Wiadomości branżowe

Ericsson utworzył dział Broadcast Services i rozszerza działania na rynku TV

Teaser

Ericsson utworzył globalny dział Broadcast Services by pomóc nadawcom przystosować się do zmieniającego się rynku telewizyjnego. Dział łączy ekspertów ds. usług z firmy Ericsson oraz bogate doświadczenie i kompetencje w przemyśle TV firmy Technicolor, zakupionej przez Ericssona w lipcu 2012 roku.

Broadcast Services to nowy obszar zainteresowania firmy Ericsson, rodzaj partnerstwa pomiędzy dostawcą infrastuktury i nadawcami TV. W tym układzie, Ericsson przejmuje odpowiedzialność za sprawy techniczne i operacyjne platform TV, powiązane z zarządzaniem treścią, dystrybucją, wprowadzaniem nowych usług, aplikacji webowych i mobilnych.

Broadcast Services to odpowiednik Managed Services – współpracy firmy Ericsson z operatorami telekomunikacyjnymi, podczas której Ericsson przejmuje zarządzanie siecią telekomunikacyjną, gwarantując obniżenie kosztów przy zachowaniu niezawodności systemu. Modelowym przykładem Managed Services na rynku Polskim jest trwająca od 2006 roku współpraca firmy Ericsson z grupą Netia.

Jako globalny lider w obszarze telekomunikacji, Ericsson w sposób naturalny wkracza na pole przemysłu mediowego, zwłaszcza że granice pomiędzy telekomuniacją i telewizją coraz bardziej się zacierają. Ericsson był obecny w branży TV od długiego czasu. Od 20 lat jest światowym liderem w technologiach kompresji wideo i przyczynił się do cyfryzacji TV. Za swoje zasługi firma Ericsson otrzymała trzy nagrody Emmy m.in. za pionierskie wprowadzenie systemu MPEG-4 AVC dla telewizji HD.

Obecnie Ericsson świadczy usługi dla ponad 2000 nadawców i dostawców TV w ponad 100 krajach. Z systemów zarządzania treścią firmy Ericsson korzysta 60% spośród 20 największych dostawców TV na świecie. Ponad połowa treści VOD na świecie jest procesowana przez rozwiązania firmy Ericsson.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na: 

www.twitter.com/ericsson_poland 

www.youtube.com/ericssonpolska 

www.facebook.com/ericssonpolska

< 238557" >

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy