN) działa od dwóch lat. Inicjatorką i prezesem jest Jowita Bukowińska, na co dzień dyrektor w firmie Orange Polska, która jest partnerem strategicznym organizacji. Stowarzyszenie ma charakter non profit, jest skierowane do kobiet, menadżerek i właścicielek firm, ale otwarte również na mężczyzn. Jest częścią dobrze zorganizowanej europejskiej sieci, pozwalającej na kontakt i dzielenie się wiedzą członków w całej Europie. Organizacja utrzymuje się ze składek członkowskich oraz wpłat partnerów, do których dołączyła ostatnio firma Baxter.

EPWN koncentruje się na programach i inicjatywach skutkujących rozwijaniem umiejętności przywódczych u kobiet. Organizacja jest aktywna offline, poprzez spotkania, warsztaty i wykłady oraz online, poprzez specjalną, dostępną dla członków, platformę społecznościową. EPWN Warsaw prowadzi trzy programy: mentoringowy, Executive Forum, skierowany do menadżerek wyższego szczebla, oraz Personal Development, skoncentrowany na rozwoju osobistym. ? Świat się zmienia ? mówi Jowita Bukowińska, Prezes EPWN Warsaw ? Naszą misją jest przyśpieszenie tempa tych zmian i zainspirowanie kobiet, aby ? jak mówi Sheryl Sandberg – śmiało włączały się do gry i wytrwale dążyły do celu. W ciągu dwóch lat w spotkaniach i warsztatach pod szyldem EPWN udział wzięło około 500 kobiet. Nowo powstały oddział w Krakowie, rozwijany przez Natalię Ciężak, przyjmuje pierwszych chętnych.

Trwa również nabór do nowej edycji programu mentoringowego. Półroczny program, oferowany bezpłatnie dla członków, pomaga chętnym kobietom wyznaczać i osiągać cele zawodowe, łącząc je w pary z doświadczonymi mentorkami, które oferują porady, doświadczenie i wiedzę. Wśród mentorek jest Angelika Chimkowska, Head of Maketing and Sales w firmie Henkel, Katarzyna Dziedzic, Manager Central Services CEE w firmie farmaceutycznej, Beata Stefańska, Managing Partner firmy konsultingowej Ahead, Joanna Zakrzewska, doświadczona menedżerka w dziedzinie finansów i audytu, członek zarządu oraz Maretha Żurakowska, ekspert Personal & Corporate Branding. Do programu można aplikować za pośrednictwem strony: http://epwn.memberclicks.net/warsaw. Zgłoszenia można przesyłać do końca stycznia 2014 roku.

O EPWN

Założony we Francji, European Professional Women’s Network (EPWN) jest federacją 19 oddziałów, skupionych w 15 krajach europejskich i zrzeszających ponad 3500 członków. Jego misją jest promocja rozwoju zawodowego kobiet menadżerek oraz przedsiębiorczyń, poprzez programy szkoleniowe i rozwojowe, mentoring, wymianę doświadczeń, konferencje i debaty z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i mediów: Więcej na: www.epwn.net

Źródło EPWN. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #informacje   #map   #Mio   #od